• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Kod mene na pegoraro samo ona osovina ispod getribe ima maticu, a ostale su tvornički zavarene za nosače klinova
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Obično nema ništa možeš RD kad nije za traktorom nagnuti prema napred da ti ne curi uje skines poklopac videces dva velika zupcanika gornji i donji, izbroji zube na njima da vidiš možda je već ubrzana, znaci ako hoćeš da se brže vrti gornji zupcanik mora biti veći tj imati vise zuba a donji manji, zupcanike skidas lako samo ih svuces sa osovine i tako ih vraćas nazad gledaj da su u istoj vertikalnoj ravnini jer prilikom okretanja zupcanika može se zupcanik zarotirati za 180 stupnja ili na nekim ima distanca pa gledaj kad ih vratis da su na jednakoj ravnini jer poklopac ili deklin ti ujedno i drži te zupcanike umjesto matice ili Segera znaci mozes ih obiljeziti se necim,pripazi kad vraćas poklopac da dihtung dobro sjedne da ne curi ulje na njemu uostalom kad skines poklopac sve će ti biti jasnije
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Pozdrav!

Došlo je vrijeme da i ja raskopam i napravim remont na svojoj rotodrljači. Znači promjenil sam sve kaj je bilo potrebno, naravno izvadil sam sve rotore van.

I sad je problem kaj neznam kak su ti rotori stajali, tj. neznam kak ih pravilno posložiti.
Jel možda imam kakva shema za to ili mi neko može pojasniti kak koji rotor mora stajati.

Radi se o rotobrani breviglieri 2,5 m 12 rotora
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Kad bi donju stranu okrenul gore jedan ti stoji po dužini pa do njega po širini ako si me skužio. Moja nije doma parkirana pa ti nemrem danas slikati
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Kad bi donju stranu okrenul gore jedan ti stoji po dužini pa do njega po širini ako si me skužio. Moja nije doma parkirana pa ti nemrem danas slikati

Kužim te, samo pročital sam da to nije dobro tak, da se stvaraju neke vibracije i da je usitnjavanje zemlje slabije, da treba veča snaga traktora itd...
Po meni to ne drži vodu, ali sam htio čuti druga mišljenja.

Malo sam tražil po netu i našel sam na Kuhn-ovoj stranici kak bi rotori trebali stajati

JThxXL.png


Kaj misliš o ovome?
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Kad bi donju stranu okrenul gore jedan ti stoji po dužini pa do njega po širini ako si me skužio. Moja nije doma parkirana pa ti nemrem danas slikati

Da tako ja slazem uvjek i bude dobro.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,224
Treba zamicati za zub ili dva, koliko dopusti da se zupci ne sudaraju. Lakše se vrti i manje se troše zupčanici.
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Nebi ni ja svoju raskopal da za to nije bilo potrebe.
Probal ju budem složiti po Kuhn-ovoj shemi, ak ne uspem onda idu tak "jedan po dužini, pa do njega po širini"

Znam da sam trebal voditi računa o tome prije nego sam ju raskopal, al jbg, čovek uči dok je živ..
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Složi odmah kako sam ti napisao,jel ova kunova šema paše ako je drljača nova i nema lufta,polovne ne vrijedi tako slagati,neka ima malo lufta,budu ti se tijela sudarala,nemoj si dupli posao raditi.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
zavisi koliki je kamen u pitanju. manji ne cujes, veci zalupa ali prodje, preko pravog komada preskoci. ali naravno, u najgorem slucaju moze doci do loma..

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=I-L9atdaVCU[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Py1-B5e_Ecc[/YT]

da se naci jos tih testova. samo, ovo su sigurno najjaci modeli u pitanju. sa slabijima pitanje sta bi bilo..
gledao sam nasu kako odskace od betona i guta razne komada cigli, kamenja, korjenje i cjepanice. nije nikad nista bilo. sve to ide do jednom..
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
mislio sam da postoji neki "osigurač" protiv loma
kod mene je puno kamenja neki su mali a neki su veliki a negdije su stijene a htio bim probati prije sjetve pripremiti zemlju roto drljačom samo se strah potrošiti jednu ili dvije tisuče eura a poslije plakati uz stroj.....
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
za tisuću, dvije Europljana teško da ćeš naći dobru profesionalnu RD kojoj pokoji kamen neće biti problem... tamo kod vas ima dosta frajera sa drobilicama kamena, da riskiraš jedan prohod po parceli? zdrobi ti sve živo i mrtvo na nekoj pristojnoj dubini, i odmah ti pripremljen teren za sjetvu :)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Što mislite koliko ja mogu dobiti za svoju Maschio 2.30 m 2008. godina cjevasti valjak?? Nije puno radila u originalnom je stanju :).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,224
Da je 2 metra, mogli bi razgovarati :)
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Što mislite koliko ja mogu dobiti za svoju Maschio 2.30 m 2008. godina cjevasti valjak?? Nije puno radila u originalnom je stanju :).

ja ti dam 1000 Europljana, al vjerojatno možeš dobiti i 2000 :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
mislio sam da postoji neki "osigurač" protiv loma
.

Jedina opcija ti je kardan sa lamelom ili kidajućim vijkom , možda preopteretna spojka ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh