• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,163
Ima poznanik panexovu, nakon 2 ili 3 sezone procurilo ulje iz getribe u kućište i sruljilo zupčanike. Kupio cijelu drugu getribu za par hiljada kn. Na dobroj zemlji kad lijepo izmrzne nema razlike gdje prodje ona i maschio.. Opet gdje je teža zemlja i s ovom od tone se mora ići dvaput. Tako da je sve to relativno.
 

Ivan00

Član
Tu od
29 Stu 2020
Poruka
86
Na gudovackom sajmu Messis (uvoznik shaktiman rd) daje odlicne sajamske popuste. Mene su izasle skoro 10 000 kn jeftinije od redovne cijene.
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
279
Gdje nabaviti čep ulja mascio rotodrljače? metalni ili kakvi se da kupiti vec


skup sport
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154


skup sport

Uh, bogme jest, mislim bar da je cep krivac jer dok visi u jednu stranu pun k. ulja ide van
 

Dunba

Član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
95
Bok, kupujem jednu roto branu, u pitanju je frandent eternum 2.5m, nisam do sad nikad imao iskustva s rotobranama, pa možete reč neke detalje opčenito o rotobranama npr. dal je normalno kada lupa kad je u zraku a u zemlji ne i tako slično.
 

Dunba

Član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
95
To sam samo naveo kao primjer, jos nisam iso pogledat rotobranu, samo me zanimalo oko cega treba pripazit kod kupovine.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Imam ja takvu.
Gledaj noževe,original su 32cm.
Isto da li curi negdje ulje,i pogledaj što je unutra,ako je napunjena samo masti onda imaš veselje.
Isto tako luft na tijelima...
Inaće osovina tijela je bila 53e + pdv,a zupčanik 56e + pdv,original iz tvornice...tak da nije skupo..za maschio mislim da je oko 2500kn bila..
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
U mojoj je ko neka mješavina ulja i masti. Nije baš tekuće, ali nije ni kruto ko mast. Vjerojatno isto negdje je curilo kod prethodnog vlasnika, pa je stavio mast.
Nemam volje to iti dirati, ali s vremenom ću vjerojatno morati promijeniti. Bit će zabavno kak mi se čini.

Da li je problem ako je samo mast unutra?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Nije problem ako je mast unutra,nego neznaš koji semering je dobio,iako kad mijenjaš,najbolje sve pa si miran.
Ako su tihe,onda nema brige,samo da ima dovoljno masti.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
I da nema lufta. Kad primiš za jedan kraj i scimaš moraju se sva radna tijela do druge strane micati. I provjeriti svako radno tijelo zasebno
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Nisam primijetio da imaju lufta. Kad zavrtim krajne tijelo, vidi se kako se odmah pomiču i ostala. Probao sam oba krajna. Jedino srednji koji je ispod getribe, imam nekak osjećaj da ima malo lufta, kad njega probam zasebno zavrtiti.
Neki put su potpuno tihe, neki put malo lupkaju. Nema baš nekog pravila. Kak im dođe :rolleyes:
Ispočetka me to nerviralo, a nakon nekog vremena sam si dao mira. Vjerojatno bi ih trebao raskopati i vidjeti.
Do jeseni će morat ovako raditi, nemam vremena sad za to. 😅
 

Najnoviji postovi

Na vrh