• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 95 Classic

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Šanana, a u kakvom stanju ti je kuplung? Ja sam svojega slagao pred mjesec dana, 4600rh, katastrofa. A tvoj ima ak se ne varam 4200rh?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam kak bi ga ocjenio, isto funkcionira kak je bilo i prvog dana :)
Sve dok odvaja i dok traktor ne proklizava nema se tu kaj dirati.

Dok više nebude, ide na pola i remont, dijelova ima :)


No ja mislim da prije budu otišle kardanske lamelice nego kuplung. S obzirom da ga očekuju rotodrljače i rolo preša uskoro :)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ne brini za lamelice kardana moro bi on puno teze radit i vise na kardanu da bi stradale frendu je otiso neki zupcanik kardana i pito je za lamelice receno mu je da ne dira ih jer one ne odlaze samo tak da bi dugo vremena trebo vrtit sumski malcer da bi one otisle!!
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Bučo, ne mora biti, na proljeće su mijenjane na mojem, jedva su mi u Trisi složili komplet kolika je bila potražnja za njima.
 

razor604

Član
Tu od
19 Lip 2014
Poruka
95
To za lamelice ne vjerujem. Tatin same vrti 3 metra rotodrljacu i na 4500 rs kad je rastavljan mjenjac provjeren je i kuplung kardana, vjerovali ili ne kao novo je. Isto tako i diskovi kocnica i glavna lamela pogona. Ja mislim da na to utjece ne redovito mjenjanje JD 50 ulja!!!
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ja isto mislim da nije trebo vaditi klipove van, jedino ako su smetali za ispresavanje, ali mislim da ne smetaju. Moje mišljenje, jer kad su na tatinom radili veliki servis na 1000 sati pomjesali su sipke podizaca ventila i 2 mjeseca smo traktor ustelavali dok se nije sve namjestilo ponovno. to je primjer samo.

Si ikad vidio kako se rastavlja motor? Kako izgleda klip, s karikama? Kako da on ostane na mjestu A da izvadiš košuljicu (po vašem stublinu) to je jedino moguće na zračno hlađenom Deutz motoru, ali se ni tamo ne preporučuje tako raditi. Bolje nista ne pisati nego pisati takve gluposti!
 

razor604

Član
Tu od
19 Lip 2014
Poruka
95
Nisam rastavljal sameov motor pa da znam. Samo sam napisal misljenje da ako je opcija ne vadit ih da ih ja nebi vadio. Ali ako se mora vaditi onda ok. Samo treba sve jako pazljivo pobiljeziti. Ali zato imamo vas koji znate i radite generalke da mu kazete i napisete, a mi koji nismo s tim upoznati da procitamo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To za lamelice ne vjerujem. Tatin same vrti 3 metra rotodrljacu i na 4500 rs kad je rastavljan mjenjac provjeren je i kuplung kardana, vjerovali ili ne kao novo je. Isto tako i diskovi kocnica i glavna lamela pogona. Ja mislim da na to utjece ne redovito mjenjanje JD 50 ulja!!!

S ovim bi se složio i vjerujem ti da je tak, znam da vaš radi puno više i s večim priključcima pa ide.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja znam kaj mi je frend reko kad je svojeg slago njemu je zupcanik se podrobio ovaj je stalno pod roto drljacom i rolo balirkom kolko ima rs neznam moro bi ga pitat al ima poprilicno i na njemu je slagano taj zupcanik od kardana i pumpe a mast mu se vadi pogotovo najmladi gazda ima jako tesku nogu to zna i kolega @toma84 a to kaj su ti ovi rekli da je potraznja velika je klasika kod svih servisera sta god doneses ili dovezes s nekim kvarom na popravak joj to im je mana to im jako odlazi!!
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Bučo, na moje oči su pretraživali po stalaži, tako da sasm vidio kakva je situacija. Još im je bila malo frka jer kada sam zvao rekli su da ih imaju, a kad sam se za pola sata pojavio uživo, onda je bila uzbuna. Još dok sam im rekao tko mi je mlađi brat....
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ma mogli su ti reci bilo sta nisu provjeravali jel imaju ili nemaju rekli su ima kad si ti doso joj frka panika joj to odlazi koda da je od repe price za malu djecu!!
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Evo slike jedne lamelice, tri od 6 su bile sjebane, e sad kako, zašto, to je već "misterija".
I
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kolega sve stima odlaze i te lamelice al ne sigurno kak su ti napricali u ducanu moguce da je kod tebe sasvim nesto drugo unistilo lamelice mozda su u krivoj smijeni bile napravljene:(mm)::(mm):
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Akros Multi. Priča je išla ovako:, na svojih 330 radnih sati zasvijetlila je žaruljica hidraulika, promijenili su mi filtere hidraulika, na 400 sati opet svijetle žaruljice, mijenjaju indikator iznad uljnog filtera, rezultat 0, igrom slučaja pokapčene su bile roto brane pa su skužili i da šok ventil nije dobar, stavili novi ali rezultat 0, kasnije promijenjen cijeli razvodnik.Meni je ta kvrga željeza od početka bila malo čudna jer je dosta pištalo u njoj, a i bila je toplija naspram ostalog mjenjača. Majstor je ujedno skužio da je ulje nekakvo čudno, zeleno, da napomenem da tada još uopće nisam koristio niti kipericu ili nešto slično što koristi ulje.Ajde promjena ulja, jer sam im rekao da ih neću pustiti iz dvorišta dok ne srede problem, stavili su Akros Multi FTC, žaruljice su se pogasile. Na 1600 rh redovni veliki servis, promijenjeno ulje i filteri mjenjača. Na lamelicxama nije bilo nekakve velike razlike u debljini obloga (stara-nova) nego jednostavno fale dijelovi obloge, a na nekim nije ostalo ništa. E sad je tu je još jedna mala dilema oko vozača, jer dan prije nego što je kardan izgubio snagu da tjera roto brane (mascio 2,5 m) moj nasljednik mi je pripremao 2 hektara za sjetvu pšenice i bio mi je nekako brz, mi velimo prefleten. Inače rotiramo tu u rasponu 3. spora, 4 spora, e sad da li je bilo i brže, ne znam. Uglavnom, drugi dan kardan nije mogao tjerati rotobrane.Sipovog berača je mogao tjerati (tornado 40), strižnu kosu isto, roto kosu KM24 ne. Promijenio sam ulje i filtere, provjerio špulu na ventilu, rezultat 0, ajde radionički u ruke da se vidi kako taj moj problem izgleda. Zadovoljstvo me je došlo otprilike 1800 kuna + ranije promijenjeno ulje i filteri, koji su bili oko 800 kn, a ulje oko 1200 kn. U grubo 4000 kn bez ruku.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,481
Od prefletnosti ne smije nista otic. Nije traktor secer.
A u krive smjene danas uz svu automatiziranost gdje radnik stisce tipku ne vjerujem.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
taj kuplung , bez obzira na komociju ja ne bi uključivao /isključivao po teretom , pa nije to buldožer , isto kao multi itd ..i DSG raja skuri a bome i obični ako ne zna čemu služi kvačilo
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti problem je kvaliteta tih lamelica , kolega ima Fenda iz 70-tih kad je kuplung oslabel samo je dodal limič koliko su se lamelice potrošile i opet radi .
 

Najnoviji postovi

Na vrh