• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
pa da
sustav pumpa-diza
a pa ima on kakav relej za grijače onda
možda ti je relej riknul
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,968
pa da
sustav pumpa-diza
a pa ima on kakav relej za grijače onda
možda ti je relej riknul

Nije to sustav pumpa-diza, već monocilindrične pumpe za svaki cilindar. To je zapravo redna pumpa bez svojeg kućišta.
 

Ä‘uka

Član
Tu od
2 Sij 2008
Poruka
94
I Dalje problemi s paljenjem.
Onaj položaj nacrtan grijač na bravi ne funkcionira uopće, ima samo ono svoje predpaljenje,al sam zaključil da i s tim nekaj ne štima.
Il je otišel grijač il čak možda ona pumpica koja bi iz filtera trebala napumpati gorivo u grijač tokom grijanja da ga grijač zagrije i dda traktor pali nakon onih 15-20 sek.
Moral bi to sve raspraviti da možda nije nekaj zaštopano il je stvarno nekaj otišlo od tog.
A nema baš nekog pravog majstora koj se razumije u te nove traktore, neznam kak to ispitati al nekaj moram poduzeti.

nije problem u grijaču već u elementima monocilindrične pumpe koje je potrebno zamijeniti, moja Sama pali na -5 bez problema i bez upotrebe grijača
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
a ta monocilindrična pumpa je ubiti onaj dio na koji je spojena sajla od pedale gasa i ručice za gašenje, jel???
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,968
a ta monocilindrična pumpa je ubiti onaj dio na koji je spojena sajla od pedale gasa i ručice za gašenje, jel???

Nije. Ono ti je regulator. Pumpe su ti s desne strane motora, po sredini svakog cilindra.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Aha
Pa i regulator je s desne strane , znam onda koje su te pumpe.
Kakvi bi tu elementi mogli stradati unutar njih?

Al i dalje mislim da nije to, jer kad nije prehladno, tak oko 0 pali na zub.
Problem je i kad duže stoji da se ne pali, recimo 7-10 dana, onda opće neće.
Stavili smo lani novi nepovrati ventil, da ne vrati gorivo iz sistema natrag u rezervoar, pa jel bi on mogel otiči već???
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,968
Probaj na AC pumpi nadrukati jedno 20...30 puta, pa onda probaj.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Probaj na AC pumpi nadrukati jedno 20...30 puta, pa onda probaj.

Ma pumpamo i do 100 puta nakon tog dužeg stajanja i neće...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,968
Probaj ga prije paljenja odzračiti. Drukaj i odzračuj.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
e a možda tebe zeza na ac pumpi membrana ili onaj filter,mene je moj same tak zajebaval
to je bilo zmazani znaš kak i dok je zdeni bil onda je teško palil a dok je topli bil onda je bilo ok
 

Cvrle

Novi član
Tu od
5 Tra 2011
Poruka
17
Bok... Trebam neki savjet u vezi kupnje Same-a. Kupujem Solarisa 45 2003 god i ima 2000 radnih sati. čovjek tvrdi da je odličan i da nema problema s njim. Zanima me dal ga ima netko ovdje ili znate nekoga tko ga ima. Znaci opcenito dal je to dobar traktor i dal bi se isplatilo kupiti ga... Hvala...
 

franc

Novi član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
12
Aha
Pa i regulator je s desne strane , znam onda koje su te pumpe.
Kakvi bi tu elementi mogli stradati unutar njih?

Al i dalje mislim da nije to, jer kad nije prehladno, tak oko 0 pali na zub.
Problem je i kad duže stoji da se ne pali, recimo 7-10 dana, onda opće neće.
Stavili smo lani novi nepovrati ventil, da ne vrati gorivo iz sistema natrag u rezervoar, pa jel bi on mogel otiči već???


Imam takav sličan problem. Nakon dužeg stajanja normalno upali i ugasi se. Onda mu treba malo duže da upali, duže vrti. Ali ako mu prije paljenja nadrukam gorivo (otprilike oko 20 - 30 puta) onda normalno upali, bilo -10 ili u plusu temperatura!
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
e a možda tebe zeza na ac pumpi membrana ili onaj filter,mene je moj same tak zajebaval
to je bilo zmazani znaš kak i dok je zdeni bil onda je teško palil a dok je topli bil onda je bilo ok

Mozda nije bas za ovu temu, ali je vezano za ovu poruku, neki dan u oranju nema snage, gubi gas i na kraju se ugasi, pokusam pimpati na ac pumpi, ne osjecam otpor, odovjim crijevo i vidim da pumpa ne baca, odvojim dodvodno crijevo i prpusem prema reyervoaru, sve ok, odvijem poklopac pumpe i ima sto vidjeti prljavstina je zacepila sve zivo, skine je sa sitke a bilo je sigurno velicine sljive i to onako zgusnuta, smontiram i vozi ko lud. A gorivo uvijek sipam na benzinskoj, INA
 
M

Miha_slo

Guest
pozna kdo katerega da prodaja same silver 90 ali silver 100.4 do 20.000 €?

lep pozdrav
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
pozdrav dalo neko zna sta ili ima same panther 90
kakav je to traktor posto ima jedan prodaje se cudno mala cijena 6300eura
sta vi mislite dal je to malo
1985 je god 90ks
kakav je to traktor,kaka mu je kabina,jel saltaca sa strane,kaki mu je mjenjac imal power
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,968
pozdrav dalo neko zna sta ili ima same panther 90
kakav je to traktor posto ima jedan prodaje se cudno mala cijena 6300eura
sta vi mislite dal je to malo
1985 je god 90ks
kakav je to traktor,kaka mu je kabina,jel saltaca sa strane,kaki mu je mjenjac imal power

Motor stari tipa 985 P, 5 cilndri 98x120.
Mjenjač 12F+3R, u sredini, mehanički sinkronizirane 4 brzine
Kabina ko i svima tih godišta (kao Buffalo, Centurion i sl.), trebala bi biti s platformom.
Eto...
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Motor stari tipa 985 P, 5 cilndri 98x120.
Mjenjač 12F+3R, u sredini, mehanički sinkronizirane 4 brzine
Kabina ko i svima tih godišta (kao Buffalo, Centurion i sl.), trebala bi biti s platformom.
Eto...

malo sam guglo i o pantheru nama skoro pa nista
ali ako je kabina kao u buffala onda bi mjenjac trebo bit sa strane,i sta ti znaci ovo sa platformom
i jesul sinhronizirane sve 4 brzine
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
malo sam guglo i o pantheru nama skoro pa nista
ali ako je kabina kao u buffala onda bi mjenjac trebo bit sa strane,i sta ti znaci ovo sa platformom
i jesul sinhronizirane sve 4 brzine

.... mjenjač je u sredini kao npr. kod IMT traktora, piše fully synchromesh 12fwd 3 reverse.. platforma kod kabina, bi prema mojem znanju trebala biti sa ravnim podom....
 

Najnoviji postovi

Na vrh