• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Haha, izgleda kao igracka. Mozda je to za nesto u povrtlarstvu. Ne znam jel to vrijedi 1500 eur.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Vidim da je čovjek iz šibensko kninske županije pa da to nije možda RD za polja u kojim ima kamenja.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
A možda to i nije rotodrljača nego vibrodrljača. Bila je na njuškalu jedna veča
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
A možda to i nije rotodrljača nego vibrodrljača. Bila je na njuškalu jedna veča

I ja se sječam te vibrodrljače, postavio sam pitanje, a niko nije imal posjma kaj je to.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

ja sam danas skoro pao u nesvjest od muke,nije neka nezgoda ali dobra stvar da se cuje na sta sve treba pazit,prosle zime sam kupio roto drljacu 2,5m za 5000kn,znao sam da kupujem groblje ali nisam imao vise novaca a i nisam htio vise posudjivat i natezat se s tudjima,nego kazem sam sebi nek odradi sezonu pa ce na remont,i tako ona meni napravi 20 ha,lupa ali ide,lupa toliko da moram imati zadnju sajbu zatvorenu,i posto je prosla sezona odlucim se uhvatit posla i slaganja doticne,fino ju operem,krenem rastavljat,prvi zupcanik zavaren za osovinu,pa i drugi,treci i tako do desetog :eek: skuzim ja da sam pojeo go..o,znao sam da cu je morat reparirat ali ova se vise nemoze reparirat da mi je blize taj kreten zaletio bi mu se u auto s njom!!!:mad::eek:d sad bez gedora vise nejdem kupovati roto drljacu!!!:(devil):


Kupio sam i ja jednu skoro takvu pa nije nikakav problem , polako sam je doveo da se svaki vijak odvrće lagano i svaka osovina vadi iz zupčanika

Čuj , neznam koji je model ali ako nema potrebe za vađenjem osovine iz zupčanika da bi mijenjao ležajeve uslovno rečeno bolje je da je zavarena nego na ricnovima
Nadam se da me zbog ove odvale neće linčovati :icon_axe::icon_axe:
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Kupio sam i ja jednu skoro takvu pa nije nikakav problem , polako sam je doveo da se svaki vijak odvrće lagano i svaka osovina vadi iz zupčanika

Čuj , neznam koji je model ali ako nema potrebe za vađenjem osovine iz zupčanika da bi mijenjao ležajeve uslovno rečeno bolje je da je zavarena nego na ricnovima
Nadam se da me zbog ove odvale neće linčovati :icon_axe::icon_axe:

da je to tak bolje onda bi odmah u tvornici zavarili,a ne radili si dodatnog troška...:icon_wink:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Vi Podravci samo o trošku mislite :D:
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

A dečki, kaj ve da Starter napravi? Da kupi nove zupčanike i osovine ili da promeni lagere i tira mašinu dok ide? Ili čak ak je bezobrazen da ju lepo spakuje i nekoga drugoga zakopa za male peneze. Mašina sama po sebi verovatno ne vredi dva-tri para novih zupčanika i osovin. Ak ih ide kupiti originalne nove-pušiona. Ak ide dati delati majstoru, platil bu malo menje, al bu imel vuha kak slonić-tonić kak bu poslušal dal se nebudu zupčaniki rastepli. Mašina je njegova, i njegova bu zadnja,al iz iskustva znam da se bu kajal kaj god da se odluči. Ak bu išlo novo, žal mu bu peneze koje je potrošil. Ak bu skrpal ovak kak ima, za neko vreme bu moral verovatno nazaj menjati lagere i semeringe, i mislil si bu zakaj nisem del bolše lagere ili sve novo. Pri mašinama nig dar nema kraja, ak ništ drugo zgubiš šrafa kojega baš ve nemaš u kutiji vu traktoru.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

da je to tak bolje onda bi odmah u tvornici zavarili,a ne radili si dodatnog troška...:icon_wink:

Izvukao si iz konteksta , prije toga piše uslovno rečeno

Znači ako je veliki luft na ricnovima između osovine i zupčanika i postoji opasnost od ''oblijetanja'' ricnova po meni je bolje to zavariti prije nego se desi kuršlus , ne kažem da je ovo bolje od fabričkog ali u svakom slučaju može da posluži kao ''zadnja linija odbrane'' militantski rečeno
Znamo mi svi šta je najbolje ali ako drljača ima 10 glava od kojih je svih deset rastureno nijedna prava popravka nije isplatna
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
143
Imam i ja sigmu 2,5m sve ti ovisi koji ti je tip rotodrljače ako je obični tip il pojačani,večinom kad je obični tip ide širina rotodrljače pa ER ak je pojačana verzija onda ide širina roto drljače pa ERS ,ak ti piše ERS onda gledajući s zadnje strane rotodrljače na getribi imaš jedan poklopac koji je primotan s onim tzv leptir šerafima upravo radi lakšeg skidanja ,i kad skineš taj poklopac vidit ćeš imaš dva zupčanika unutra i samo zamijeniš mjesta zupčanikima i to ti je to i pripremi nekakvu posudu za ulje jer kad skineš poklopac iscurit će ti ulje .
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

A dečki, kaj ve da Starter napravi? Da kupi nove zupčanike i osovine ili da promeni lagere i tira mašinu dok ide? Ili čak ak je bezobrazen da ju lepo spakuje i nekoga drugoga zakopa za male peneze. Mašina sama po sebi verovatno ne vredi dva-tri para novih zupčanika i osovin. Ak ih ide kupiti originalne nove-pušiona. Ak ide dati delati majstoru, platil bu malo menje, al bu imel vuha kak slonić-tonić kak bu poslušal dal se nebudu zupčaniki rastepli. Mašina je njegova, i njegova bu zadnja,al iz iskustva znam da se bu kajal kaj god da se odluči. Ak bu išlo novo, žal mu bu peneze koje je potrošil. Ak bu skrpal ovak kak ima, za neko vreme bu moral verovatno nazaj menjati lagere i semeringe, i mislil si bu zakaj nisem del bolše lagere ili sve novo. Pri mašinama nig dar nema kraja, ak ništ drugo zgubiš šrafa kojega baš ve nemaš u kutiji vu traktoru.

po meni kad je već to kupil i potrošil nekakve novce,(vjerovatno nije imal za puno bolje)sad nek to malo prisloži da mu drži koju sezonu dok se malo financijski oporavi ,onda z njom na pijac i po drugu...
 

same1993

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
154
Imam i ja sigmu 2,5m sve ti ovisi koji ti je tip rotodrljače ako je obični tip il pojačani,večinom kad je obični tip ide širina rotodrljače pa ER ak je pojačana verzija onda ide širina roto drljače pa ERS ,ak ti piše ERS onda gledajući s zadnje strane rotodrljače na getribi imaš jedan poklopac koji je primotan s onim tzv leptir šerafima upravo radi lakšeg skidanja ,i kad skineš taj poklopac vidit ćeš imaš dva zupčanika unutra i samo zamijeniš mjesta zupčanikima i to ti je to i pripremi nekakvu posudu za ulje jer kad skineš poklopac iscurit će ti ulje .


e to isto i ja radim na svojoj eberhartovoj.. čas posla a osjeti se
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
al vjerojatno i traktor onda osjeti kad mu 2-3 put povećaš brzinu na RD
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Da li bi se na roto drljaci moglo povecati broj okretaja, odnosno da se brze vrti?

Naravno da bi..ja to stalno radim na svojoj. Otvorim straznju stranu getribe i zamjenim zubcanike

Bi, ali samo ako je getriba predviđena za tak nekaj. Sve nisu.
 
Na vrh