• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samogradnja kardanske prikolice za motokultivator Labinprogres

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Evo, Željac, za prvu ruku, imam danas neke svatove, pa sam samo brzinski poslikao, bit će dimenzije kroz koji dan....




 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284


To ti je znači potezni dio, koji ide u rudu, komadina željeza, ukupna dužina sa cijevi kroz koju ide klin je 345mm, dužina do prstena koji je blokira je 240mm, fi poluge je 53mm





Cijev poteznice je dužine 155mm, unutarnji fi 28mm, vanjski 45mm



Klin je dužine 200mm, fi 28mm sa kapicom na vrhu 5mm.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284



Sad malo kompliciraniji dio. kopča na kultivator je naopako u škripu, pa eto... dimenzije dijela kroz koji ide kardan su: vanjske 185x130mm, rupa je 100, udaljenost rupa za matice učvršćivanja je 1cm od unutrašnje rupe

udaljenost gornje i donje rupe za klin ti je 155mm s time da je dimenzija manje pozicije (ove do škripa) 75*60, fi28, i ta je jedina rađena od željeza debljine 15mm, sve ostalo je 10mm.
Dimenzija ove zakačke sa desne strane je 40*40, fi 22mm postavita na 95mm od ploče gore.




dimenzije ove ploče, koja je inače dolje, iznad samog kardanskog zgloba, je 175x120 s time da se na 110 sužava i u vrhu je 70, rupa je fi28mm i udaljena je 28mm od vanjskog ruba
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
eto, ako kome može pomoći, bit će mi drago, ako nešto nije jasno slobodno pitajte :)
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,822
Željac,jel bude kaj od prikolice,jesi prikupio materijal?
 

ZELJAC DMP

Član
Tu od
2 Lip 2013
Poruka
119
Željac,jel bude kaj od prikolice,jesi prikupio materijal?

Ma sad bude valjda krenulo vratili se majstori sa godišnjih, malo šteka kad nemaš sve svoje strojeve pa moraš vatat okolo, a i ja sam bil zauzet drugim stvarima tako da moj plan od prikolice do rujna ništa. Sljedeća "petoljetka" je do proljeća što se nadam ostvarit jer će me inače moji poslat u sibir. Ha ha.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,822
ako gdje zašteka,znaš gdje sam.....:icon_winkle:
 

ZELJAC DMP

Član
Tu od
2 Lip 2013
Poruka
119
Na slici je moja vizija kako planiram napraviti priključivanje prikolice na mtk. Zanima me što mislite da li je bolje (ako nije pojasnite zašto) na označena mjesta postaviti ležajeve, naravno onda ne bi bilo klina ozgora kroz cijeli sklop nego bi klin završavao u ležajevima gore i dolje. Mislim da bi se tako lakše upravljalo jer bi bio manji otpor prilikom skretanja (naravno pod teretom).
 

Prilozi

  • priključak na mtk 1.jpg
    priključak na mtk 1.jpg
    21.1 KB · Pregleda: 581

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Zeljac mores to uraditi sa lezajevima zgodno je lakse se mota...ali ja to ne bi imo rado...eto npr neki dan na labinu vucem kroz sumu meter i po sirovih drva. put nikakav svje jaruge kanali...a raskorak traktora mali pa nekad nemos objahat kanal nego mora upast tocak pa onda oce polomit sve u traktoru pa kako upadne u kanal hoce skrenut u stranu prevrnut se otic pod put...tako da to teze motanje rucki pod teretom je i bolje ako se goni po jebenim putevima kolko tolko stabilniji budes...a ako gonis po ravnici pravi sto da ne
 

ZELJAC DMP

Član
Tu od
2 Lip 2013
Poruka
119
Stari moj ak put ne valja onda polako i ide. Bitno je stići ne treba se nikud žuriti pogotovo ako je sve na tvojim rukama.
 

ZELJAC DMP

Član
Tu od
2 Lip 2013
Poruka
119
A zašto to ne valja, je da je to i meni skupo ali da imam mogućnosti (love) bi se potrudio to napravit kao i sve drugo što mi može nešto olakšat i saćuvat mene i moju kičmu.
 
Na vrh