• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Još gore onda,proizvedeno u Austriji je valjda samo marketinški trik..

u Austriji se sklapaju RD, u Mađarskoj novi plugovi!




Bole u 9mj.2010 3m paker valjak, daska za ravnanje + hidrolift 53.500,00 HRK s pdv.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,214
Rotodrljača za traktor od 90ks

Imam Zetora proxima 90 koji sam nedavno kupio i rotodrljaču maschio dl 2.30m i vučem to za njim ali imam u planu kupiti novu rotodrljaču i zanima me da li bi mi mogao vući 3 metra, a imam i Zetora 6245 koji je radio s tom rotodrljačom i išao 3 sporom(ali mu je ipak teško)...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
kod mene 25 KS po metru, ide bez problema, neznam kakvi su uvjeti kod tebe, izmedju ostalog o tome su pisane cijele price ovdje, ki na karju opet nije bilo zakljucka, dok ne zakacis i neprbas neces znati, ovisi o nekoliko parametara, ti si nam zasad rekako samo dva snagu i duljinu zahvata, jos ima vrsta Rd, prijenos, nisi ni svi trakotri u istoj snazi isti s RD, zemlja, nagib, za sto spremas, ......
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,214
kod mene 25 KS po metru, ide bez problema, neznam kakvi su uvjeti kod tebe, izmedju ostalog o tome su pisane cijele price ovdje, ki na karju opet nije bilo zakljucka, dok ne zakacis i neprbas neces znati, ovisi o nekoliko parametara, ti si nam zasad rekako samo dva snagu i duljinu zahvata, jos ima vrsta Rd, prijenos, nisi ni svi trakotri u istoj snazi isti s RD, zemlja, nagib, za sto spremas, ......

Spremam za kukuruz i ječam. Za kukuruz nekih 7,8cm na valjku nariktam a za ječam 6,7.Obrađujem 15 h zemlje i radio sam 5 godina sa Zetorom 6245 na ovoj dubini.
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Imam Zetora proxima 90 koji sam nedavno kupio i rotodrljaču maschio dl 2.30m i vučem to za njim ali imam u planu kupiti novu rotodrljaču i zanima me da li bi mi mogao vući 3 metra, a imam i Zetora 6245 koji je radio s tom rotodrljačom i išao 3 sporom(ali mu je ipak teško)...

nije da se hvalim ali ako ista znam onda je to o roto drljacama! za traktor od 90 ks najprikladnija je 2.5 m! moj od fiat 70 ks muci se sa njom pravo! nemogu tabliu od 4 jutra podrljati od jednom, oce zakuhati; zato mislim da mu fali nekih 20 ks,!
sta ti vredi kupt od 3m i ic u nekoj maloj brzini, zato mislim da je za taki traktor ko tvoj 2,5 m taman, jos ak kupujes sa pakervaljkom
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Ja sam lely 2.5 m vozio sa fendtom 55 Ks, puna dubina, brzina otprilike kako kod 539 3 spora, sad tu Rd tjeram sa fendtom 65 KS igra se sa njom, brzina slicna
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Ja sam lely 2.5 m vozio sa fendtom 55 Ks, puna dubina, brzina otprilike kako kod 539 3 spora, sad tu Rd tjeram sa fendtom 65 KS igra se sa njom, brzina slicna

i moja je lely 2,5 m. pa kakva je zemlja kod tebe!? sami pijesak? ja sam kreno isto recimo kao u trecoj sporoj, i izgleda da mi je motor dobio i sad sam isao sporije nego u 2. sporohodnoj,isto puna dubina
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Orem obavezno u jesen, radim na sporom kardanu (540) na nekih 1500 okr. motora. i da, usporio sam je jos malo na reduktorima RD (ona dva zupcanika)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
3m bi mu bilo puno. nije da nebi mogao raditi, ali.. 2,5m uzmi i nemas brige.
ako uzmes lift mogao bi vjerojatno i sjetvenu liniju od 2,5m nositi.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Licno nikada nisam probao roto drljacu, ali na osnovu iskustava drugih ljudi, cu temeljiti odgovor :D.
Roto drljaca 3m, pa tek si kupio traktor, zar hoces da ga prodajes ubrzao, ako hoces kupi 3m :weedman:, a ako hoces da ga imas duze vremena i da ti fino sluzi onda ce mu 2,5 biti sasvim dovoljno
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
ja se isto slažem, 2,5 metra uzmi i nemaš brige. Ja sa svojim MF-om 595 vučem 2,5 m, da je 3m nebi mu baš išlo
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Za siguran rad uzmi 2.5m.

Išao bi sa 3m,al sporije i pitanje kak bi dugo traktor izdržao..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,214
Za siguran rad uzmi 2.5m.

Išao bi sa 3m,al sporije i pitanje kak bi dugo traktor izdržao..

Tak sam nešto i mislio jer sa 3m možd bi išao 3 ili 2 sporom a sa 2.5 metra on se igra i nije teško motoru... i da mislim uzeti packer valjak a o sjetvenoj liniji još ne razmišljam jer obrađujem tek 15h zemlje i neznam još ak se tako radi dali treba nešto prijeći ispred sjetvene linije ili može direkt u brazdu... I dali bi maschiovu ili neku drugu. Pola zemlje mi je u nagibu a pola u ravnu i ponegdje ima kamena...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
2.5m je odlična za tu konjažu traktora,ja imam V&N 2.5m rotodrljaču i teram ju sa DF-om 85ks i taman mu je. Ima parcela gdje sa njom idem preko 8km/h a negdje moram iči 5km/h i ovisi dali je zimska ili proljetna brazda. Ako imaš malo težu zemlju da nije pjeskovita uzmi si paker valjak jer on je super.
 
D

dragan82

Guest
Zdravo svima u ovoj temi. Nadam se da cemo se lepo druziti. Evo za pocetak koja slika.
 

Prilozi

  • Image0625.jpg
    Image0625.jpg
    61.2 KB · Pregleda: 235
I

istrijanac

Guest
ja mislim da 2 metra je dovoljno jer ja ga imam i vidim da na kardanu je slablji od zetora 5011 a to sam primjetio malcerom sirine 1.80
 
D

dragan82

Guest
Ove jeseni smo sejali psenicu na ovaj nacin: isla je RD u kombinaciji sa sejalicom i tu je usteda u vremenu prepoznatljiva. Za razliku od rada samo sa RD.


 

Najnoviji postovi

Na vrh