• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
tvo fiat mora radit snjom gle nisam RD spustal do kraj jel neam potrebe osi mami za vrt za kuruzu sam radil nekih 8-10 cm i nema potrebe vise ,zemlja je dosta lagana

...izgleda da nebum znal dok ne isprobam, stara dobra metoda pokušaja i pogrešaka.. :(y):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ivan, tvoj 88-94 tera bilo koju RD od 2,5m i to gde god ti srce poželi, to garantiram.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
ak more moj 90 ovu 2,5m i još ovo sve nositi onda more ti tvoj 88...jedino neznam za sijačicu,jer je moj ipak oko 600kg teži i robusniji naprijed...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mike, ako Z 7340 nosi kombinaciju od 2,5m, onda bi moral i Fiat 88-94 nositi, samo obavezno napred utega koliko god stane :)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Mike, ako Z 7340 nosi kombinaciju od 2,5m, onda bi moral i Fiat 88-94 nositi, samo obavezno napred utega koliko god stane :)

Znači meni fali samo lift :)
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Mike, ako Z 7340 nosi kombinaciju od 2,5m, onda bi moral i Fiat 88-94 nositi, samo obavezno napred utega koliko god stane :)
ma nosi on nju,samo malo mu je knap...:icon_hang::icon_hang:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A normalno da mu je na knap...to mu je valjda vrh kaj more, veli kolega z Prugovca da nema konzole od prednjeg utovarivača koje povezuju celi traktor da bi verovatno pukel na 3 dela :)
 

agregu550

Novi član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
21
Pozdrav, evo mene pod novim imenom.
Danas sam išao pogledati jednu RD talijansku Remac 2m sa cjevastim valjkom i noževima. Izgleda dosta masivno i profesionalno probat ću se s čovjekom dogovoriti oko probe, radio bih s njom sa Univerzalom 550 dtc, nemam puno zemlje pa ga ne bi forsirao ali želio bih čuti mišljenja ljudi koji su radili sa sličnom kombinacijom.
Unaprijed hvala.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
ma nosi on nju,samo malo mu je knap...:icon_hang::icon_hang:

je dečki, znam da bu ju nosil, po nekim tehničkim specifikacijama diže on 4 tone, veli Šanana da bu ju i teral bez problema, makar su kod nas za****ne zemlje... o nekoj kombinaciji ni ne razmišljam previše jer nema se para ni za RD, a kamoli lift i sijačicu plus bar 500 kg utega napred :) to se ja samo informiram "u slučaju da....."
:s:
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
a kaj buš sa roto drljačom tu kod nas,kak je dugo naš prijatelj iz beletinca delal tu kod nas sa njom pa opet prešel na freze,a ovo da nemaš peneze ti niko neveruje.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
ja mislim da bi bila sasvim ok za zemlje u ravnicama... a vidim da prijatelj z beletinca opet fura RD i lepo napravi s njom... znam da ti ne obožavaš ljude odonud (makar si napol njihov :(giggle): ) , al to ne znači da se kod nas ne može s RD delati, samo po bregu teško :)

a pare nisu problem, para jednostavno nema :icon_pidu:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
pod rd i sijacicom otraga,i 500kg utega naprijed bude pukel bio koji manji traktor ko cackalica. na manjim parcelema je brze i jednostavnije ici sa dva traktora,jedan sa rd,drugi manji solac sa sijacicom,posao brze ide,a ni goriva se ne potrosi ekstremno puno. pogotovo ako si u brdu,tad okretanje sa kombinacijom otraga i nije bas pametno.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
kupi poštenu frezu od 230cm i delaš gde hočeš,ako je ivica mogel tolika leta zakaj nebi ti mogel,još je negde ona slika kad sam ga došel vužigat dok je frezal pa se vidi kak ide brzo sa 2 traktora.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,222
Gogo Da u pravu si. Npr. kod mene su velika brda i s tom kombinacijom od iza neznam kako bi se okrenuo već je puno jednostavnije zakačiti sijačicu za neki manji traktor i ide to brzo.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
kupi poštenu frezu od 230cm i delaš gde hočeš,ako je ivica mogel tolika leta zakaj nebi ti mogel,još je negde ona slika kad sam ga došel vužigat dok je frezal pa se vidi kak ide brzo sa 2 traktora.

sused, nekaj polovno baš i nemaš u dobrom stanju, a novo je skupo...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Zetorproxima90-sad u sjetvi psenice sam pomagao kolegi,on ima laku zemlju na ravnici,i kad je kombinacija zakacena,treba ici sporije radi sijacice,teze se okrece,parcele su male i dosta se izgazi,pa smo nakon 5 ha odustali,uzeli dva traktora,letio sam ja s rd,letio i on sa sijacicom,puno je bolje tako. a kamoli jos u brdu,to mora biti velik i jak traktor,pa i tad moze biti svasta.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
zetor 7340,rd vogel 2.5m s pakervaljkom i pravim hidroliftom,a sijacica poljostroj.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
gogo zato što si letio zato ti je i sad Zetor kod majstora , hehe , preopteretil si ga

i nije istina da se zgazi zemlja kad se sije u kombinaciji, uprotivnom bolje je tako , od kako sijem u kombinaciji imam bolja žita i bolje prinose svega
 

Najnoviji postovi

Na vrh