• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
Ma nema lufta, da ima onda bi to išlo već nekako.
Klinovi su sa vijkom stegnuti, oni bi se dali skinut.
 

Tomi

Novi član
Tu od
31 Svi 2015
Poruka
18
Ma to je i meni bilo cudno.
Jer kad sam zvao za jednu RD,lik mi je reko da ima packer valjak al da je pun.
Pa sam si mislio jbt kolko je to tesko onda.
Bit ce da ne zna sta prodaje..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,281
Nema šanse da je puni, to bi bilo teško ko vrag. Meni se letvičasti znao napuniti pun zemlje pa to trese traktor 90ks koliko je teško, a inače se igra s tim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,328
Jer kad sam zvao za jednu RD,lik mi je reko da ima packer valjak al da je pun.
Znači da je cijev, jer netko paker valjkom zove i letvičastog, pa da ne bude nesporazuma ;)
 

tiho2309

Novi član
Tu od
31 Ožu 2022
Poruka
20
bok imam problem sa roto branom ima puno lufta na nozevima kad okrecem pola kruga da bi se zadnji pokrenio sta treba da se napravi???jel ko imao iskustva
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,686
Ništa kupit nove zezancija, a gledaj ako su poderani zubi nemreš si ništ pomoći tjerat dok idu ili sve rastavit vidjet stanje unutra pa promjeniti kaj treba
 

tiho2309

Novi član
Tu od
31 Ožu 2022
Poruka
20
BRANA JE KOMPLET PREBRTVLJENA NOVI LEZAJI SEMERINGI NOZEVI TAKVU SAM JU KUPIL ALI COVEK TVRDI DA JE SVE OK DA TO STA SE CUJE TREBA VREMENA DA SVE SJEDNE???SAT JE NELOGICNO PO MENI STA IMA SJESTI AK SI SLOZIL KAK TREBA A JEDAN ZUBCANIK KOSTA 3600KN+PDV A IMA IH 10KOMADA

Brana je komplet prebrtvljena; novi ležaji, semeringi, noževi. Takvu sam ju kupil, ali čovek tvrdi da je sve OK, da to šta se čuje treba vremena da sve sjedne???
Sad je nelogično, po meni, šta ima sjesti ak si složil kak treba. Jedan zupčanik kosta 3600kn+pdv, a ima ih 10komada.

Molim te, piši ispravno, s velikim i malim slovima, točkama, zarezima, Č, Ć, Š, Đ ... jer ovak napisano je prilično nečitljivo.
Pisanje velikim slovima smatra se vikanjem, dakle nepristojno je.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,973
To nije ok.
Rastavi branu i pogledaj u čemu je problem,vjerujem da će sve biti jasnije kada otvoriš.
Samo od sebe ništa neće sjesti na svoje mjesto.
Ili su loše "popravili" ili su ti uvalili mačka u vreći.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Nemoj pisati velikim slovima.
Ležajevi i brtve nemaju veze sa luftom. Ako su se pojeli zubi na osovini ili utori u zupčaniku naravno da ima lufta. Ali to si trebal vidjeti kod kupovine. Jedino ako je prodavač toliko pritegnul matice gore na osovinama pa se luft nije videl dok brane nisu došle u zemlju. To se da pokrpati ali nije jeftino. Ima dosta posla s tim…
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
Vidi kad okrećeš nosač noža dali se i osovina vrti. Ako se ona okreće tad je luft između nje i zupčanika, ako se ona ne okreće onda je luft između nosača noža i osovine.
To se sve da riješiti sa ogradnjom kajli, pa onda dok traje.
Nadam se samo da ju nisi masno platio.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,959
Obično tamo gdje ima lufta ne zuji. Zuji gdje su zupčanici " preknap" znači previše nalježu jedan na drugoga. To se obično javlja u kutnoj getribi. Polome se zupčanici i onda se prave novi, po uzorku,ali možda i samo jedan i onda se javlja zujanje. Vijek takvog stroja je obično malen ako se ne riješi problem.
 

tiho2309

Novi član
Tu od
31 Ožu 2022
Poruka
20
Vidi kad okrećeš nosač noža dali se i osovina vrti. Ako se ona okreće tad je luft između nje i zupčanika, ako se ona ne okreće onda je luft između nosača noža i osovine.
To se sve da riješiti sa ogradnjom kajli, pa onda dok traje.
Nadam se samo da ju nisi masno platio.
bok.raskopal sma branu i pojrdeni su zubčanici im a lufta između njih,rešenja nema osim kupiti nove.
Šta se ne isplati 3600kn+pdv je jedan.Kad stane stane
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,859
Kajle pomažu ako je luft između osovine i zubčanika. Ovo je luft između zuba zubčanika barem koliko sam skužio. Može se i to riješiti samo pitanje isplativosti. Neznam odakle si ali da uzmeš zubčanike i odeš u hitner barem vidiš šta će oni reći jel se može šta napraviti ili ne. Nadovariti zubčanike i obraditi.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
Točno, krivo sam pročitao post.
Mislim da je i to navarivanje upitne isplativosti, no treba pitati pa vidjet.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,301
Ne znam koja je brana u pitanju ali ima po njuskalu rabljenih zupcanika. Cuo sam da neki stavljalju i strugotine od aluminija?

Bas je to koma kad kupis a vidis da je macak u vreci....
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,217
A još su mi gori ljudi koji nekaj takvo prodaju..
Il napomeni kaj je u kvaru ili nemoj opće prodavat.. Neki ljudi prvi put kupuju stroj i nemaju iskustva s takvim. A najčešće oni i kupe mačka u vreći
 

Najnoviji postovi

Na vrh