• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,222
Lijep stroj, nek te dugo sluzi bez greske... Oces prodavati hidrolift ili ces ipak nositi kombinaciju??
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
hvala. A,cuj,ispod 2000e nemozes kupiti nista,a ova ima hidrolift,i vjerujem trgovcu. Bilo je vec odluceno da uzmem novi stroj,al ovaj tjedan moram posaditi krumpir,a skuzil sam da nemam s cim pripremiti zemlju,jer su uvjeti takvi da sjetvospremac samo vadi grude od 50kg,a freza ih ne moze razbiti ni u tri prohoda. Ovu rd smo isprobali na pola rali,na max dubini,nozevi su ko novi,lijepo radi,bez zvuka,i uzeli smo ju jer nam je hitno,pa sta bude,bude.

imam zitnu sijacicu od 3m,a kukuruz mi siju usluzno jer nemam vremena,mozda prodam lift.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,222
Kojom brzinom radiš sa Zetorom za krumpir?? Ja sam sa Z6245 išao 2 sporom i to je bilo jako teško za prvi prolaz, a drugi prolaz sam išao još dublje i išlo je trećom.

Evo kako je kod mene izgledala priprema za krumpir prije dva tjedna:







 
Posljednje uređivanje:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Zašto si išao dva prolaza?? Šta rotodrljača nije mogla razbit sve grude u jednom prolazu??
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,222
Lijepo je to izgledalo i nakon jednog prolaza samo što sam htio da bude što dublje i što sitnije ipak je to krumpir pa sam prošao dvaput, a inače jako lijepo je uradila i nakon prvog prolaza ipak je ona teška preko 800kg. Probavao sam prije par dana i rotirati za kukuruz i previše je mokro najvjerovatnije budem prošao sad za vikend ove teže zemlje pošto se neće dobro urediti jedino iz dva prolaza.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Tvoja rotodrljača od 2.3m ima preko 800kg??? I to možeš nosit sa 6245? Sumnjam jer ima obični cjevasti valjak.Moja vogelova sa packer valjkom ima cca 870kg ak se nevaram. I jučer za krumpire u jednom prohodu sam napravio prašinu,sputio ju dodaske i stegnuo polugu do kraja da što dublje ide, 1. radna i milina kak je napravila.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
drlja polozila prvi ispit. parcela oko 1ha,dva puta po tragu,prvi put druga spora,drugi put treca spora, dubina skoro ko za oranje. potrebno se bilo poigrati s straznjom gredom za ravnanje,ako je previsoko ne radi nista,ako je prenisko traktor krepa u prvoj sporoj. kad se sve ustela,posao milina. zacudila me potrosnja, za sve skupa mi je bilo potrebno oko tridesetak litara plave. zetor ju nosi bez brige sa standardnih 100kg utega naprijed,a iako je zemlja ravna,izlaz na poljski put je strasno strm,a nije se propinjao,to me isto zacudilo.


imgurl


photo host

picture upload sites


photo hosting
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
kolega gogo , dobar izbor rotodljače, neka odradi čim više hektara...:(grin):
da kako i veliš ako greda nije pravilno podešena onda zetor i v 1 reduktor ima muke , nebi veroval tak i case greda bila spuštena do kraj dole , samo se mučil mučil , al znali smo u čemu je štos , podigli je gore koliko je trebalo i to je to , drljača odradi u jednom prohodu posel
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,222
Tvoja rotodrljača od 2.3m ima preko 800kg??? I to možeš nosit sa 6245? Sumnjam jer ima obični cjevasti valjak.Moja vogelova sa packer valjkom ima cca 870kg ak se nevaram. I jučer za krumpire u jednom prohodu sam napravio prašinu,sputio ju dodaske i stegnuo polugu do kraja da što dublje ide, 1. radna i milina kak je napravila.

I ja sam isto zategnuo toplinger da što dublje ide i vidi se na slikama da je i prvi put prašina jer ovo desno i lijevo je prijeđeno samo jedanput, a ovaj trag do dva puta i nema neke velike razlike jedino drugi put rd još dublje uradi. Da moja rotodrljača je dosta teška, a Zeko je nosi bez problema čak je nosi i bolje od proxime. Maschio je daleko bolji od Vogela tako da to nije za usporedbu. Evo ovdje piše da ima 758kg, a mislim da na rotodrljači piše da ima preko 800 jer kad budem imao vremena baš ću pogledati. A što se tiče nošenja sa Zekom ja s njim nosim viljuškar 700kg i cijelu paletu kana (1250kg) i to spuštam s kamiona bez problema. Čak sam i prije par dana s ovom rotodrljačom radio sa Zetorom 3511 u prvoj sporoj gdje će sad ići plastenik.

Gogo Odlična priprema i još bolja potrošnja :). Koliko si otprilike spustio zadnju dasku pošto je moja skroz dignuta i ionako previše gura zemlju kad zategnem toplinger i spustim je dosta duboko na valjku tako da mislim da nema potrebe za spuštanjem daske.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
decki jel mi moze ko rec razliku izmedju rototilera i rotodrljace ili je samo razlika u smjeru vrtnje
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Gogo, dobar izbor!
Cijena je ok! Nije pretjerana!

Sa žitnom ne vjerujem da ćeš moći raditi sa 6340...
Ipak je tu paker, a i zekan ti nije povezan konzolama za prednji utovarivač ko moj npr...
Tak da, savjetujem ti da sa ovim traktorom nejdeš u takve pothvate...
Kad promjeniš traktor, ova RD bude ostala pa onda gore nabaci sijačicu i deri...
ETO...


I inače, iz vlastitog iskustva nikad ne idem 2xpo jednom tragu...
Ako treba finija priprema idem 2 ili 3 sporom sa većom dubinom, a ako treba "lošija" priprema idem brže...
Evo primjer u jesenskoj sjetvi žitarica većinu sam teral u prvoj direkt...
Uz međe i povratke 3. ili 4. spora...
I to je to...

Sad, u proljeće teram u 4. sporoj... ako je uređenija zemlja ide i prva direkt...

Ali da se razumijemo...nije 6340 isto ko i 7340...


Npr kum sa JD 5100R, identična RD ide 10% brže no ja....
Ipak je 20 ks više...


A moj 4320 ide 15% sporije no 7340...
Ali sve u svemu, RD iznad svega... barem u mojim uvjetima! :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
kolega gogo , dobar izbor rotodljače, neka odradi čim više hektara...:(grin):
da kako i veliš ako greda nije pravilno podešena onda zetor i v 1 reduktor ima muke , nebi veroval tak i case greda bila spuštena do kraj dole , samo se mučil mučil , al znali smo u čemu je štos , podigli je gore koliko je trebalo i to je to , drljača odradi u jednom prohodu posel

I
Gogo Odlična priprema i još bolja potrošnja :). Koliko si otprilike spustio zadnju dasku pošto je moja skroz dignuta i ionako previše gura zemlju kad zategnem toplinger i spustim je dosta duboko na valjku tako da mislim da nema potrebe za spuštanjem daske.

Matija-ma ja rd uopce nisam biral. ujutro sam se probudil,i reko sam sebi,danas si to moram kupiti,hitno je. i zval sam covjeka dal ima kaj od 2,5m, i uzel sam ju.

zetorproxima- daska je bila skroz dignuta gore,jos je bila originalna boja na šarafima,popucala je kad sam ih prvi put otpustal... onako od oka sam ju štelal, ravnal sam se po zvuku traktora.
a kako ti to zatezes toplinger? rd mora biti paralelna u odnosu na zemlju,i koliko god dizao ili spustao valjak,topling skoro ne treba dirat, samo mozes ukositi nozeve!

