• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Salata

zvezdanb

Član
Tu od
29 Tra 2015
Poruka
39
Hitmanle kakva je cena?u novom sadu na kvantu 500 injak din kutija.ja necu jos 10ak dana.
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
@sanja
IMG_9581.jpg

IMG_9583.jpg


Sanja, evo salata sada izgleda nesto bolje. :)
Oporavio sam je sa Aliete fleš-om, Ca, Mg i Slavolom.
Da li da je jos forsiram azotom ili da promjenim formulaciju?
 
Posljednje uređivanje:

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Meni još ostalo oko 1000 komada i gotovo,slijedi priprema zemlje za rajčicu i papriku,a na jednom dijelu se nalazi mladi luk koji izgleda neće do Uskrsa stići. Što se mene tiče ova godina je bila odlična što se tiče salate,prosječna cijena prodaje 4,00kn po komadu,a sorta dobra,godina ne prehladna i sve se poklopilo izgleda.
 

hitmanle016

Član
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
39
Nikada je nisam prodavao na kilogram, ali ispada ovako ( salata je oko 300g znaci kutija 5,4kg, to izlazi oko 55din kilogram.)

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 

zvezdanb

Član
Tu od
29 Tra 2015
Poruka
39
hitmane jesi posekao svu salatu.i ovde je pala cena.ja cu od ponedeljka.koja ti je zadnja cena
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
Ne znam koliko folijarna prihrana ima efekta kod salate, ali ja je redovno primjenjujem, a cemo da vidimo. Dosta mi kasni, jer je izgubila mnogo kod napada plamenjace, vidi se u prethodnim postovima.
IMG_9773.jpg

IMG_9758.jpg
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
260 g. je sad i do pola kile treba joj dvije sedmice u uslovima da (kad isti dozvoljavaju) držiš zatvoreno.

Otvoriš sve, bočno i čeono. Ako je opasnost od mraza, zatvoriš po noći. Sačekaš da prođe 05-10.04 i eto ti cijene, a eto ti i mase. Salata je najjeftinija kad se na silu čupa radi toploljubivih kultura, a to je upravo sad.

Uh zaboravio sam, da i ti ne planiraš na to mjesto papriku ili paradajz za koji dan?
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
Planiram, ali ne bas tako brzo.. Cilj mi je da do 10.04. posadim papriku na mjesto salate.. Ali, dobra masa je i 350 grama? Nije sada cijena losa, post je.. :)
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Ako se isplati, sijeci. Opet, sve zavisi od regionalnog tržišta i kakve afinitete ima isto, odnosno šta se u pravilu dešava. Kod nas u BL trend je takav već dugi niz godina. Nagli rast cijene salate počinje tek nakon 15.04. Logično je i zašto.
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
Jasno k'o dan zasto tada raste cijena salate. Svi su vec posadili paradajz i papriku do tada i pocupali salatu. Iskreno, mislim da se vise dobije sadnjom paprike i paradajza 20.04. i ostavljanjem salate za posle 15. 04.... Paprika ili paradajz kasne 7 dana, ali je cijena jako cesto upitna.. Prosle godine sam prvu berbu paprike najnize prodao, a sve kasnije su isle skuplje. Moguce je odraditi dvije ture salate i jednu paradajza za godinu dana..
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Prosle godine sam prvu berbu paprike najnize prodao, a sve kasnije su isle skuplje.
Ove godine se neće ništa prodavati skupo...Turci nemaju kam s robom zbog konflikta sa Rusijom i već sada njihova roba ima cijenu koju mi ne možemo pratiti sa našim inputima...
 

Najnoviji postovi

Na vrh