• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
Uh to su onda biseri kao i kod mene,koje sve gluposti ljudi rade s kukuruzovinom to se nebre zamislit,kod mene večinom završi na poljskom putu..AL ima ljeka i za to:icon_smile:

Ma RD je najbolja priprema za jesensku sjetvu,brza i efikasna,kakve tanjurače i tome slično..


haha,marko slozem se s tobom! :D
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Otkako smo kupili RD tanjuraču nisam ni jednom više prikopčao a kamoli išao sa njom raditi. RD koristimo za svaku sijetvu i negledam kakva je dubina,svaki put ju pustim do kraja,dokle ide.
Sa tanjuračom se mora ići 2puta mjestom i vozit se ko majmun po polju da ti bubrezi iskoće iz trbuha,dok sa RD polako kao što se ore i milina.
Svako ima svoje sa ćime radi i koje mu se sviđa,ali nezna dok neproba nešto bolje.
Kako se kaže,svako svoga konja hvali :eek::
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,356
Mislim da je drljača ili sjetvospremač majka za proljeće, a u jesen naravno rotodrljača.
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
Otkako smo kupili RD tanjuraču nisam ni jednom više prikopčao a kamoli išao sa njom raditi. RD koristimo za svaku sijetvu i negledam kakva je dubina,svaki put ju pustim do kraja,dokle ide.
Sa tanjuračom se mora ići 2puta mjestom i vozit se ko majmun po polju da ti bubrezi iskoće iz trbuha,dok sa RD polako kao što se ore i milina.
Svako ima svoje sa ćime radi i koje mu se sviđa,ali nezna dok neproba nešto bolje.
Kako se kaže,svako svoga konja hvali :eek::


kulko m? ti je radni zahvat
i to su ti gluposti ka ju do dole pustas
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
2.5m Vogel&Noot
zašto je to glupost? šta kad neko tanjuraču pušta još dublje
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ma nejde RD baš tak duboko u zemlju, ona se vozi na valjku i kojih 10-tak cm sasvim dovoljno za sve kulture, a za neke i previše :)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Kombinacija RD+sijačica

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=Qo4Knc2FqYU[/YT]
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,356
Na mojoj su istrošeni full.
Jel zna tko koliko dođe jedan nož za VN i
kod kojeg trgovca?
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
691
Na mojoj su istrošeni full.
Jel zna tko koliko dođe jedan nož za VN i
kod kojeg trgovca?


Zato kad si na pesku i tu se više deru noži, isto ko i u suhoj zemlji...
Imaš ih kod Laterana, Agronom a i vjerojatno kod nekih majstora-servisera...raspitaj se!

Dajte ljudi malo realnosti! RD nema potrebe delati na 20 cm!! pa čemu???jedino uz međe ili na povratku!al i 15 cm je previše...
8-12 cm je dovoljno da usitni površinski sloj u kojem se napravi posteljica u koju liježe sjeme!
I naravno, o prednosti RD u odnosu na tanjuraču da ne govorim...nemojte takve stvari uspoređivati!
Sve ovisno o uvjetima na tlu koristi se stroj koji u tom trenutku predstavlja najbolje rješenje!
Ne treba izbaciti ni tanjuraču, ni sjetvospremač a kamoli RD...SVAKI STROJ MORE ODRADITI SVOJ POSEL AKO GA RAZUMNI MAJSTOR KORISTI!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
I naravno, o prednosti RD u odnosu na tanjuraču da ne govorim...nemojte takve stvari uspoređivati!
Sve ovisno o uvjetima na tlu koristi se stroj koji u tom trenutku predstavlja najbolje rješenje!
Ne treba izbaciti ni tanjuraču, ni sjetvospremač a kamoli RD...SVAKI STROJ MORE ODRADITI SVOJ POSEL AKO GA RAZUMNI MAJSTOR KORISTI!

u popunosti se slažem z tobom...:icon_super:
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
684
Sto meni jedan covjek veli,ja da mu frezam 20 cm, PA Nisam lud 7 cm dosta da se sakrije zitak,nek sebi rovi ako mu treba dublje
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Dajte ljudi malo realnosti! RD nema potrebe delati na 20 cm!! pa čemu???jedino uz međe ili na povratku!al i 15 cm je previše...
8-12 cm je dovoljno da usitni površinski sloj u kojem se napravi posteljica u koju liježe sjeme!
I naravno, o prednosti RD u odnosu na tanjuraču da ne govorim...nemojte takve stvari uspoređivati!
Sve ovisno o uvjetima na tlu koristi se stroj koji u tom trenutku predstavlja najbolje rješenje!
Ne treba izbaciti ni tanjuraču, ni sjetvospremač a kamoli RD...SVAKI STROJ MORE ODRADITI SVOJ POSEL AKO GA RAZUMNI MAJSTOR KORISTI!

Bar neko razmišlja na pametan način:icon_super:


Jedino u pripremi za krumpir treba pustit čim dublje,na ovoj slici je dubina do kraja koliko ide negdje oko 20cm:
20474918.jpg
 

djendrag

Novi član
Tu od
25 Lip 2012
Poruka
27
rd-1-forum.jpg


rd-2-forum.jpg


rd-3-forum.jpg


rd-4-forum.jpg


Moja RD, 2,5m, kupljena neki dan... ako ko ima kakva iskustva... svaki komentar dobro dosao. Vuci ce je Zetor 6340, da li je dovoljan?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh