• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 95 Classic

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Bilo je mekano, pa je postalo tvrdo samo od sebe, a sad se opet smekšalo.
Samo sad je malo tvrđe nego kaj je bilo na početku (prije nego kaj je postalo tvrdo).

Jel sad jasno???
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Na njemačkim poluproizvodima je to skoro pa normalno koliko čujem okolo od ekipe.

Kod večine se ništa nakon toga nije desilo,kod jednog pero korpe puklo kod drugog druk ležaj štekao tak da nema pravila.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Budeš videl kaj bude sad u narednim satima....možda bude i dalje bez greške, a možda se popravilo samo od sebe pred kompletan raspad :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovako, ovaj tjedan ili idući idemo u nabavku dijelova.

Ide komplet set svih brtvi sa brtvama glava, gumice na stubline i komplet letečih ležajeva, njih po mišljenju majstora treba zamjenit, karike ostaju stare, potpuno su ispravne.

Majstor će se pobrinuti da karike vrati najsličnije onako kako je bilo, to on preuzima na sebe.

Stubline su također u odličnom stanju isto kao i sami klipovi.
Radilica je apsolutno netaknuta, ravna kao staklo.


E sad, valjalo bi dobiti neke preporuke, od kojih proizvođača tražiti set brtvi, letečih ležajeva??
Dal se zna kaj je tvornička ugradnja u njih??

Ako slučajno netko ima informaciju i o karikama koje se tvornički ugrađuju u taj motor čisto informativno da znam, zlu netrebalo?
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Po meni potraži savjet drugog majstora jer ovo mi nema logike.

Traktor ti je trošio dosta ulja i sad kad rastavljaš motor ne zamjenit karike a mjenjat ležajeve je nelogično potpuno.

Po meni žali bože tog posla ako ne idu nove karike i ako se stubline ne honaju na novo i onda razradi dobro traktor, kad kažem dobro mislim onako kako se novi treba razradit sa vecim opterečenjem da karike nalegnu kako treba.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Za dijelove pitaš dobri max doo,agro klas čini mi se i tako ima ih još nekoliko koji drže orginal dijelove.
 

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
Sanan! Tvoj majstor mi nema logike za letece lezajeve... Kao prvo ako je radilica ko staklo od cega bi se lezajevi razjebali... Ako lezaj nije promjenio boju i nema risova po sebi cemu ih mjenjat... Vjerojatno drugi nebude ni priblizno kvalitetan ko taj.. Ko i sve ostalo...
Vidim da si pito u vezi turba kak znat da je oso...
Jednostavno pocne ti trosit ulje motor i dimi malo plavkasto... Jednostavno mozes otpojit gumu na usisnoj strani i vidis dali je suha ili masna! A sta se desilo da ides na taj zahvat?
 

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
Aha.. Ili gumice na cilindrima ili je brtva otisla...a desit se more da je stublina pukla ispod gimice ako se je slucajno pregrijo malo... A mozda mu je i problem u hladnjaku preko kojeg se hladi ulje u motoru!!!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Složi se i tjeraj dalje :)
Pisalo je da su ti motori skloni većim temp. Sad koji je razlog tome...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A jeste li našli gdje je točno procurio?

Naravno, gumice na stublinama, gotovo si ustrunule koliko su loše kvalitete, a tak su tanke da ih nemaš kaj vidjeti.

Po meni potraži savjet drugog majstora jer ovo mi nema logike.

Traktor ti je trošio dosta ulja i sad kad rastavljaš motor ne zamjenit karike a mjenjat ležajeve je nelogično potpuno.

Po meni žali bože tog posla ako ne idu nove karike i ako se stubline ne honaju na novo i onda razradi dobro traktor, kad kažem dobro mislim onako kako se novi treba razradit sa vecim opterečenjem da karike nalegnu kako treba.

A gle, majstor je u svom životnom vjeku napravio jako, jako puno generalki i na automobilima, traktorima, kombajnima i na bilo čemu kaj ima motor na sebi, iskustvo mu je odlično i zna kaj radi, tu nema diskusije.

Potrošnja ulja je relativan pojam, nevjerujm da nema novog trakotra koj ina 200 rh nebude potrošio nešto ulja, a ovo kaj je on potrošio 2l ulja u tom periodu mislim da nije ništa alarmantno.

No vidjet čemo još, ja sam isto za to da se zamjene karike, iako ujak baš i nije za tu opciju jer pitanje je kakve budu nove, a stare su potpuno ispravne, majstor je iznenađen koliko su u dobrom stanju kad je izvadio klip van, valjda su onda i kvalitetne.

Treba saznati kakve karike tražiti, koja im je prva ugradnja. Ima 3 karike po klipu, 2 kompresione i jedna uljna.

Sanan! Tvoj majstor mi nema logike za letece lezajeve... Kao prvo ako je radilica ko staklo od cega bi se lezajevi razjebali... Ako lezaj nije promjenio boju i nema risova po sebi cemu ih mjenjat... Vjerojatno drugi nebude ni priblizno kvalitetan ko taj.. Ko i sve ostalo...
Vidim da si pito u vezi turba kak znat da je oso...
Jednostavno pocne ti trosit ulje motor i dimi malo plavkasto... Jednostavno mozes otpojit gumu na usisnoj strani i vidis dali je suha ili masna! A sta se desilo da ides na taj zahvat?

Eto, gornja polovica ležaja je lagano pocrnjela, skinut mu je onaj svijetli sloj na dva mjesta, tako da odluka njegova da se uzmu novi. Nebi ih mjenjali da izgledaju dobro, iako ja vjerujem da bi i ti vozili.
Crijevo na usisu turbine sam nedavno skidao dok smo mjenjali remen, potpuno je suho iznutra, plavkasto ne dimi, no budem vidio sad kad mu se ventili naštelaju kako treba. Ulja potroši 2l na 200 rh.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Šanana, motor mora trošiti ulje. Čak 1...2% potrošnje goriva je normalno.
Bu taj još dugo išel. I prijatelj (kojega sam pital...) se ga je štel rešiti, no sad kad su ga složili su se predomislili...
 

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
To je onda oko za lezajeve ali normalno isli bi jos! A za ulje to nije nista pa i moj potrosi tolko ako ne i vise... A klip je znaci standard nista drugacije prva kompresijska cisteca i uljna! Daj malo slika i mene zanima kak izgleda... Koji promjer klipa ima
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ZJ...nemam kaj skrivati ili lagati, sve pišem točno kak je i samo trebam informacije od ljudi poput tebe koji barataiju s nekim znanjem, znači oko dijelova i ostalog. Svaki komentar je dobrodošel.
 

Najnoviji postovi

Na vrh