• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rovokopač za traktor - samogradnja

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Svaka cast,samo tako nastavi
Jedino mi nije jasno kako stignes do sedista,jer nevidim nikake merdevine,ili si mozda i hilihopter napravio
Oces da napravis jos koji za prodaju
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@zjockoo svaka cast na stroju odlicno izgleda kak se rus ponasa s njim u transportu sad su ipak malo gume sjele!!
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Jel se može korpa još zatvoriti?
Nekako mi se čini da se cilindar naslonio na kran dok je u ovoj poziciji.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
S obzirom da imam 29 godina, ne trebaju mi ljestve da dođem gore, uopće nije problem.
Korpa se može još malo dalje zatvoriti. Ima graničnik do kojeg dođe, a cilindar ima klirens od cca 5 mm do krana. Malo al dovoljno.. :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Pravi posel si sad napravio :(hi): :eek::
Nadam se da sve radi kako si zamislio,i da neće bit nekih prepravki jer šteta sad rezat po ovakvome stroju..

E sad več imaš ljepu "kombinirku" doma na dvorištu..:(rofl):
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
pozicija 1. cilindra je maksimalno nezgodna kod ovakvih "bagera".
Vec sam to ranije primjeto, ali ne znam sta tu bolje napravit...ako je od dole smeta...
Bas gledam kako je to CAT na kombinirci 428 rijesio, prakticki kao i ti, s tim da su izvukli jos 30-ak stupnjeva otklona krana kad je cilindar uvucen.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Meni je ovaj projekt gradnje rovokopača od nule definitivno među dvije tri najjače stvari koje sam do sad videl na ovom forumu! A vjerojatno je i najjača :(clap):
 

maku

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
40
Hoće li biti video kakav ili barem slika još? Stroj je strašan, svaka čast na trudu i znanju!
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
pratim temu od početka, nisam se uključival u rasprave dok ne vidim kak bude to izgledalo i sad imam samo pohvale :)
zanima me dal imaš na papiru kalkulaciju za neku serijsku proizvodnju?! :)
tj. hoćeš li se maknuti s prototype razine na serial production?! :D :drink:
 

BRIHOVCAN

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
98
zjockoo, svaka čast skidam kapu , sad možeš u masovnu projzvodnju siguran sam da bi bilo dost velika potražnja , još jednom svaka čast !!!!!!!!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Nemre s tim u proizvodnju. Taj je stroj presolidno napravljen za seriju.
Za komercijalni proizvod bi trebal to dosta pojeftiniti, čitaj oslabiti.
Nemre to nitko platiti, pogotovo kad bi trebal za seriju kupovati sav novi materijal.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Jadan od naj naj rucnih radova koje sam vidio.Svaka cast majstore.....:drink::(handshake):
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
ibosilj; za serial production treba d.o.o. ...što je za sad samo želja...dok pogodim 7/39 onda bude i stvarnost. :)
Iskreno, neznam točnu kalkulaciju...radio sam na način da napravim najbolje što znam i mogu ($$$) kod svakog detalja.
Bude još slika bez brige
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
svaka cast,
da nisam pratio ovu cijelu pricu od samog pocetka, nebi me nitko mogao uvjeriti da ovo nije kupljenu iz tvornice bagera!

svaka cast jos jednom! :(clap):
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Evo još malo slika od danas. Video će biti kad nabavim stalak za fotić

15wjqmo.jpg


69130o.jpg


9kt7gi.jpg


k1a0sw.jpg
 
Na vrh