BELEC- ja imam zitnu sijacicu od tri metra, i s kombinacijom ne mislim uopce raditi,hidrolift sam uzeo,ali mozda ga i prodam. nemam ja puno zita i kukuruza.
priprema u povrcarstvu je drugcija nego u ratarstvu,pa i kad se kupuje nova rd,mozes birati između povrcarske i ratarske verzije. opcenito su kod mene tvrde zemlje,uvjeti jako losi radi puno vode, a rotiram na 25cm,i idem dva traga jer se vidi razlika iz aviona,a svaka gruda zemlje koja ostane u krumpiru ujesen mi dođe gore na kombajn... rotiral sam ja dosta,samo ne svoje,tak da znam kak se mora radit...
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Rotodrljača nije stroj koji bi trebao raditi na dubini većoj od 10cm,za veću dubinu su freze,rototileri i sl.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
I ja sam isto zategnuo toplinger da što dublje ide i vidi se na slikama da je i prvi put prašina jer ovo desno i lijevo je prijeđeno samo jedanput, a ovaj trag do dva puta i nema neke velike razlike jedino drugi put rd još dublje uradi. Da moja rotodrljača je dosta teška, a Zeko je nosi bez problema čak je nosi i bolje od proxime. Maschio je daleko bolji od Vogela tako da to nije za usporedbu. Evo ovdje piše da ima 758kg, a mislim da na rotodrljači piše da ima preko 800 jer kad budem imao vremena baš ću pogledati. A što se tiče nošenja sa Zekom ja s njim nosim viljuškar 700kg i cijelu paletu kana (1250kg) i to spuštam s kamiona bez problema. Čak sam i prije par dana s ovom rotodrljačom radio sa Zetorom 3511 u prvoj sporoj gdje će sad ići plastenik.

Maschio je marka svaka čast,ali ipak mislim da v&n se može uspoređivat s njom. U selu ima farmer v&n 2,5m sa packer valjkom i hidroliftom te na nju prikopča sijačicu neku veliku neznam marku, stane najmanje 600l sjemena u nju i tjera ju sa mf-om 5465. Več tako 6-7god i nikada nije imao problema sa rotodrljačom a lik obrađuje oko 100h.

Ako tvoja rotodrljača ima 800kg i možeš ju nosit sa malim zetorom 3511 to je onda priča za malu djecu. Ti tipovi zetora su poznati po tome da imaju jako,jako lagan prednji kraj.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,222
Dado nisu price za malu djecu vec je nosim i radim s njom sa 3511 ne znam zasto ne vjerujes. Iz inata cu zakaciti za njega da vidis da moze i nositi i raditi s njom. Ja ne kazem da je v&n tako los vec da je maschio bolji.

@GOGO:pa sto visi zavrnes toplink to je teze za tjerati, a ako odvrnes toplink da rd visi prema nazad onda je lakse za tjerati, ali ide puno plice. Ja sam moram nariktati dasku jer mi je sad skroz dignuta pa cu je morat spustiti za 2,3cm.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
3511 sa svojih 1860kg da nosi rotodrljaču od 800kg nemoguće reci ti šta god hočeš.To je za njega prevelik zalogaj.Znam šta mi radi rolobala ili raotaciona kosa sa universalom koji ima 2400kg. Ai znam kako se ponaša df sa mojom drljom od 870kg šta piše u papirima da ima tolko kg. Tako da tvoj zeko 3511 ako i nosi tvoju drlju ona sigurno nema 800kg,nemoj se uvrijedit ali to je moje mišljenje i neču ga mjenjat dok ti tu drlju neizvagaš.
Što se tiče bolje rotodrljače,svako svoga konja hvali i svaka je dobra dok se nepokvari i dok dobro obrađuje svoj posao. Nek i tvoja i moja rade bez greške i kvarova :icon_super:
 

Najnoviji postovi

Na vrh