• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,222
Zasto bih je vagao ako pise na njoj koliko je teska i uslikat cu i staviti ovdje jer za vikend cu ici s proximom preci plitko teze zemlje koje su se otravnile jer njih treba dvaput preci da bi se pripremilo za sjetvu. A uostalom imas u temi malceri da nosim s njim i radim sa malcerom 630kg, nosim omotac od 530 kg, ali je dosta dugacak pa ga je tesko nositi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,054
...Znam šta mi radi rolobala ili raotaciona kosa sa universalom koji ima 2400kg...
Nema ti Universal niti blizu 2400kg. Čak nit' da je DTC.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
zj sa utezima koji su gore na prednjem kraju ima i to je uni 530 sa kabinom :(y):
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Pozdrav svima i čestitke tebi gogo na stroju i da te dobro služi.
Ja imam maschio dl 230 sa cjevastim valjkom već 13 godina i naradila se poprilično a jedini kvar joj je bio semering na reduktoru. Teška je 550 kg i pogonim je sa ihc 644.
Sve u svemu odličan stroj.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Rotodrljača nije stroj koji bi trebao raditi na dubini većoj od 10cm,za veću dubinu su freze,rototileri i sl.

nijedna freza ne ide tako duboko kao rotodrljaca, a za rototiler ne znam jer ga nikad nisam vidio u radu,ali u svakom prospektu i na svakoj web stranici gdje su rotodrljace,imas i njihove radne dubine,a sve lakse verzije idu do 28cm... ona radi u dubinu toliko koliko su joj nozevi dugacki, i za kulture koje zahtjevaju dublju obradu rd je majka...

Pozdrav svima i čestitke tebi gogo na stroju i da te dobro služi.
Ja imam maschio dl 230 sa cjevastim valjkom već 13 godina i naradila se poprilično a jedini kvar joj je bio semering na reduktoru. Teška je 550 kg i pogonim je sa ihc 644.
Sve u svemu odličan stroj.

Hvala! ova moja je uvezena iz njemacke, pitaj boga koliko je radila,ali zasad ide odlicno,u ova dva dana izrotirao sam oko 5ha, i ako odradi ovu sezonu,moze se raspast,nece mi biti zao...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Netko je pitao razliku rototoilera i roto drljače.Razlika je što rototiler ima osovinu koja stoji vodoravno kao kod freze i na njoj su klinovi kao bodlje naslagani i oni udaraju po zemlji,po meni glup stroj,a roto drljača pretpostavljam da znaš kako radi.Roto drljača je najbolji stroj za pripremu sijetve,i nikakve tanjurače,sijetvo spremači i ostale drlje.Dubinu se dobije puštanjem valjka a ne zatezanjem toplinga.Glupo je uspoređivati koja je marka bolja.Ja imam raberverg stara 20 godina,uzeo od čovijeka koj radi 200 hektara zemlje,i još uvijek radi i sve je na mijestu,i jel možda masio od nje bolja ili VN,svaka je dobra ako netko normalan radi sa njom.Što se tiče sijanja u liniji,najbolje je posijano u liniji,i najmanje košta,Ja tako radim godinama i kako god okreneš pokazalo se najbolje.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,511
Sjetvospremac ili teska drljaca sigurno nije drlja za onog tko napravi isti posao kao i netko s rotodrljacom ali to sve ovisi o tlu. A uz to nema pokretnih djelova osim valjaka.
Sto se tice rototilera svojedobno sam gledao jednog pa odustao bas zbog sporosti i uskog zahvata. Moze se koristiti u reduciranoj obradi, bas sto meni treba nakon suncokreta u sjetvi psenice dok nisam vidio nikog da usitnjava biljne ostatke s rotodrljacom koja opet zahtjeva manje snage ali i prohod vise.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
ja sam pitao za rototiler jer ga nisam nikad vidio u radu tak da ni neznam nis o njemu
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Koje je razlika između rototilera i malčera ? Usput ja imam lely brane više od 20 god tad su bile najtraženije po meni ok nikakvih kvarova osim dva puta mijenjani klinovi .
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,511
Rototiler usitnjava biljne ostatke i obradjuje zemlju do odredjene dubine dok je malcer prvenstveno namjenjen usitnjavanju ostataka. Rototiler bi bio malcer+freza
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,222
Ja sam danas uredio 1ha za kukuruz jer je već velika trava pa sam prešao da se ne travni. Trebalo mi je nešto manje od 1 sata. Evo slika:















I specijalno slikano za kolegu Dadu121 gdje se lijepo vidi da je rotodrljača teška 816kg.


I jedan kratki video
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=uaynQUV_VmI&feature=youtu.be[/YT]
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Zašto je više ne podignes u transportu?
Npr. do šibera?

Ko je orao tu parcelu?
Sva trava je zbog lošeg oranja...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,222
Znam da me zafrkavaš koliko je podignem, ali uvijek je dignem do kraja u transportu jer je traktor težak i jak i nosi je bez problema. Parcelu je orao otac, ali kad nemamo dobar plug i šta da ti više govorim dok ne bude bilo za bolje morat ćemo ovako raditi. Još jedan razlog zašto je trava krenula je zato što smo izvezli oko 10 cisterni gnojnice i samo ispustili na brazdu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ima visina dizanja kakve veze? :icon_question::icon_question::icon_question:

ja isto dizem do kraja,i jos hidrolift u zraku!
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Pa lakše i lijepše je nositi niže stroj nego visoko.Loše oranje,to su takvi plugovi,imt,olt,leopard,vidim tako i kod mene ljudi kada oru s tim plugovima brzo im trava izbije van,Nema pluga bez svabe ili talijana.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa ja orem sa IMT-om pa mi nikad trava ne raste po brazdi!!
Nije do pluga, do brzine je i do deflektora na imt, olt, leopard plugu!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
hoce trava izrasti i kad se rano ore,a slaba zima...
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
e baš to gogo, tak je meni na jednoj parceli sad bilo, i to onaj drač ko hren veliki listovi, mi ga zovemo ščav.. sad sam iznova u subotu izoral i nije mi žal tih 10 l nafte jer se bu tolko manje potrošilo na pripremu, ovo je bilo zalijano ko beton što je orano krajem 10 mj. prošle godine
 

Najnoviji postovi

Na vrh