• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same DORADO 86

same1993

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
154
A koji to filter...jel onaj koji stoji okomito sta je unutra ko u cjevi il ovaj kao zvono manji?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Pogledaj na kojem je filteru(filterima) tlačna sklopka i žica.
Trebalo bi biti na ovim velikim filtrima između kućišta mjenjača i pumpi, dakle na usisu.
Tak je na našem Argonu, a on nema tlačnog filtra kao Dorado.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
U tvojem traktoru.
Očito si kupil limun (monday morning product). Fućkaj ga!
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
služio sam ako je traktor u pokretu greška se ne javlja već ako je na mjestu prvo blicka lampa elektronskog gasa i poslije 30 sec se pali STOP i alarm i piše M10 na desnom malom displeju gdje normalno pišu parcijalni radni sat
i

Poslano sa mog MediaPad T1 8.0 koristeći Tapatalk
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Imaš na temi "svjetla kontrolne ploče" doktorat o greški M10. Meni isto zna u jutro kod prvog paljenja zasvijetliti, sad kad je hladnije, ali se radim veći blesonja od traktora i jednostavno ga ugasim i ponovno upalim i krenem, i onda više ne pokazuje grešku čim je u pokretu.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ne mogu naći tu temu,
znači da ako je u pokretu nema kvara? ludog li traktora
ps: dobar stari google je našao temu

znači nabava novog senzora brzine sa nekim komutatorom za starije traktore. Uh što bi obijesio za muda ove žabare
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zakaj žabare pa oni samo sklapaju svi dijelovi dolaze u konterneru do Hamburga pa tek onda ih žabari sastavljaju .:mur:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ah... "pobjeglo" mi kriv je onaj koji naručuje dijelove od kineza a i onaj koji projektira stroj! to više nije same to više nije hurliman to više nije Lombardini za deutza neću ništa govoriti.[emoji24] [emoji24] [emoji24]

Poslano sa mog MediaPad T1 8.0 koristeći Tapatalk
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
M 10. senzor brzine kretanja traktora, može se raditi sa prisutnim alarmom, ali blokirani su obrtaji do 1600-1800 obrtaja motora.
Provjeriti ožićenja ili zamjeniti spomenuti senzor.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Virtus, može ići, samo bi si vozač morao odrezati uha da ne čuje zvuk onog iritantnog pištanja sirene. Inače našao sam firmu u Poljskoj koja prodaje te senzore, stari tip za oko 900 kuna, pa sad tražim svjetskog putnika koji će mi to kupiti u Poljskoj.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
dobio meil od zastupnika za Lamborghini cijena sa pdv-om 1000kn + dostava
po vašem mogu slobodno naručiti senzor ili ....

Poslano sa mog MediaPad T1 8.0 koristeći Tapatalk
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
To ti je ok. cijena, u Poljskoj je 945 kn. Probaj prije nego naručiš senzor malo odvrnuti, za 1/4 kruga i onda probaj upaliti traktor, tako su mene savjetovali iz Trgo-gee kod prvog senzora, i jedno vrijeme je išlo tako.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ali opet na kraju treba mijenjati taj senzor?
zanima me što se potroši u tom senzoru i koja budala stavi senzor tako nisko

Poslano sa mog MediaPad T1 8.0 koristeći Tapatalk
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Uglavnom dođe do prekida žice, tako je bilo kid mene u 2 slučaja, jedan sam riješio običnom pribadačom i taj senzor me sad za hladnijeg vremena počeo zezati, a drugi čeka da ovaj prvi crkne pa da ga idem "krpat". Na tom drugom mi je u prekidu smeđa žica i sad ju moram natrag spojiti.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ima tri žice?
meni žice izgledaju OK
da je neka u kratkom spoju ili u prekidu senzor nebi radio a ovaj malo radi malo pišti[emoji35] i zašto svi spominju zimu senzor ovisi o temperaturi?

Poslano sa mog MediaPad T1 8.0 koristeći Tapatalk
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Licne u žici nisu bakrene već ko od čelične sajlice, ne znam kako bih ih nazvao od kakvog materijala su. i obično puknu na samom izlazu iz senzora, valjda od pregibanja kod nailaska na prepreke. A ovo za zimu govorim iz vlastitog iskustva, obično pizdarija počne za hladnog vremena, da li zbog gustoče ulja ili je neki drugi razlog ne znam. Sutra budem baš otvorio jedan senzor pa ću vidjeti gdje je u stvari prekid, znam da je na smeđoj žici.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
logika bi bila da dolazi do većih vibracija u pokretu automatski do prekida signala a u mom slučaju senzor zeza kad traktor radi u mjestu [emoji845]

Poslano sa mog MediaPad T1 8.0 koristeći Tapatalk
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Znam, tako radi i moj u zadnje vrijeme, poslije paljenja moram odmah krenuti, pizdarija je opet kad kapčim priključak, onda opet zapišti. Kroz radni dan je sve u redu, može dalje raditi 24 sata i nema nikakvog pištanja. Zanimljivo mi je i to što greška ne ostane zabilježena na displeju , mislim da je kod prvog pojavljivanja ostala i da su je dečki iz Trgo gee poništavali.
 

Najnoviji postovi

Na vrh