• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
RD je najbolje uzet novu.

Najbezbolnije rješenje..

S rabljenom RD je jako veliki rizik,večina je istrošena,moguče da je samo pokrpana za prodaju to večinom rade prekupci..

Ako se dade kupit kod kakvog gazde,koji je radio s njome,jedino takva solucija bi dolazila u obzir,mada nije ni to sigurno...
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
a ima i poštenih ljudi koji kažu šta je i kako je a ima i ovih drugih koji gumu na kombajnu pokrpaju tj. metnu bajlag i zakitaju gumi kitom pa pofarbaju .
roto drljača nije tako teška za popravit samo su dijelovi malo skupi ako oćeš prave .
treba dobro pgledat šarafe na getribi jel imaju risova od šarafanje dobro prekontrolirat kakvi su spojevi jel ima silikona i pogledat u kakvo je stanju ulje i jel ima krupne špene u uilju ili masti a to je najlakše magnetom i čavlom koji se prisloni na magnet pa ako se ulovi krupnije špene bjež od toga u p. materinu.,
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
hvala na savjetima,ali nova mi je ipak preskupa jer nemam opg u sustavu pdv-a pa ništ od povrata,bude neka bolja polovna
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Za 10 rali ili 10 ha nikad novu!!!! Rabljena ti se otplati 10 puta !!!!!!
samo pazi na bočni i vertikalni luft... !!!!!
 
H

Hurlimann86

Guest
Mi smo kupili rabljenu Breviglieri 2.5 m i već je 3 sezone odradila bez kvara , samo trebamo sad noževe zamjeniti.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
sve mislim da će mu zahvat 2,5 m biti previše jer zemlja je teška za obradu,za sada gledam manje zahvate
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
sve mislim da će mu zahvat 2,5 m biti previše jer zemlja je teška za obradu,za sada gledam manje zahvate
...gledaj kod mene slučaj...

...ja sam se isto tak malo bojal uzeti 2,5metra a teram ju sa zekom 4320(istina na laganoj do srednje teškoj zemlji) i nije mi žal kaj sam ju uzel jer ju teram bez problema,ali kod rotobrane ti postoji mogućnost reduciranja obrtaja...

...većina ih ima tri opcije,a i traktori imaju hvala bogu hrpu sporih brzina,pa to onda uskladiš u odnosu na to kak ti se traktor ponaša, a u najgorem slučaju postoji mogućnost skidanja krajnjih baterija pa ti onda radni zahvat se smanjuje za 25 cm, a ak za koju godinu kupiš jači traktor ostane ti veća rotobrana...:)
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
u pravu si ,ak nejde skinem bočne i to je to,a moža za koju godinu bude i 6340 pa se bude igrao s njome:)
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
e da znam ja di ima 6340 sa 1600sati za 8.000 eura, prodaje jedan deda jer je u mirovini pa mu ne treba.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
nije niš sjebano ja orao sa njim 2 sata i vozao ga jedno toliko to je tom dedi ostalo od brata koji je umro a trebaju mu novci jer mu je sin bolestan, a i traktor je već zauzet
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
eh knap nap joj je možda bi i radijo s njom ali sve ovisi o kardanu i getribi

pitaj člana hurliman 86 on je čini mi se probao vuči rd 2.5 m sa 6911
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Dali bi zetor 6911 mogao vuci rotobranu od 2,5m????

bi...ja ju vlečem sa 4320 ;) ...malo mu teška za nositi i u jesen na težoj zemlji "rza" ,ali prebacim u nižu i ide...:weedman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh