• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rovokopač za traktor - samogradnja

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
Kako će biti riješeno pomicanje krana lijevo-desno? Cilindar? Mora biti i kakva mehanička blokada ili će cilindar zadržat kran na mjestu?
Za što su predviđene ove rupe u kutevima nosača okretnog dijela? (Velika u sredini i manje okolo nje)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Rupe su tu za 4 hidraulična kočiona cilindra koji će držati nosač krana u poziciji. Bočni pomak se radi s samim kranom, otpuste se kočioni cilindri i nosač se bočno pogura na poziciju koja je potrebna
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
Sad mi je jasno..
Nije bolje da su papuče na stabilizatorima fiksne?
Ovak se bolje prilagođavaju terenu, al ak bude rahlo i mekano moglo bi dosta otići u zemlju 🤔
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Kut papuče je ograničen na 10 stupnjeva, to je potrebno jer teren često nije ravan, a ni mekan, pa kad bi bile fiksne nebi dobro prianjale na tlo, postoji šansa da otkliže unatoč težini
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Rezanje i obrada je sve u svojim prostorima i alatima ili to netko uslužno odradi?
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
Onda sve 5. Mislio sam da se može skoro 90 stupnjeva preklopit..

Za prvi rovokopač je sam crtao, a uslužno su rezali ak se dobro sjećam.
Možda se nešto promjenilo? 🤔
2000x1000 plazma rezač za takve stvari bi dušu dao 😀
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Rezanje je uslužno, imam plazma rezač al još nemam stol, nabavio sam motore i kontroler al nikako da nađem vremena da ga sastavim. Ostala obrada je samostalna.
Okretište je dovršeno i montirano, osim toga okrenuo sam zadnje kotače i promijenio vanjsku širinu traga na 2100 mm da bude stabilniji...sad treba sredit blatobrane al neće bit problem







 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Skužio sam da pogledo sam slike bit će kopija JCB kombinirke, prvi nije bio tako dobar
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Ni jedan nije kopija ničega, oba su projektirani iznova, sve do najsitnijeg detalja je moj rad. Bio je dobar, samo što će ovaj biti bolji.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Znam da je ali ne mozes rec da to sta radis je inovacija znaci negdje to vec postoji nisi izmislio, a takav isti princip rada ima i jcb više manje u osnovi isto, nitko ne omalovažava tvoj rad ali jbg nisi prvi 🙈
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
JCB, recimo, ne koristi kran iz 3 dijela, već 2 dijela+teleskop ;)
Ovaj ima 3-djelni kran, npr.

Naravno da uzori postoje, ali za proizvod nemreš reći da je kopija, jer je puno stvari drugačije napravljano nego na "uzorima".
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Danas u rijetko čemu možeš biti baš prvi. Ne kažem da se omalovažava nego kažem da nisam s metrom hodao oko nečijeg bagera nego je apsolutno svaka pozicija, prijenosni omjer, konceptualno rješenje i dizajn rezultat mog višemjesečnog crtanja u GstarCadu... Velika je razlika između toga i nekog kopiranja
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
To sam vidio, onaj prvi nije imao 3 dijela.
Vidiš ideja za drugi puta kako metar može ušparat na vremenu 😉 kombinacija jcb i liebherra oni obično imaju 3 dijelnu ruku i još da je teleskop i brza kopča na kraju da ne izlaziš van i okretni prihvat da može i bočno grabit i dodatak na ruku ona kliješta koja stoje bez obzira na baju...ideje za sljedeći projekat 😁
 

Najnoviji postovi

Na vrh