• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 95 Classic

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Pa nista koliko znam za sada, radi 30ak jutara zemlje, al kad tad ce morat nesto biti, nista nije nepokvarljivo, no vjerojatno je tu standard kvalitete ipak visi, kod kubote, zato pitam sta vi mislite?

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Aha,zvučalo je ko da je nekaj riknulo na njoj. Ne znam,meni je Kubota jedna od top 3 marke koju bih razmatrao da kupujem novi traktor...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Nekad su se radili traktori koji mogu napraviti 30.000 rh bez veče havarije, te tvornice koje su ih radile su večinom propale/ugašene ili su pripale nekoj grupaciji.

Danas se sve radi sa unapred određenim vijekom trajnja, svijesni su postali da ako budu radili prekvalitetno, nebudu imali kome prodavati rezerve nijelove i naravno druge nove modele kojih ima sve više i više.

Tako dolazimo do današnjih problema s traktorima koji su postali jako mekani, dosta nekvalitetni i nepouzdani. Naravno kod svakog proizvođača ima izuzetaka, a tu se radi o jako puno faktora.

Danas jednostavno nezaš kaj je gore, uzeti polovnog pa se nadati nekoj večoj havariji i onda uložiti velike novce u njega, ili uzeti novog, odmah uložiti velike novce u njega, a opet se nadati nekoj havariji :)
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Isto kao sto se nekad znalo kod automobila sta je VW,Opel... a sta je Kia,Hyundai,Skoda,Fiat... sad skoro vise nema razlike,ostalo samo ime.
Ovi prvi spustili ljestvicu da bi bili konkurentniji,jeftiniji... drugi podigli
kvalitetu dizajn... i to je sad tu negdje.
Izgleda da je tako i kod traktora.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Kad citam kako ne valjaju novi traktori i auti dodje mi da zalim njemce i njhovu poljoprivredu.
Treba im poslat malo rusa i imt-a da im napokon krene.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Kad citam kako ne valjaju novi traktori i auti dodje mi da zalim njemce i njhovu poljoprivredu.
Treba im poslat malo rusa i imt-a da im napokon krene.

To nema veze jedno s drugim. Tamo je standard ipak viši,nitko ne očekuje da traktor ide 20 godina. Tera se par godina,i uzima novo,sigurno su cijene drugačije,i kvaliteta bolja,bolji servis...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
O uzimanju novog i govorim. Ako ocekujem da ide 20 godina, onda ga i necu smatrat 20 godina novim.
Hebes standard ako si ja uzmem isti traktor kao i hans. Ako imam za njega onda je pretpostavka da imam i za odrzavanje.
Kod nas baja uzme pilu iz njemacke, naravno izrabljenu izvana ko bombon, onda kad platis jos za popravke da si moze uzet novog u trgovini traktor ne valja.
A kod nas hvala Bogu nitko ne pravi razliku izmedu novog i 'novog iz njemacke'.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Pa i ja govorim o novima i o prvim vlasnicima,u najmanju ruku sve ispod 4-5 tisuća sati. Za traktor iz treće ili četvrte ruke se to ne može tvrditi,za kojega ni Bog ne zna šta je prošao.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Sve je to pre mekano ti noviji traktori , i meni se osobno zbog toga ne sviđaju , ja bi uvjek prije uzel nekaj starije , pa ak i ode kaj na njemu manji troškovi su i sve je jednostavnije za popravit . Nikad nebudem zaboravil v ljeti kad smo ja i šogi balirali , stari rus T-40 s fiatagri balirkom , par dana neprestano ju je vrtel , i taj dan dok sam mu došel u ispomoć nekaj je samo zašarotalo vu kardanu , za pol sata (više ,manje) rusina je bil rastavljen na pol otišlo se v mađarsku po djelove koji su se zdrobili (lageri) , djelovi su se zamjenjeni rus sastavljen i drugi dan teraj dalje , a njegov sused na proixmi zetoru 7441 cele seremonije je imal z nekim sitnim kvarom 2 tjedna ga je gledal na dvorištu dok su mu ga iz servisa osposobili i to je masno platil .
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
I dalje ne vidim zasto novi ne valjaju. Naravno od marke do marke i dijela grupacije. Neki manje, neki vise.
Kvarova ima ali sve je to sitno naspram onakvih sto sam iznad napisao.
Ja nisam neki primjer ali po kombinatima, kod malo vecih poljoprivrednika, desetak godina stari traktori okrenu 15-20000 sati sto je u Hrvatskoj prije 30 godina bilo nezamislivo. Uz nezamislivi komfor i brzinu obrade.

Sve je to pre mekano ti noviji traktori , i meni se osobno zbog toga ne sviđaju , ja bi uvjek prije uzel nekaj starije , pa ak i ode kaj na njemu manji troškovi su i sve je jednostavnije za popravit . Nikad nebudem zaboravil v ljeti kad smo ja i šogi balirali , stari rus T-40 s fiatagri balirkom , par dana neprestano ju je vrtel , i taj dan dok sam mu došel u ispomoć nekaj je samo zašarotalo vu kardanu , za pol sata (više ,manje) rusina je bil rastavljen na pol otišlo se v mađarsku po djelove koji su se zdrobili (lageri) , djelovi su se zamjenjeni rus sastavljen i drugi dan teraj dalje , a njegov sused na proixmi zetoru 7441 cele seremonije je imal z nekim sitnim kvarom 2 tjedna ga je gledal na dvorištu dok su mu ga iz servisa osposobili i to je masno platil .

A taj rus je toliko tvrd pa mu je zato zasrotalo? Ako cemo objektivno rusevi, imt-i su najnekvalitetniji trakori i tu me nitko ne moze razuvjerit. Makar imam fergusona s 10-15000 sati, a to nikad nebi odradio da nije fiata u njemu. Taj zetor nije nista kompliciraniji za popravak pa je prije do majstora. Da se tom tom covjeku pokidao rus isto bi moglao blejat u njega i zvat majstore ako ne zna sam popravit. Hebem ti cijenu dijelova i jednostavnost ako cu ja svaki tjedan sarafit nesto po njemu.
 
Posljednje uređivanje:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Ja sam vidio prve vlasnike traktora rade generalke na 4000 sati na traktorima koji dođu 40000 eura.
Šta je po meni sramota i to su bačeni novci bar za nas koji imamo slab standard .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Što je najgore, odlaze banalne stvari zbog kojih treba rastavljati određene cjeline, no neka je i tako ,samo nek nebude gore.
Još će se on naraditi kod nas puno, puno godina, ipak je kupljen nov i znamo sve oko njega, pa nek ide, nek podere ove sklopove do kraja, dobit će generalku pa opet iz početka.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Šanana,ja te i dalje ne kužim..
Ti si valjda sretan kad treba ulagat u traktor,pa makar to bile i velike investicije kao polugeneralka..Tvoj Same u ono vrijeme nije bio skup,još ako je išao na kapitalna si dobro prošao..Ali govorit kak očekuješ ulaganja u traktor koji nema ni 5000rs,i kupljen nov,znači nije prešao sito i rešeto te čini sretnim meni je nezamislivo..
Ako se pogleda koliko je star,i koliko ste ga koristili traktor je u minusu..

Ja ipak malo drugačije gledam na to od tebe..Da imaš stariji traktor i tako ulažeš u njega bilo bi razumljivo,ali ovo meni baš i nije..Znam da nemaš izbora,i nije pametno ga iti prodavat i kupovat neki rabljeni koji ima 20godina iza sebe,a ovo je praktički novo...Ali nemaš sreče s tim traktorom..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
A kaj ne kužiš??? Ne kužim ni ja tebe.

Ako se nekaj pokvari na tom traktoru, budemo popravili i vozimo dalje, kaj tu ima biti čudno??

Normalno da nisam sretan zbog toga, pa nisam lud da jedva čekam da se nekaj pokvari, ali relano gledajuči sve je moguće, ne samo kod tog traktore, nego je tako kod svih.

Da ga ostavimo po strani i da uzmemo nekog polovnjaka za kojeg kak i sam veliš nikad se nezna kaj se kupi, o tom za sad ne razmišljamo.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
nek podere ove sklopove do kraja, dobit će generalku pa opet iz početka.
Ovo me zabrinulo malo..
Ja sam to skužio da jedva čekaš da se to desi,pa da bude sve novo opet..

Pa nisu ti sklopovi napravljeni od "repe" da se troše brzo i da je zamjena jednom godišnje..To mora trajat,i ne treba spominjat tako brzo zamjenu..

Ja bi bio sretan,da ne moram nikad mjenjat sklopove,nit da se poderu..Bolje da se nekom drugom to desi..Poruka:vozit jedan traktor što krače vrijeme :(clap):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
A to...ti si to drugačije protumačio, ja opet drugačije...

To sve opet ovisi...po meni mora napravit još toliko do generalne, a do tad tko zna kakve budu prilike u poljoprivredi, ako povečamo površine za još oko 25% onda svakak bude moral doći jedan jači traktor, ako ne ostaje ovaj do daljnjeg, a to sad neznam kak bude.

Ja sam jedan od onih ljudi koji ne vole često mjenjat ni aute, ni traktore, ja sam najsretniji kad znam i poznajem ono što imam i s čim radim i samo nek što duže traje :)
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
A gle znam ja kaj je stari rus i to sve , sam sam htel reči da je traktor služil nije se trgal baš stalno , više je on u šumi bil , a pošto je imal komande od balirke , po ljeti je baliral i to mu je bilo sve od poljoprivrednih posla , dal je on šumi svoje i to z kamatama , al i kad se potrgal brzo je to bilo rešeno i teraj dalje , s novijim traktorima baš to tak brzo neide s otklanjanjem kvarova , htal sam reči samo tu poantu priče.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
514
Na novim traktorima je kod kvara naj bitnije da u datom trenutku defekta imaš novac i da stroj nije prevelika egzotika. Ako imaš novac dijelove kupiš gdje god hoćeš, dobro ne možeš baš kupiti kao za IMT u svakom dućanu, ali sada je velika konkurencija među firmama koje prodaju traktore, i iz svog iskustva znam da se trgaju za svakog kupca. Nedugo sam popravljao kuplung na Hurlimanu, i neki su me zvali jiš dva tjedna kasnije da li sam riješio slučaj jer su kao našli jheftinije dijelove od onih što su mi ponudili u prvom upitu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Djelovi danas stižu, sutra ih predajemo majstoru i slijedi sastavljanje.
Kupljeni svi potrebni ORIGINAL dijelovi.
 
Na vrh