• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Evo i moje rotodrljače. Zanima me smijem li jako skretati ( okretati se ) sa rotodrljačom dok je u zemlji u radu?
 

Prilozi

  • 20140315_145622.jpg
    20140315_145622.jpg
    81.7 KB · Pregleda: 133

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,222
Zašto ne? Ja sa svojom znam nekad skretati bez da je podignem premda nisam baš za to jer piše u uputstvu da se ne smije skretati s njom i to izbjegavam. Mislim da se skretanjem trga valjak jer ne ide ravno...
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
pa bez obzira da i ništ ne strgaš napravil buš grabe gde se okrečeš
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ima li ko kakvih iskustava s ORTOLAN rotodrljačama?? Ima ih AGM kod nas u prodaji.
http://www.ortolan.net/
Znam da je Talijanske proizvodnje (bitno da nema veze s kinezima), a svi znamo da talijani svašta rade i dosta dobro rade.
Čekamo ponude između Vogela i Ortolana pa kaj ispadne jeftinije, normalno, ako nebude velika razlika idemo na provjereno.
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
284
Ima li ko kakvih iskustava s ORTOLAN rotodrljačama?? Ima ih AGM kod nas u prodaji.
http://www.ortolan.net/
Znam da je Talijanske proizvodnje (bitno da nema veze s kinezima), a svi znamo da talijani svašta rade i dosta dobro rade.
Čekamo ponude između Vogela i Ortolana pa kaj ispadne jeftinije, normalno, ako nebude velika razlika idemo na provjereno.

imam ju ja, 2008 godina ide super, samo bi sad neka veća bila bolja

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=b-K9Pt8uBHI[/YT]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@terminator....znači, ok je stroj.

Ja gledam seriju OMEGA 250 za 95 ks traktor.
Nadam se da ima dasku za ravnanje ispred cjevastog valjka i mogučnost za hidrolift, vidjet ćemo samo kakva bude ponuda za cijenu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Šanana- ja ne bih uopce uzimao hidrolift na rd. po meni,ima vise mana nego prednosti. za hidrolift,rd mora biti teska izvedba,s pojacanjima, inace,mozes vidjeti po oglasima i kod svercera da je skoro svaka rd lakse izvedbe s hidroliftom bila varena,ili ojacavana naknadno,jer nisu predvidene za takvo opterecenje. dalje- hidrolift znacajno povecava cijenu rd. na nasim malim parcelama to i nije bas prakticno radi okretanja,sijacicu za kukuruz ne mozes dizati radi kardana, velika je to tezina,a nasi traktori nisu predvideni za nekaj takvo. 565 ti je rođeni sijač, sa hidroliftom bi mozda malo ustedio na gorivu, ali sa dva traktora islo bi brze,i puno jednostavnije,a dugorocno bi si šparao strojeve od nepotrebnih kvarova.

e,da,i nisam nikaj kontaktirao čalopeka,odustali smo od v&n,moj stari navija za maschio,a meni je sasvim svejedno,pa nek mu bude. jedino kaj mi se ne budu slagali rd i plug... :(

Zetorproxima- novo je novo,ali mislim da bi ovaj kuhn pojeo za dorucak bilo koju maschio! a i ja ne radim puno zasad,pa mi je svejedno, posluzila bude bilo koja rd. nisam jos nista odlucio oko modela, paker valjak i greda su obavezni, i probal budem uzeti neku ne pretešku.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma nebi ni ja uzimano hidrolift, novi jw 2000€, a za 500€ kupim polovan i postavimo ga gore uz male prepravke, tak da me to ne brine.

Gle, V&N Terramat 250 je dovoljno jaka izvedba za hidrolift i sijačicu, to je provjerena kombinacija koja super funkcionira.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
na tvojih pedesetak rali se bude brzo pokazal svaki nedostatak,al odluka je na tebi,ja samo govorim iz vlastitog iskustva. A i s pripasavanjem hidrolifta treba biti oprezan,znam za slucaj gdje v&n hidrolift nije pasal na v&n rd,samo zato jer nije bil od tog modela,pa su momci imali mjesec dana posla,i gomilu izdataka dok ga nisu ustimali,postoji cijela nauka oko toga!
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Ma nebi ni ja uzimano hidrolift, novi jw 2000€, a za 500€ kupim polovan i postavimo ga gore uz male prepravke, tak da me to ne brine.

Gle, V&N Terramat 250 je dovoljno jaka izvedba za hidrolift i sijačicu, to je provjerena kombinacija koja super funkcionira.

Da li je Same dosta težak za tu kombinaciju i koliko bi min.trebao traktor imati KS i koliko Kg da bi mogao nositi i raditi sa 2,5m kombinacijom?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Gogo...kod kolege Belca smo upasali hidro-lift od RABE rotodrljače 3m na njegovu V&N Terramat 250 bez ikakvih problema, ubačane su dvije male međuploće i prišerafljen je gore :)
Dokazano je da neam tu neke nauke...novog bi platil 2000€, a za ovog nesmem ni reći koliko je dal da je smješno i funkcionira več par godina :D:
Evo i dokaza...lego joj je ko rođen :)





sony...Ako gore naveden kolega radi sa zetorom 7340 i kombinacijom 250 cm, onda ja sa Sameom mogu samo bolje i brže :) Još je napred i prednja hidraulika koja će dobiti uteg oko 300 kg i to ide bez frke, no o tome ćemo pričati tamo negdje nagodinu pred jesen.
Ako ujak uzme RD ovog ljeta, ona ja nagodinu kupujem hidrolift i mjenjam sijačicu pa onda možemo kombinirati.



 
Posljednje uređivanje:

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
imam ju ja, 2008 godina ide super, samo bi sad neka veća bila bolja
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=b-K9Pt8uBHI[/YT]

ti kupi veću, a ovu manju meni prodaš, ova tvoja bi mi taman bila :)

imamo frezu ortolan 185 i stroj je vrhunski, maschio po ničemu nije bolji, čak mi i konstrukcijski jača djeluje od maschia

@gogo: je to maschio 2,5? koliko kunića?
 

Najnoviji postovi

Na vrh