• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,356
Noževi sam platil 50 kuna komad kod Ferenčaka.
pištoljom sam skidal, ali prvo ti trebaš pokrenuti maticu, preporučan neku jaku gedoru i križ ključ.
A zašarafio sam samo pištoljem.
Inače kolko sam skužio, na Maschio i VN su isti noževi.
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
284
@zetorproxima imam i ja istih problema.. isto je tako manja rotodrljaca, ortolan sirio 230.. i em ima nisko getribu, em ima nisko kopčenje.. morao sam ruke raspustit do kraja da dobijem neku dubinu.. a kardan sad stoji tako ukoso jako.. to je za manje traktore...
vec sam i ja mislio neke vece nozeve stavit, pa da mogu tako dobit na dubini.. kolko su tvoji sad dugacki?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
I ja moram isto raspuštati ruke... noževi su sad na nekih 17-18 cm nakon 6 godina rada.. A godišnje sam radio s njom 20-30 kj.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Nemamo mi iste zemlje kolega. Moja je radila u svakakvim uvjetima, i u spečenoj proljetnoj brazdi i posvuda gdje joj je bilo jako teško,a da ne spominjem koliko se noževi troše u radu gdje ima kamena. Zato i pitam gdje bih uzeo noževe,a da su kvalitetni?? Uzeo bih ovdje jer dobijem i pdv nazad, možda bih mogao uzeti i direkt iz tvornice iz Italije, ali ne bih dobio pdv nazad pa mislim da me to dođe na isto. A tko zna, uzeo sam je od Trgo-gea-e tako da oni su muljali gdje su stigli, tako da svašta je moguće.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Nije baš isto ali moja je kod mene 3 god i radila je isto kao i kod tebe oko 30 kj a možda i malo više ali nisu baš nešto potrošeni. Skoro pa ništa.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
puno mi je to eurića.... nastaviti ja i dalje samo drljaćom :(:(:(:(:(
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
ne vidim svrhu pošto zaoreš biljne ostatke i poslije da ideš sa sjetvospremačem opet sve izvučem van ne sijem sijačicom sijem rasipačem za umijetno (ljevak) i poslije drljača i bude "ok" kod mene je crvenica i dosta kamenja ne stigne se uvijek svo kamenje pokupiti poslije oranja
pokupiš kad stigneš mislim nabaviti 4 krilnu drljaču i proširiti ju na 6 krila i napraviti hidraulično zatvaranje ali to je samo zasad u planovima
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
ako su ostaci dobro zaorani,onda ih sjetvospremac ne vadi, nema on veliku radnu dubinu...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ma jok, ja sam orao za heljdu 15-ak cm, pa nije sjetvospremač ništa izvukao. a što kaže gogo, ako je dobro zaorano, nema nikakvih problema. maksimalna dubina kod mene je 10 cm, ali ga nikad na toj dubini ne vučem, ne ide dovoljno brzo. kad nabavim jači traktor, onda će ići na maksimumu, to je pravi posao. vukli smo ga ove godine i s 560 i s proximom, proxima mu je previše, a 560 taman. inače, to je 2.80 m. ima jedan red valjaka, poravnaju i usitne kao da si s frezom prošao, a nema sabijanja zemlje. jedan prolaz i možeš strne žitarice sijat bez problema, pravi orašastu strukturu savršeno. ja sam ove godine zob tako sijao, a nakon sijanja sam samo s njime prošao i bolji efekat od zubače ima. valjkom naštimaš visinu, pa ti ne skače ko zubača, a možeš ga spustiti ili dignuti koliko hoćeš. od kad sam ga nabavio, preporodio sam se. a cijena, u usporedbi s rd-om ili bilo čime, je smiješna. o brzini da i ne pričam....
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Pa radnu dubinu sjetvospemaca možeš stelati a bolji je 68 puta od drljace

moze se stelat,ali ne ide u zemlju 30cm kolika je dubina nekog normalnog oranja...

itp-ja sam godinama radio sa sjetvospremacem,za ratarske kulture u meksoj zemlji je i bolji od rd,jer je veci ucinak, ali za frisko oranje,i opcenito za tvrdu zemlju je rd majka... bar kod mene...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Da, puno toga ovisi o zemlji i klimi. Kod mene su srednje lake zemlje i radi u svježem oranju. Naravno, nakon jednog prohoda tanjuračom. Mislim da bi njemu zbog kamenja bila manja šteta ako nekad polomi oprugu nego nož, a i veće su šanse da će se provući između opruga. A još ako je ona istarska crvenica u pitanju...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
da,na kamenju nije toliko osjetljiv kao rd, samo valjak nastrada... ja obrađujem jednu parcelu gdje je nekad bila ciglana, i ostalo je jako puno cigle u zemlji, tamo smo rasturili citav valjak na sjetvospremacu...
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
kupljena RD 2m konačno bilo neki problema s kardanom puko mi šraf koji drži getribu pa sam morao vadit poklopac da stavim drugi šraf i sad kiša sve zaj. da probam jer je kardan sređen bit će slika sutra jedino ne znam koje je marke zelena je boje:drink:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
he, kod nas su bosanci masovno krali ciglu iz bunara 50-ih i 60-ih, više nema niti jednog bunara u polju, a ja i dan danas kod sebe s vremena na vrijeme izorem pokoju ciglu od našeg bunara. i to onu staru, u obliku luka. jbg, nema druge nego kupit. ljudima lemeš otpadne u oranju, pa ga ne nađu...
 

Najnoviji postovi

Na vrh