• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same Explorer 60, 65 Special

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,816
Neće biti preuske. Uže su 10cm (svaka) od ovih koje sad imaš.

Jedino pogledaj širinu felgi. Vjerojatno su 14", a to je malo preširoko za 14,9 gumu.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Tablica usporedbi guma,
I
 

musto

Član
Tu od
10 Lis 2008
Poruka
38
Evo slike mog današnjeg posla. Rastavljali smo sameta jer je kvacilo ponekad bilo tvrdo i nešto je omicalo unutra. Problem je bio taj sto su popucale opruge na lameli i podvukle se pod kropu. Nova lamela kupljena i sutra sastavljanje.
33lfdky.jpg

2rxfepl.jpg

2lk4u2u.jpg

1218v4k.jpg

280nm8x.jpg

20siy3q.jpg
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne znam koliko dugo voziš taj traktor , ako voziš dugo moraš malo promjeniti način vožnje ..ovo nije normalno trošenje kvačila
 

musto

Član
Tu od
10 Lis 2008
Poruka
38
Ne dugo, oko 400 h sam napravio s njim. Zbilja ga ne silim, prije bi se reklo da ga previse pazim pa ni meni nije jasno od cega se raspalo. Stavljena je nova lamela i sad je sve super.
 

Bajko285

Član
Tu od
19 Velj 2015
Poruka
35
Ja sam na svojem mijenjao kvačilo na 7700 radnih sati i skoro pa u istom je stanju ko tvoje. Mijenjao sam isto i gumice na kočnicama kao i ti i isto je sve kao novo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,816
Dečki ima li tko od vas slike ozubljenja kratkih poluosovina na mjestima gdje nasjedaju kočne lamele?
 

musto

Član
Tu od
10 Lis 2008
Poruka
38
Ne znam, tako sam ga kupio od covjeka koji ga je uvezo iz Svicarske. Kod mn su gumice bile otisle jer je neko natocio UK ulje u kocnice. ZJ nadam se da ti ovo moze pomoc.
host image
 

Mmatija93

Novi član
Tu od
17 Ruj 2016
Poruka
6
Pozdrav forumaši, evo mog primjerka nakon sređivanja za registraciju
 

Prilozi

  • WP_20150629_008.jpg
    WP_20150629_008.jpg
    43.7 KB · Pregleda: 355
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,816
Isti ko na tvojem, samo zračno hlađen, sa 180 bara tlakom na dizama i neosjetljiv na gorivo.
Grijača vjeojatno ni zimi ne treba.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Isti ko na tvojem, samo zračno hlađen, sa 180 bara tlakom na dizama i neosjetljiv na gorivo.
Grijača vjeojatno ni zimi ne treba.
Kak opčenito poteže taj motor, mislim dal je dobro izraženo tih 3 klipa s tih 60 ks pošto nije turbo motor, dal je to prednost ili mana kaj nema turbinu??
Kak se ponaša u ljeti po velikim vručinama? <Nemam iskustva sa zračnjacima?!!
Recimo neka usporedba s mojim 565, same ima 3000 ccm, 565 ima 3300 ccm, same je težak 2950 kg, 565 ima 3120 kg.

Uspoređujem da vidim koliko dobijam, odnosno koliko gubim u odnosu na moj 565.
Kaj se tiće svega ovoga iza motora, uglavnom poznajem sve, kabina tiha i zadovoljavajuče udobna, hrpa izvoda hidrulike, mana mu je kaj nema kompresor.

ako ti je buka poblem onda bježi od zračnog hlađenja
Puky, daj mi pojasni kaj si točno mislil pod tim?
Na tom traktoru su dobre kabine, buka je zanemariva, jedino ako ti zračnjaci imaju neku manu kaj se tiće galame?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zračno hlađeni motori su daleko bučniji nego vodom hlađeni , nikakva kabina to ne može nadoknaditi
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U to ne ulazim dok ne probam, nadam se da budem probao u nedjelju, planiram otići pogledati tog traktora.


Zanima me kakvi su ti modeli s kočnicama, jel to dobro instalirano ili ima kakvih mana??
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja sam išao gledati onog Hurlija u Slo,isti ko ovaj Same,samo 4 cilindra i vodeno hlađenje,dosta mu je bila bučna kabina,ne čuje se toliko motor koliko mjenjač,ali to opet sve ovisi o stanju izolacije,gumama na kojima kabina sjedi,o tome koliko dihtaju stakla i vrata,kakav je auspuh...
Kako god,sigurno je ovaj Same tiši i udobniji od 565,i manje prašine unutra ulazi...
 

Najnoviji postovi

Na vrh