• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 95 Classic

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Koliko denaros su dijelovi? Majstor ne bi smio biti preko 200e,plus ulje,filter,antifriz...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Dijelovi danas plačeni 2300 kn, naravno plus ulja, filter, antifriz i ruke majstora, mislim da nakraju nebude cifra ni 5000 kn.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Svi potrebni digtunzi, dihtunzi glave, gumice na cilindrima i leteći ležajevi.
Digtunzi glava su skupi i skupe su gumice na cilindrima, valjda budu i durale onda.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Pa,ako izdrže još deset godina,dobro bu,samo treba traktor jače upregnuti! :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Sad je 8 godina star, u 5. mj bude 9. Ima 4200 rh, a do 5. mj bude imal sigurno blizu 4500 rh.
Ja velim nek još podura toliko sa ovim sklopovima, znači još toliko godina može, a i nemora, opet bude dobro, ako s mjenjačem ostane sve uredu lako se napravi generalka i vozi se dalje.
To je prost motor isto ko i na Zetoru, nikakve mudrije.

Dijelova ima za kupiti barem na 5 mjesta u HR, sve živo i da se dogovoriti cijena s popustom, pogotovo kad se uhvate neke veze i vezice, tako da nema straha.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Ipak nebute mijenjali ringe. Šteta, ali nek bu dobro i ovak.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Nebudemo, original karike su u jako dobrom stanju, a dobili smo preporuke da ako se stave nove karike u stare stubline, bez obzira ako bi se dale na obradu, da postoji mogučnost od pucanja karika.
Zato je odlučeno nek podere ove sklopove do kraja, pa kad dođe do toga bude išlo sve novo unutra kak Bog zapovijeda!
 

razor604

Član
Tu od
19 Lip 2014
Poruka
95
Ja isto mislim da nije trebo vaditi klipove van, jedino ako su smetali za ispresavanje, ali mislim da ne smetaju. Moje mišljenje, jer kad su na tatinom radili veliki servis na 1000 sati pomjesali su sipke podizaca ventila i 2 mjeseca smo traktor ustelavali dok se nije sve namjestilo ponovno. to je primjer samo.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
A jesam zakuhao s nacimanjem ove teme:icon_weed:
Ajde nemojte vise covjeka davit,ovako,onako.... ja bi to tako,pero onako,a janko drukcije...:icon_hang:
Sanana nek je sa srecom ,puno radnih sati i da zaradi za drugog,veceg,jaceg,jos boljeg :drink:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Ma ajde, bude taj traktor jos cuda napravil, jos on mora zaraditi za novoga kad je ionak deda od Sanane rekel da jos planira kupiti jednoga novoga traktora i jos jednu stalu novu napraviti, a covjek 70 god star.. :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Evo ga, Ivan je sve potvrdil, deda se neda :)

A jesam zakuhao s nacimanjem ove teme:icon_weed:
Ajde nemojte vise covjeka davit,ovako,onako.... ja bi to tako,pero onako,a janko drukcije...:icon_hang:
Sanana nek je sa srecom ,puno radnih sati i da zaradi za drugog,veceg,jaceg,jos boljeg :drink:
Hvala kolega, nadam se da će biti sve kak treba.

A šerafe glave niste mjenjali?
Ne, budu ostali stari, tko zna kakvog su kvaliteta novi. Starim apsolutno nikaj ne fali.

Ja isto mislim da nije trebo vaditi klipove van, jedino ako su smetali za ispresavanje, ali mislim da ne smetaju. Moje mišljenje, jer kad su na tatinom radili veliki servis na 1000 sati pomjesali su sipke podizaca ventila i 2 mjeseca smo traktor ustelavali dok se nije sve namjestilo ponovno. to je primjer samo.
Da ih nije trebal ovaditi, sigurno ih nebi vadio. Ovako se barem vidjelo stanje karika i stublina iznutra.

Zakaj su pomješali šipke, pa kaj su rastavljali? Jel nisu te šipke u glavi?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Zakaj su pomješali šipke, pa kaj su rastavljali? Jel nisu te šipke u glavi?

Te šipke idu kroz glavu i kroz blok motora,povezuju bregastu osovinu sa klackalicama koje pritiscu ventile,inace prilikom rastavljana se sve oznacava ako nisu iste ili ih poslozis nekam redom kak su izvađeni.svaki majstor ili netko tko se razumije u motore kolko tolko bi to trebal znati,a ne samo na buf sve van samo,dalje bumo nekaj zmislili..
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Podizače ventila ili "šipke" možeš izmiješati kako god hoćeš,pa valjda se ventili preštelaju nakon sastavljanja.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Podizače ventila ili "šipke" možeš izmiješati kako god hoćeš,pa valjda se ventili preštelaju nakon sastavljanja.

Naravno da može pomješat,ali uvijek postoji ono "ali" kad je vec motor stariji,razrađen,kolko tolko se dosjedi prilagode između jabučica šipki i utora na plovcima koji nasjedaju na bregastu,i kad ih pomješaš šipke naravno da se trebaju opet prilagođavati dosjedi i onda treba preštelavanje...ali zakaj bi bilo jednostavno kad može bit komplicirano..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ni malo ne sumnjam u ovog našeg majstora. To on odrađuje žmirečki, da ne spominjem koliko je motora na DF i Fahr kombajnima rastavljao i slagao usred sezone kad su stajali.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Šanana sretno s Samum i sad ga dobro upregni i nek napravi jos puno rs:drink::drink:
 
Na vrh