• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 95 Classic

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Preopterečen s čim??
Pa nije nikaj puklo u njemu niti je zaribao niti neznam ja kaj več ne...istrunule gumice na stublinama, loša kvaliteta.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Pratim temu sve u redu kolega :). Nego pitam ovako.. Problem je i sa rezervnim dijelovima, meni je jedna osovina u mjenjaču na Z3511 držala točno godinu dana, originalni dio..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pratim temu sve u redu kolega :). Nego pitam ovako.. Problem je i sa rezervnim dijelovima, meni je jedna osovina u mjenjaču na Z3511 držala točno godinu dana, originalni dio..
Original je zadnji napravljen oko 1987 godine nakon toga (mala privreda) .
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Sanjam promijenit svoju drlozinu od imt-a 542(90god .)s nekim malo jacim (60-70ks) zapadnim traktorom...
Moja drlozina ima 4700rs i dosad mu radjena prije tri godine polugeneralka (2000kn) a sve skupa kolko je kod mene (18god.) nije ulozeno u popravke vise od 1000 € u njega,a i to sam previse rekao... pa se ja sad pitam ako jedan takav zapadni traktor od 90ks ,kupljen novi,s tolko radnih sati a da mu se desi sta se vec sve izdesavalo,jel to normalno?
Jel osim same sminke,udobnosti,vise dugmica... stvarno toliko kvalitetniji od ovih istocnih drlozina ???
Sanana ovo nije bilo nista osobno,nadam se da ces cim prije rjesit problem i da ce traktor bit u funkcijia trosak cim manji ,samo jedno moje laicko promisljanje!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Čega nema, nemre se pokvariti. Ali nema ni nekih funkcija.
Moraš znati da su dijelovi za zapadne nekoliko puta skuplji nego za IMT-a.

Ak hoćeš jeftino održavanje, gledaj prema Belarusu, ak hoćeš udobnost, onda prema zapadu.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Kao i kod svega sve ovisi o tome kakav primjerak, kako odrzavan i korišten ceš kupit.

Jednom kad se proba neki bolji traktor s više udobnosti i praktičnosti nema šanse da se netko vrati na neki stari neudobni traktor gdje je sve na žgance.

Nije isto jel se nakon cjelodnevnog oranja vratiš doma mrtav umoran i sve te boli ili dodjes doma u istom stanju u kojem si i otišao orat, sve ovisi o osobnim prioritetima i financijskim mogučnostima naravno ali kod traktora je novije u večini slučajeva bolje i udobnije.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ma samo da su na tom imt-u kroz godine malo radili na udobnosti, znaci bolje izolirana kabina od buke i prasine, grammer sjedalo, bio bi to dobar traktor..
I ja sanjam kupiti nesto zapadnije, ali bas ovakvih slucajeva se bojim, gdje zacas ode za popravak jedan mali 539, koji kod mene radi od 2000 g (kupljen novi) ima cca 5000 rs i za tih godina na njega kupljena nova pumpa vode, sva vodena crijeva, sva crijeva nafte, prva desna guma i jedno 2, 3 akumulatora..
E da, i jednom postelani ventili i dizne..
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Ma znam sve ,logicno da nemozes 50-100ha pa i vise radit s traktorom koji nije bar minimalno udoban... al opet ta udobnost ima svoju cijenu.
Takav traktor sigurno kosta 250t/kn i u 99%slucajeva se uzima na kredit... dakle rata kredita ,i onda ti se desi jos pokoji kvar,koji kod ovakvih traktora i nije bas mal i ode sva zarada ,a di je tu jos sva ostala mehanizacija i njeno odrzavanje ???
Znam da u danasnjim vremenima je neminovnost imat dobru mehanizaciju,al ipak je najbitniji krajnji racun... onaj koji kad podvuces crtu,zbrojis plus i minus... racunica koja ostane.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Pa evo ja sa 6 godina starim rusom 1025 orem 10-12 sati pa se nist ne slomijem, a napravim cudo posla i znam da sam ga iskesirao, nemam lipe kredita, da nesto i krepa odem u madarsku i sutra picim dalje za parsto eura. Sve je to u glavi kad ljudi rade 30 hektara sa jd od 60k€. S ovim 100 jutara mogu odradit bez beda samo da imam toliko zemlje.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Pa ovi svi zapadnjaci kad nešto prdne nahebo si.
A isto se kvare mekani su.
Ljepo je radit s njima ali i košta.
Sad nekom paše meni se same osobno sviđao sad kad vidim kvarove više me ne zanima.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
S tim da je Šanana jedan od rijetkih koji javno objavi kaj se dogodilo,da znaš kaj se sve događa,nikad više ne bi ni pogledao traktor... Ostalih 99% šuti,a prava je istina da traktori rikavaju na sve strane,bez obzira na marku,i više ništa ne predstavlja garanciju kvalitete.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Gogo, znaš da smo mi preštimani narod. Ako se budeš javno " hvalio" preko foruma, i jednog dana ipak odlučiš prodati stroj za koji javno bilo izneseno što je popravljano, ne možeš govoriti kupcu da ništa nije bilo dirano.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Nedavno u Lud Zbunjen Normalan kaže jedan štemer Damiru "Ako ste zadovoljni recite svima a ako niste recite samo nama". Tak vam je i sa tim.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Vargas- pa tko još prati forume? :)
Gle,pa da recimo tebi rikne motor,i ti ovdje slikom i riječju popratiš čitav proces generalke,i nakon godinu-dvije odlučiš prodati traktor,ja bih svakako bio više zainteresiran za taj tvoj traktor,nego za neki o kojem ne znam ništa... Tak se i svi plaše farbanog traktora,a ja velim-bolje da ga farba netko drugi nego ja. Jednom smo to radili,i nikad više.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Bome u buduoćnosti sdf grupacija ne ulazi u kupovinu .
Isti slučajevi i na deutz se događaju
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Sve ti je to doslovce isto,nema nekih pravila a ni bitnih razlika u učestalosti kvarova.

Kad je deutz faht bio samo deutz fahr a ne dio sdf grupacije ipak su nešto bolji traktori bili, vidim po drugima da sa sdf novijima ima više problema nego sa starima ali i to opet ovisi o tome na što naletiš prilikom kupovine.

Ne postoji traktor/auto danas ni jedne marke koji je apsolutno otporan na probleme i kvarove i to je potpuno za očekivat. Dobro znaju oni koji su probali više marki raktora da to sve na kraju dođe na isto.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Kad je u susjedno selo prije 3-4 godine stigla kubota, 90-100 ks, gazda je rekao kak se taj traktor ne moze pokvarit. Pa sve se moze pokvarit

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh