• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 95 Classic

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Takav slučaj je imal i kolega, otišle su pumpe visokog pritiska goriva (bosch pumpe). Zamijenil sve 4 i radi bez greške.

Toga se i najviše bojim, moguće je zbog ovog lošeg goriva.

Nego jel znaš koliko ga je došlo to veselje?? Ako neznaš jel bi mi mogao saznati!
Interesira me i majstor koji bi mi to mogao skinuti i reči da su pumpe gotove i da trebaju druge, dakle i to me zanima i zanima me gdje najpovoljnije kupiti druge?????????:icon_pray:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Toga se i najviše bojim, moguće je zbog ovog lošeg goriva.

Nego jel znaš koliko ga je došlo to veselje?? Ako neznaš jel bi mi mogao saznati!
Interesira me i majstor koji bi mi to mogao skinuti i reči da su pumpe gotove i da trebaju druge, dakle i to me zanima i zanima me gdje najpovoljnije kupiti druge?????????:icon_pray:

Jedna pumpa ti je oko 3500kn kak mi se čini..Dok se mjenja treba sve zamijenit...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sad samo treba najti majstora koji bude potvrdil na nekom instrumentu/aparatu da su ove moje gotove!

Nego, spominjala se zamjena elemenata tih pumpi, kaj s tim?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Sad samo treba najti majstora koji bude potvrdil na nekom instrumentu/aparatu da su ove moje gotove!

Nego, spominjala se zamjena elemenata tih pumpi, kaj s tim?

Sad sam se sjetio..Jednom sam bio kod mehaničara koji mi slagao traktore...I stoji kod njega Prestige 95,i pitam ja njega a kaj je ovom?? On sjedne u njega i veli gledaj sad:vergla i vergla traktor nikak da upali..Stisne mu malo start spreja i traktor upalio nekak steška..I dalje traktor radi normalno,motor prima gas i sve dobro..Ugasi ga i probao za par minuta..Ista priča traktor sam vergla vergla i bijeli dim na auspuh..I konačno ja pitam kaj mu je?? I samo mi odgovorio:treba su nove pumpe..Uh odma sam se sjetio da sličan motor ima i moj traktor i samo otišao dalje..:icon_smile:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Al bu veselja!!!!!!
Budu se deda i ujo izgleda drapali po glavi ispostavi li se da je tako.

A lepo smo mogli kupiti novoga IMT-a 577 DV ili polovnoga FIAT-a F100, još bi i hrpu novaca ostalo doma...sad kaj je tu je!
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
To im je standardna mana.. Cijena jedne je oko 3000kn a najpovoljniji ti ti mogli biti Traktor servis ili Luka TopMax. A nešto sam čuo da bi se sad kao već ipak dale popravljati što je upola jeftinije, a to bi mogao odraditi Gradečki u Gradecu pored Vrbovca.
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Ne možete reći da je SLH motorima mana pumpa visokog pritiska. Glavni nedostatak je u našem pogonskom gorivu kojeg stavljamo u naše traktore. Način rada pumpi visogog pritiska na SLH motorima je iskorištavanje viskoznosti pogonskog goriva tj. podmazuju se iz samog goriva. Iste pumpe je moguće i reperirati ( sa odgovarajućim i originalnim rezervnim dijelovima ).
Što se tiče prikazanog ventila; to je ventil grijača goriva koji ima zadatak da u trenutku kada korisnik traktora uključi grijač motora propusti pogonsko gorivo prema grijaču koji kada se zagrije baci "plamen" u usisnu granu motora.
Na spomenutom traktoru je definitivno problem u pumpama visokog pritiska, posjetiti što prije majstora koji radi na popravcima istih ( BOSCH )
pozdrav VIRTUS
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Sad samo makar dobili boljeg plavca :)

Šanana, raspitaj se, reparirat, ako je dosta povoljnije ili uzet druge...
A kaj se tiče novog 577, to bi imao tek kaj šarafat :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sanana, da ti je pvp riknula on bi kod svakog paljenja zezal i nebi imal snage ko inace.
Prvo vidi da negdje ne vuce zrak,ac pumpa,crijeva,bakrene plocice.
Mogu te zezat ulosci dizni,ak su pocele pisat i jos los plavi diesel i evo ti problem.
Promjena ulozaka mozda nije tak skupa i euro diesel stavi pa vidi,to je najeftinije.
Kad dizne pisaju dobro je dok je mmntor vruc pa pali al kad se ohladi odma teze pali....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma več sam pričal da taj traktor nema klasičnu pumpu, to je drugi sistem ubrizgavanja goriva.

