• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Moram gledati i na to da nije preteška, a opet dovoljno jaka za hidrolift i sijačicu.
Obavezno s običnim cjevastim valjkom, a i nemamo potrebe za paker valjak, a bilo bi i preteško za nositi Sametu u kombinaciji!
I ovako budem morao raditi uteg na PVH!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ove poznate marke sigurno več znaš kaj postoji:Maschio,Alpego,Sicma.....,al ja bi ti preporučio da pogledaš i MARGUČ,takvu branu mi imamo..

http://www.marguc-sp.si/index.php?option=com_content&view=article&id=43&Itemid=35

Ovo je naš dok je nova bila:
18535132.jpg

18538277.jpg

I u radu:
20159141.jpg
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
v&n arterra s paker valjkom i gredom 41000 s pdv-om. Cijenu budes tesko ispregovral jer su meni za keš ponudili popust od cijelih 0%.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Meni je KRONE broj jedan,kvalitetna je,to je sigurno a rade dobro,jedino što je sigurno skupa na odnos drugih.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Šanana odi si kod kolege Belca,on nije daleko od tebe pa prikopčaj njegovu kombinaciju i vidi kako se same ponaša sa njom. Ti nemaš tešku zemlju pa ti nije potrebna neka marka maschio,kuhn,alpego i sve te skuplje rotodrljače. Za tvoje potrebe i V&N če ti bit odlična ili ko što ima kolega Marko.Ti znaš sa kolko € raspolažeš i šta ti se najviše sviđa pa češ na kraju sam odlučit koju ćeš uzet.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Jučer sam bas kupio Sicma 2.5 m sa novim klinovima za svog MF-a 690. Slike budu kad stigne doma, vjerojatno sutra.



Znam ti ja za jednu Lely sa mehaničkim liftom.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ja mislim da v&n uopce nisu lose,iako ih ljudi podcjenjuju... kolega ima v&n od tri metra,i napravila je oko 1500ha,uvijek u kombinaciji za kukuruz ili zito,bez ikakvih problema...
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
ja mislim da v&n uopce nisu lose,iako ih ljudi podcjenjuju... kolega ima v&n od tri metra,i napravila je oko 1500ha,uvijek u kombinaciji za kukuruz ili zito,bez ikakvih problema...

V&n je alpari drugim navedenim drljacama.
Kolega sa tl100 nosi 2.5m kombinaciju sa paker valjkom ima 500 kg utega a još bi mu dobro došlo ....
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ne vrijedi velike pare bubati u takve nekakve priključke ko ne radi puno,jel svaka polovna koja se malo pretrese i lagani remont napravi može jako dugo raditi poslije toga.Kupiš novo,pa ti stoji 360 dana u godini a pet dana radi,o tome pričam,jel za pet dana možeš 50 hekara pripremiti ako hočeš,zato kažem tko ne radi toliko,bez brige ga svka polovna služi.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Potpuno se slažem. Puno ljudi je propalo zato što nisu imali mjere u kupovanju novih strojeva, a sve na kredit, nije to dugog vijeka...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Svako zna kak si gospodari...mi smo kupovali jako puno strojeva i polovnih i novih i sve je odplačeno prije roka nekoliko godina i tako da ne duljim....a novo je ipak novo i kupiš novo, netreba mazati ruke i miran si dugi niz godina, barem što se tiće RD, nije to plug da mu se izmjene potrošni djelovi i teraj dalje, ovo ipak ima getribu, semeringe, lagere, ulja....a to se sve dere u radu, pa kad kupuješ polovno nitko ne garantira koliko je takav stroj radio.

Ja osobno nebi nikad kupio novi plug za kakvih 40-50 tkn, to je totalna glupost, ali zato RD bi rado kupio novu za kakvih 40.000.

Šanana odi si kod kolege Belca,on nije daleko od tebe pa prikopčaj njegovu kombinaciju i vidi kako se same ponaša sa njom. Ti nemaš tešku zemlju pa ti nije potrebna neka marka maschio,kuhn,alpego i sve te skuplje rotodrljače. Za tvoje potrebe i V&N če ti bit odlična ili ko što ima kolega Marko.Ti znaš sa kolko € raspolažeš i šta ti se najviše sviđa pa češ na kraju sam odlučit koju ćeš uzet.
Radio sam s njegovom i takvo nekaj bi kupili, ali sad sve ovisi kak se dogovorimo s cijenom!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
tesko da budes nasel novu rd za 40000kn. Vogel je 41 tisucu,a maschio oko 50 tisuca,i to bez hidrolifta,on je za vogel oko 2000 eura,i to slabija verzija. Jedino bude povoljnije ako uzmes cjevasti valjak,on je jeftiniji oko 5000kn,i ako si u sustavu pdv-a. A s pogađanjem oko cijene ti zelim srecu,nasi trgovci se ponasaju kao da svaki dan prodaju 10 rd.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
A svatko od nas ima svoje misljenje. A i svatko zna svoje financijsko stanje. Naravno da je novo bolje nego polovno ali ja sam samo htio reci da je puno ljudi recimo kupovalo nove traktore i strojeve na kredit a imaju 20 ha zemlje.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Pa getriba je u ulju,može dugo durati ako je netko malo pazio na nju,a dole zupčanici i osovine se naprave ako nešto ne valja,i ja ne sipam samo ulje dole nego pomješam sa totmasti i nema brige,ne curi a maže i tako dugo,dugo dura,barem moje koje sam imao i kolegama prodao koji ih i dan danas imaju a i moja sadašnja je tak.Ja bi radije uložio u nešta drugo,silose recimo nego novu RD kupovati,za moje hektare meni moja odradi kao da je nova,kači i teraj,nama šarafanja.Kome se isplati neka kupuje šta hoče ja znam da se meni novu ne isplati kupovati,radije si još zemlje kupim,a da imam viška novaca kupio bi sve novo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel vogel više ne proizvodi terramat 250?? običan cjevasti valjak?? to je prije par godina bilo oko 40.000 s pdv-om

A ove manje poznate marke??? Nemoguće da su tak skupe??

Ujak je u sustavu PDV-a pa iz tog razloga bi se uzimao novi stroj da ide u troškove.

Pa mi radimo ukupno oko 50 kj zemlje i uzeli smo novi traktor i prikolicu na kredit pa nismo propali.
Nema veze koliko ko zemlje radi, bitno je kako se gospodari, a traktor se ne kupuje izrazito zbog zemlje, tu je stočarstvo, tov, svinje, mlijeko...
Propali su oni kaj su za povrat kapitalnih kupovali nove aute i vikendice, umjesto da su pozatvarali kredite!
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Radi se terramat 250 gledao sam na lateranovoj stranici. Pred 2god sa packer valjkom je bila 42 000kn ako se nevaram nemoj me hvatat za riječ,uglavnom dali smo više od 40 000kn sa pdv-om
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Koliko traktor od 50000 eur mora raditi da bi se isplatio? Na 50 jutara njegovu zaradu pojede kamata? Po meni novi strojevi u Hrvatskoj su preeskupi a i sustav kreditiranja je jako los, visoke kamate itd. Ne kazem da nije moguce, eto ti si primjer kako se dobrim gospodaranjem sve moze, ali vecina ljudi se polakomila pa su se zaje...
 

Najnoviji postovi

Na vrh