• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samogradnja kardanske prikolice za motokultivator Labinprogres

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Ma to me zanima jer ove koje sam zvao kod sebe to cijene 595 kn (cijeli zglob), a prirubnicu za frezu 600 kn (ne mogu vjerovat u cijene) i to jedino po naruđbi ali ništa prije rujna jer ne mogu uvest iz italije???
Ovo za traktorski ću pogledat ako nije problem da vidiš cijenu tu kod sebe da mogu malo usporedit

evo danas mi stigao prelaz. jos ga nisam stigao probat. 55kn ma cijene u entradi su pretjerane. sad sam nesto naručio iz jedne firme- ako bude zbilja to sto očekujem, objavit cu, razlika u cijeni 90% izmedju entrade i ovoga...
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Gdje budeš našao poluosovinu dugačku skoro metar . jedino od hamera .
A i teško je to

Uf malo sam se ja t preracuno :) mogu se i nadovariti 2 poluosovine ali pretesko je to sigurno...ja koliko sam shvatio taj dio treba da bude sto kraci da bi izlazna osovina na mkt trpila sto manje jel tako?

E da jos samo jedna replika puknuti na tvoju recenicu

"Mjere od mtk do početka sanduka je 1340 ."

Ja sam neki dan bas od komsije pozajmljivao originalnu prikolicu on ima neki kultivator potpuno isti kao labinprogres moj super specijal samo mu je i masina i mjenjac dmb
ta prikolica ima tacno 135cm od klina na kom se mota do pocetka sanduka. i sjediste je na njoj neko od auta stavljeno...i ja kad sjedem na tu prikolicu stvarno super je i voziti i lako motati rucke su pod nosom ali nekako preblizu...jebote stalno mi je kvacilo da prostis od muda cesalo u krivinama...to bi mozda samo malkice trebalo produziti tipa da je 140 cm..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
treba da bude sto kraci da bi izlazna osovina na mkt trpila sto manje jel tako?

.
Tako je .

Kaj se tiče mjera vidi kako izgleda na mojim slikama , samo ja imam stari tip ručki ili mala muda ili pak ti imaš 140 kila :biggrin:
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Ama nemam bas 140 kila jedva 90 smrsalo se a rucke su meni one krive sto se mogu obrtati.
nego je fora u tome sto je covjek stavio na prikolicu svoju sjediste od automobila a ono ima pozadi naslonjac koji je 10ak cm debeo...a originala prikolica nema nikakav naslonjac...i time je vozac primaknut 10cm ka ruckama...taman da cojenes zapinju :) Tako da ako se planira stavljati auto sjediste a ja planiram imam ih par komada...treba malo produziti rudu...ne puno svega 5 10 cm...ili sanduk pomaci u nazad...ne znam sta je bolja opcija...
 

ZELJAC DMP

Član
Tu od
2 Lip 2013
Poruka
119
Jel može kakva preporuka od kojeg auta homokinetički bolje odgovara (mislim zbog dimenzija, dostupnosti, cijene i sl.) na spoju mtk-a sa prikolicom i naravno koja slikica ako netko ima takvo riješenje na prikolici.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
fail- prelaz kardanski je za 1mm manji od osovine na mtk tako da ne paše :-( opcija dva je uzeti čahuru za frezu (140kn) pa kombinirati sa kinetičkim il drugim kardanskim zglobom, il uzeti original zglob za
470kn... jebiga Željac, i ja se razočarao...

koji te dio spoja zanima? potezni- za spajanje rude, il kardanski? ja ti imam original za potezni dio. hoćeš da ti to uslikam?
 
Posljednje uređivanje:

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
abart joj ova prikolica mi se svidja totalno sasija mi izgleda jako cvrsta ima to da drzi 3 tone bez problema

A sto se tice kinetickog zgloba pazi traktor i kad skroz savijes ne ide to toliko ko kod kultivatora a i dosta je manja sila tako da nesto kontam i najslabiji kineticki ce drzati bolje od skupljeg zgloba.

Sto se tice kinetickog moja preporuka svima je da potrazite na otpadu negdje od renoa 4 kineticki. ako ste ikad imali priliku vidjeti kako je to napravljeno znate o cemu pricam. one kugle su toliko goleme da bi mogo nositi kombija a ne auto. jako jako je robustan, i taj kineticki na cetvorci izdrzi duplo vise kilometara nego npr na golfu 2 ili na jugi ili nesto slicno. Takodje taj zglob nije bas standardni na izvlacenje kad ode na autu se mora mijenjati sa kompeltnom polusovinom, ama ako ste vidjeli taj kineticki ikad znacete o cemu pricam a ako niste pogledajte to je naprravljeno da traje vjecno
 

ZELJAC DMP

Član
Tu od
2 Lip 2013
Poruka
119
fail- prelaz kardanski je za 1mm manji od osovine na mtk tako da ne paše
opcija dva je uzeti čahuru za frezu (140kn) pa kombinirati sa kinetičkim il drugim kardanskim zglobom, il uzeti original zglob za 470kn..
koji te dio spoja zanima? potezni- za spajanje rude, il kardanski? ja ti imam original za potezni dio. hoćeš da ti to uslikam?

Jel to ona kardanska redukcija 1 1/8 na 1 3/8??
Jel ima mogućnosti da mi kupiš i pošalješ čahuru za frezu jer je kod meme 600kn (bar tako kažu trgovci)
Oba jer trenutno kemijam kako to najlakše i najčvršće izvesti pa prikupljam sve ideje i savjete
 
Posljednje uređivanje:

ZELJAC DMP

Član
Tu od
2 Lip 2013
Poruka
119
Da li netko zna koliki je maksimalni mogući kut skretanja ako na spoj mtk-a i prikolice stavljam:
- homokinetički zglob
- kardanski zglob

Koje kategorije bi trebao biti taj zglob kardana jer vidim da je to kategorizirano, a ne znam koja su ograničenja po kategorijama
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@puknuti za kaj ti te felge budu,i koja im je sam sirina?
@apokaptus evo ti par slika moje male prikolice,sve je vareno doma 85god jedino su nove blazujke stavljene prije 4 god i nikad prikolica nije pukla,jednom je stric strgal rudo sa zadnjom hidraulikom od traktora jer je napinjal ko sivonja.















Velicina sanduka je 220x110cm
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
felge su od cetvorke renoa koliko ja vidim

samo sto mi nije jasno srce od cega je taj unutrasnji dio
i kako si to isjekao?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Osovina i felge su od nekog forda sad to ima oko 35god.
Na koje si srce mislil?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
On misli na Puknutove felge
Nova srca je malo prepigal i pripasal, kolko ja vidim
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ako je tema Labinprogres 14 KS onda ne radim felge za kas magareče zaprege.
Širina je malo preko 100 mm .
reko si da je to OK za gumu 5.00 -15

Ljepo piše da su felge 15 cola onda ne mogu biti od renoa
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tema je samogradna prikolic za LP...
Mogu biti za frezu a i za prikolicu
Da ok je sirina, samo slozi i dobro ju centriraj po osi da nebu semeritala po cesti ko prestreljeni pes.:(smirk):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh