• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotodrljače, freze, tanjuraće...

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
517
Ja sam moju sa noževima i packer valjkom od 2,5 m platio 2400€... traktor od 75konja ju ne osjeti
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Nosio sam praznu bez ikakvih problema. Vjerojatno bi i sa sjemenom išlo.

BTW, ova moja će uskoro biti na prodaju, pa ako ima zainteresiranih javljajte se.
 

juzny90

Član
Tu od
8 Sij 2019
Poruka
87
Stigla
 

Prilozi

  • IMG_20211015_131330.jpg
    IMG_20211015_131330.jpg
    54.1 KB · Pregleda: 46
  • IMG_20211015_131323.jpg
    IMG_20211015_131323.jpg
    68.7 KB · Pregleda: 46

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Ajd jedno pitanje:
Koje su tanjurače bolje:
- OLT s kugličnim lagerima
- Lemind s drvenim lagerima
Koje bolje idu u zemlju i koje naprave ljepši posel?
Jesu li bolje s oba reda glatkih tanjura, prednji nazubljeni zadnji glatki ili pak oba reda nazubljena?
Koje od njih su čvršće i koje je jeftinije popraviti?

Gledam si kupiti neke od 20...24 diska da se ne moram moliti nikomu (iako ih imam u suvlasništvu).
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,506
Ajd jedno pitanje:
Koje su tanjurače bolje:
- OLT s kugličnim lagerima
_-Lemind s drvenim lagerima
Koje bolje idu u zemlju i koje naprave ljepši posel?
Jesu li bolje s oba reda glatkih tanjura, prednji nazubljeni zadnji glatki ili pak oba reda nazubljena?
Koje od njih su čvršće i koje je jeftinije popraviti?

Gledam si kupiti neke od 20...24 diska da se ne moram moliti nikomu (iako ih imam u suvlasništvu).
Svake samo kupi si roto drjaču 2,5 metra sa pakerom
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Ako bi gledal RB, onda ne više od 2m (nemam ih s čim vrtiti), ali mi je to prevelika investicija. A i postale bi javno dobro, kaj ne želim.
Tanjurače su reda 2...3t kn.
 

juzny90

Član
Tu od
8 Sij 2019
Poruka
87
Ajd jedno pitanje:
Koje su tanjurače bolje:
- OLT s kugličnim lagerima
_-Lemind s drvenim lagerima
Koje bolje idu u zemlju i koje naprave ljepši posel?
Jesu li bolje s oba reda glatkih tanjura, prednji nazubljeni zadnji glatki ili pak oba reda nazubljena?
Koje od njih su čvršće i koje je jeftinije popraviti?

Gledam si kupiti neke od 20...24 diska da se ne moram moliti nikomu (iako ih imam u suvlasništvu).
Leskovačke sa prvim i drugim nazubljenima,bolje idu u zemlju i lakše za zamjenit drvene ležaje nego na oltovima koje imaju metalne...rama puca također na oltovima...imao i jedne i druge
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Nema ih baš sa zadnjim nazubljenim po oglasima...a ako ih i ima, tanjuri su više poderani nego glatki.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Nema ih baš sa zadnjim nazubljenim po oglasima...a ako ih i ima, tanjuri su više poderani nego glatki.
Leskovačke, nazubljene napred i odotraga. Novi tanjur košta cca 90 kn- Sekra.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
ja imama drvene ležaje 20 diska napred zubi iza okrugle. navodno su bolje na drvene ležaje jer drveni ležaj se uvijek vrti . u željezni kada zajde malo vode odma zacvika. sused je svoje od 20 prepravil na 24 i to 539 bez kabine nosi dosta dobro.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Recite mi zakaj otraga trebaju biti nazubljene? Većina ih u mom kraju ima otraga glatke tanjure. Narezane su rijetke.
@hrva, ne želim nikaj ulagati, već raditi s njima u stanju kakve jesu ;) ali fala na savjetu (y)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Svi kažu da su Leskovačke bolje, da bolje idu u zemlju, ali ne znam iz kojeg razloga.
Imao sam ih jako puno, ali nisam nikad usporedio u istim uvjetima jednu i drugu, pa ne mogu reći..

Ako daš 3000 kn za tanjuraču 20 ili 24 diska, (bez ljutnje) onda nisi normalan.

U vašem kraju je vjerojatno malo bolja situacija, ali kod mene se 24 diska više ne može prodati ni za 1500 kn.
Do neki dan imao Leskovačku 24 diska, tražio 1000 kn, trebala je nove ležajeve, jedva ju prodao....
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
@Marko355, pretpostavljam da su cijene kod nas više jer su generalno strojevi manje izrabljeni (radili su manje zemlje), nema ih previše u ponudi a i još uvijek ima dovoljno malih kome trebaju.
Kod vas prevladavaju veliki strojevi pa ovi mali više nisu zanimljivi, pa zato nemaju baš neku cijenu.
Imaš li štogod dijelova za njih (ako gupim neko groblje)?
Mislim na čistače tanjura prvenstveno, jer to mnoge nemaju ili fale.
Lemindove bi radije jer su jednostavnije za popraviti (ne treba rastavljati baterije da bi ih skinul sa rame) a i drveni su lageri jeftiniji od ovih kugličnih.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,024
Ako budeš mijenjal drvene lagere sugeriram ti da ih prethodno prokuhaš u vrelom trošenom ulju. Budu puno duže durali.
 

Najnoviji postovi

Na vrh