• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,200
A neko kupi takav traktor ili bilo koji drugi stroj za kes, pa mu nema sto pojesti kamata..
Radil on 10 kj ili 100, svatko ko si moze priustiti novi stroj neka kupi i uziva u radu..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znači, terramat se radi, ako je s pakerom 42, onda bi s običnim cjevastim trebala biti ispod 40 s pdv-om...

Koje sve firme trguju s vogelovim strojevima??


@diabola...nas je traktor došao nekih 30.000€, možda ni toliko, kredit na 5 godina, pdv vračen za par mjeseci, a kapitalna za oko godinu dana, plačeno oko 10 rata, te potom kredit zatvoren s keš lovom, kad se sve zbroji i oduzme, traktor isplačen u nepune 2 godine :), a koštao nas je nešto preko 110.000 kn nakraju.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
čalopek u međimurju... on je i bio najpovoljniji... a ima ih jos... za maschio su jedni od najpovoljniji decki iz bkl-a...
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Kako kaže Sanana tko je do prije 3-4 godine dok nije pala cijena mljeka racionalnije radio mogao je dosta toga dobro odraditi.
Kod mene u selu ljudi prije 15 godina muž ostal bez posla žena bila na poljoprivredi i kupili par junica nisu nikaj imali ursusa35 ks i polako su se sirili otplatili 100 000 eura kredita nemaju modernu stalu nego 3 male bukse i imaju oko 100 komada goveda doma...
Problem i je kaj su neki za 20 ha kupili novi traktor toga mi nije niti zao...
U problemu su oni koji imaju prevelike apetite...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Toma...nisam radio s kombinacijom, uzimao sam samo rotodrljaču bez sijačice. No ak njegov Zetor može raditi s tom kombinacijom, Same bi radio još samo bolje i brže :)

@dado6340...kak to misliš dal sam i ja otplačivao Same-a??
Bio je otplačivan kad je uzet na kredit, logično!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Problem i je kaj su neki za 20 ha kupili novi traktor toga mi nije niti zao...
U problemu su oni koji imaju prevelike apetite...

Nije problem novi traktor, problem je novi traktor prevelik za gospodarstvo od 20 ha, taj prevelik traktor nikada na tome gospodarstvu neće biti iskorišten i nikada neće on sebe zaraditi takvim poslom. Mislim da si i ti mislio ovako, samo se nisi izrazio tako.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Toma...nisam radio s kombinacijom, uzimao sam samo rotodrljaču bez sijačice. No ak njegov Zetor može raditi s tom kombinacijom, Same bi radio još samo bolje i brže :)

@dado6340...kak to misliš dal sam i ja otplačivao Same-a??
Bio je otplačivan kad je uzet na kredit, logično!

Aaa, ok. Probaj se raspitat po SLO i Mađarskoj za cijene, možda povoljnije...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
da,moj poznanik uvezao novu lemken rd od 3 metra iz austrije,s dostavom ga je izaslo jeftinije nego kod nas...
 

neno

Novi član
Tu od
10 Ožu 2014
Poruka
22
Roto drljače-brane

Koje roto drljače mi preporučujete, koju marku širinu za koju se lako nabavljaju dijelovi? Imam traktor 110ks, zanima me brane sa parker valjkom širine 2,5m ili 3m ako to nije preveliko za moj traktor.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Re: Roto drljače-brane

3m definitivno ako nemaš puno zemlje onda si uzmi v&n jer ona je jako dobra rotobrana,a ako imaš puno onda si uzmi još neku bolju marku tipa kuhn,mascio
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ja sam baš gledao te drago drljače kod nas i u sloveniji. U sloveniji su 10-ak tisuća kuna jeftinije nego kod nas. U italiji su još jeftinije. A zbilja su vrhunske. Radio sam sa 2,50 metara i ima je što traktor od 85 konja vrtiti i nositi, sa 115 konja radi ko curica kak god poželiš. Probat ću i sa 3 metra na dubino od bar 20 cm da vidim kak ide.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,222
Da znam da su u Italiji najeftinije jer znam covjeka koji je radio u maschio i kaze mi da bih ustedio 2000€ da sam uzeo u Italiji.
 

Najnoviji postovi

Na vrh