Što se tiče prikazanog ventila; to je ventil grijača goriva koji ima zadatak da u trenutku kada korisnik traktora uključi grijač motora propusti pogonsko gorivo prema grijaču koji kada se zagrije baci "plamen" u usisnu granu motora.
Na spomenutom traktoru je definitivno problem u pumpama visokog pritiska, posjetiti što prije majstora koji radi na popravcima istih ( BOSCH )
pozdrav VIRTUS
Sve to ja kužim.
Nego, kad on otvara?, odmah čim se počne grijati, ili tek kad grijač svoje odradi, pa tek onda prije početka verglanja on otvara i baca naftu na užareni grijač, on zapali naftu i traktor kresne?? Dal je tako?

Što se tiće repariranja pumpi, vjerujem da vi u Messisu imate rezervnih djelova za ponuditi i da bi se dala srediti neka pristojnija cjena?!
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma več sam pričal da taj traktor nema klasičnu pumpu, to je drugi sistem ubrizgavanja goriva.


Sve to ja kužim.
Nego, kad on otvara?, odmah čim se počne grijati, ili tek kad grijač svoje odradi, pa tek onda prije početka verglanja on otvara i baca naftu na užareni grijač, on zapali naftu i traktor kresne?? Dal je tako?

Što se tiće repariranja pumpi, vjerujem da vi u Messisu imate rezervnih djelova za ponuditi i da bi se dala srediti neka pristojnija cjena?!

Ti vjerojatno imas nekaj slicno comon railu imas jednu pumpu koja stvara visoki pritisak na sve 4 dizne odjednom i drzi ga konstantno a na diznama je sistem elektroventila koji otvara diznu po diznu u pravom trenu,to je bolje jer manje trosi i vise se snage moze izvuc.
Cim ti pocnes grijat pomalo nafta krene na grijac i grije se ta nafta i zrak u usisnoj grani i s tim je to ko neka vrsta coka jer kad zaverglas dobije vise nafte i topli zrak,a tu se nafta ne zapali jer joj treba puno veca temp. Cudno je da nema 4grijaca na svakom cilindru po jedan e to bi bil posel
Nafta da bi dosla do samo zapaljenja treba visoki tlak,kisik i mora biti u magli tek tad dojde do samo zapaljenja,a recimo kad dizna pisa naftu jako je tesko ju upalit pa samo bjelo dimi i naravno ako je kompresija slabija.
To mi je bil maturalni rad al prije 11godina pa sam malo zahrdal moram se malo podsjetit.:p:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Je kolega Đuka, sve sam ponovno pročital.

Dakle Traktorservis Križevci, element monocilindrične pumpe 250 kn za motor 1000.4WT10
Moramo ih kontaktirati pa budemo vidjeli kaj nam budu rekli.

A treba i naći majstora koji koji ih bude skinul da ih se odnese tamo na servis k njima.
 

Ä‘uka

Član
Tu od
2 Sij 2008
Poruka
94
to su bile cijene za samu ex 80 iz 89 godine za tvoju su sigurno veće, treba se raspitati koliko je za tvoj model ali sigurno nije jeftino
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koliko ja znam to su vrlo slični motori, tak da nebi trebalo biti neke prevelike razlike.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Koliko ja znam to su vrlo slični motori, tak da nebi trebalo biti neke prevelike razlike.

nebi da te plašim,ali za mojeg zekana dok sam kupoval hidrocilindar od kvačila za noviju liniju je bil duplo skuplji
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas smo došli do nekih konkretnih informacija od glavnog servisera pa izgleda da se traktor bude vozio u Daruvar u Bosch servis, samo moramo prije sve dogovorit.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ovo me sve podsjeca na vlasnike pasaata sa simensovim pd pumpa-dizna sistemom

To je isti sistem kaj sam ja gore vislje opisival comon rail multijet tehnologija,
Ubrizgavanje goriva sa cetri razlicita polozaja umjesto klasicno sa jednog klasicnja bosch pumpa.
Ovaj prvi sistem je super samo kaj ga je ww zasral i lose izvel pa su nastali problemi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh