• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
kupljena RD 2m konačno bilo neki problema s kardanom puko mi šraf koji drži getribu pa sam morao vadit poklopac da stavim drugi šraf i sad kiša sve zaj. da probam jer je kardan sređen bit će slika sutra jedino ne znam koje je marke zelena je boje:drink:

kako ces kupiti dijelove za nju ako ne znas koje je marke? zelena bi mogla biti eberhardt,ili amzone...

he, kod nas su bosanci masovno krali ciglu iz bunara 50-ih i 60-ih, više nema niti jednog bunara u polju, a ja i dan danas kod sebe s vremena na vrijeme izorem pokoju ciglu od našeg bunara. i to onu staru, u obliku luka. jbg, nema druge nego kupit. ljudima lemeš otpadne u oranju, pa ga ne nađu...

ovdje su vadili zemlju za cigle, i bile su peci u kojima se cigla pekla,jos tamo za vrijeme grofova... tokom godina smo izvozili brdo cigle odande,ali nikad se ne mozes tog rijesit...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Eto ako nekome znači imam na mojoj MASCHIO RD onaj visoki reduktor , mijenjao bi ga za onaj niski
Znači ja sam nju sa 2,5m skratio na 1,8m i radim sa malim traktorima pa mi kardan stoji ukoso

Isto da napomenem , primam na poklon stare noževe od pomenute drljače , ako u njima ima još života plaćam i pivo , treba mi 8 lijevih 8 desnih
Moji su potrošeni do sramotne mjere
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Glupo je reči da je sjetvospremač bolji od RD,nikada nije bolji.Ja sa RD idem direktno na brazdu i odmah iza sijem,i šta je onda brže,jel se vozati tanjuračom,pa sjetvspremačem pa tek onda sijačica dolazi na red,koliko je to vremena i goriva potrošeno?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Ko jednom proba RD veoma lako zaboravi i na drljače i na sjetvospremače i na tanjirače i sve ostalo
Znači pričam o teškim i srednje teškim zemljištima , nemoj da se hvatate odmah za pjeskovita i laka zemljišta koja se bukvalno mogu pripremiti sa drvenim trupcom svezanim poprijeko za traktor
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
zemlju koja je prakticki cisti pijesak ne pripremam s rd,jer sam sa sjetvospremacem gotov 5 puta brze,a kvaliteta posla je skoro ista, o tome govorim.
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
savoris je sve objasnio
mi smo namjanje 3 puta tragom išli tanjuračom da bi to na nešto ličilo, a sada jednom sa RD i puno bolje se napravi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
zemlju koja je prakticki cisti pijesak ne pripremam s rd,jer sam sa sjetvospremacem gotov 5 puta brze,a kvaliteta posla je skoro ista, o tome govorim.

Pa o tome ti i ja pričam , to su idelani uslovi za pripremu i kako sam ti rekako za takvu zemlju ne trebe ni sjetvospremač , svežem ćutak (trupac) za traktor i opet je pripremim

A natjeraj sjetvospremač (ili kako kod mene jedan komšija podrugljivo kaže-grebač) u ''sirovo'' oranje ili čak u neizmrznutu zemlju pa te onda pitak šta je bolje :icon_fU:

SS da bi radio zahtijeva brzinu , to nemožeš postići na neravnom oranju niti na malim parcelama , veliki nedostatak

I još da dodam , tamo gdje ti ''letiš'' sa SS , ''letim'' i ja sa RD tako da se ne uzdaj mnogo u to da si 5X brži
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Potpuno se slažem,al nek radi tko kak hoče i nek misli tko šta hoče,ja znam šta je meni naj rentabilnije i naj kvalitetnije.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Dečki nisam mislio na RD nego na običnu drljacu sa RD SE nemože ništa usporediti
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Pa o tome ti i ja pričam , to su idelani uslovi za pripremu i kako sam ti rekako za takvu zemlju ne trebe ni sjetvospremač , svežem ćutak (trupac) za traktor i opet je pripremim

A natjeraj sjetvospremač (ili kako kod mene jedan komšija podrugljivo kaže-grebač) u ''sirovo'' oranje ili čak u neizmrznutu zemlju pa te onda pitak šta je bolje :icon_fU:

SS da bi radio zahtijeva brzinu , to nemožeš postići na neravnom oranju niti na malim parcelama , veliki nedostatak

I još da dodam , tamo gdje ti ''letiš'' sa SS , ''letim'' i ja sa RD tako da se ne uzdaj mnogo u to da si 5X brži

pa imam i ja rd,i radim s njom na teskim,i srednje teskim zemljama,sjetvospremac koristim samo u proljetnoj pripremi na ekstra lakim zemljama...ne znam kakvu ti imas rotodrljacu,ali ja svoju maschio sa obadvije grede ne mogu tjerati brze od 1 brze na zetoru,jer jednostavno ne stigne gutati zemlju,a sa sjetvospremacem mogu raditi u cetvrtoj brzoj tako da...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Imam LELY 2,5m sa samo prednjom gredom i ''šupljim'' valjkom , možem da idem onoliko brzo koliko rus ima snage , ona stigne sve bez problema
A sa ovom malom MASCHIO se zezam po povrćima i baštama tamo gdje veliki traktor nemože da uđe , obično je širina kapije kod ljudi problem pa sam je zbog toga i skratio
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,356
I na pijesku ako je friško oranje mora RD, drljača ne može
zatvorit trag od traktora, sjetvospremač već da, al' ja sam
se riješio toga kao i pola sela mojeg.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,448
Ja u srednje teškoj zemlji jedan prolaz u friškom oranju sa sjetvospremačem i super se uredi, na susjednoj parceli od moje je čovjek tanjurao i nije uredio nikako i nakon 3 prolaza! RD bi mi dobro došla za 4 kj što imam izrazito jako teške zemlje! U proljeće nemam potrebe na ni jednoj zemlji za RD jer sve sjetvospremač riješi u jednom prohodu! Ima jedan veliko poljoprivrednik koji u jesen samo koristi RD ali prije nje ide jednom teškom tanjuračom, u proljeće ide samo teškom drljačom!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Jel ide prva direkt? Al bi mu lijepo iza stajala još jedna amazonka ili hassia 2.5m :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh