• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rovokopač za traktor - samogradnja

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Bio sam prisiljen na prodaju jer smo riješavali stambeno pitanje, a kod toga nikad dosta novca pa je eto našao novog vlasnika.
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Ako nije tajna jesi li ga uspio prodati po dobroj cijeni ili si morao ispod cijene?
ima li kupac isti traktor ili će ga modificirati za svoj?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
A kam je otišel i na čemu je montiran?
Kaj sad dela?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Kopa krš negdje u Istri već par godina. Napravio sam adaptaciju na kopčanje kat 3, sada je na Fendtu na polugama sa dijagonalnim fiksatorima položaja
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,933
Kako su izvedeni fiksatori? I od kolko KS je taj Fendt? ako kopa po neravninama i još je na polugama, znači udaljeniji je bager nego je bio kod tebe na rusu.
ja sam na Univerzalu iskoristio donju vuču, pa preko njih fiksirao poluge hidraulike, tak da mi pumpa ne trpi kad nosim bager, a opet mogu stabilizatorima podići zadnji dio traktora.
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Zar ima već par godina da nije kod tebe? Imaš li informaciju jel se ikad išta kvarilo?

ako mi mozes reci kako su izvedeni zubi na korpi? Originalni od neke korpe su ili?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Ako se dobro sjećam radi se o Fendtu 716. Izvedeni su kao dijagonalne poluge od girnje vuče prema donjem dijelu kopčanja. Da, prošlo je dosta vremena... Čuli smo se nekoliko puta, čovjek kaže da je zadovoljan, nedavno je mijenjao pikse na korpi. To spada pod redovno održavanje. Zubi su od jcb-a, kupljeni preko njuškala. Ne isplati se izmišljat zube, nisu preskupi
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Znam da se ne isplati a budući da u kamenitom često odlaze jeftinije je original od nečega koristiti :)

nadam se da ćeš nekada to početi masovnije proizvoditi:)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Dugo nisam ništa stavljao, šteta što pola slika ne radi jer su se srušili servisi za slike, al eto, uskoro sastavljam pa ću stavit par slika prije toga...

WpT6t8M.jpg


xQ622hi.jpg


D1u3T1h.jpg


GeEVEfD.jpg


e4Vdsii.jpg


4oHiyXM.jpg
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,933
Pozdrav. Sve najbolje i puno uspjeha ti želim u novoj godini..
Vidim i dizalica je dobila neke preinake i poboljšanja.
Na bageru svaka čast..
Samo ovo postolje na traktoru izgleda moćno, što će tek biti kad sve sastaviš 🛠️🛠️
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Stvarno izgleda brutalno, koliko kilograma bi trebao imati sastavljen?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Varenje cilindara za okretanje. Mora biti max precizno za bi radilo... Vari se u rastavljenom stanju da se gumice ne rastale. Nakon hlađenja su ponovno sklopljeni. Priprema gornje ploče koja ih drži u poziciji...





 

Najnoviji postovi

Na vrh