• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samogradnja kardanske prikolice za motokultivator Labinprogres

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,238
felge su od cetvorke renoa koliko ja vidim?
...

Te mi felge izgledaju kao da su od Spačeka ili Dyane. Nego, postoji li getriba od toga auta negdje?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Da ok je sirina, samo slozi i dobro ju centriraj po osi da nebu semeritala po cesti ko prestreljeni pes.
%28smirk%29.gif
Kaj ne bi ti tu uletil , pomoglel kolegi forumašu :icon_anal:


Nego, postoji li getriba od toga auta negdje?
Kod mene ne

Danas gotove i srca za prednje , kako vidim da vas slike zbunjuju ništa od toga .
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
ama slikaj bolan samo slikaj interesuje me to da vidim ako si odradio i centrirao. Nego mi nije jasno sto radis to tako? jel da bi pasovalo pozadi ili nemas felge ili kako?
Od cega si uzeo srcad tj te sredisnje dijelove feluga? Zasto 15 inci kad je 12 ilci kultivatorska guma?
E to mi sve nije jasno...nisam nista za slike rekao :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Apokaptus , na mom specijalu i na onim slikama su gume 15 cola .
Ja ne priznam specijala sa 12 cola gumamam .
To je čisti marketinški trik .
Kad iz trgovine ispeljaš specijala gotovo uvjek je s 12 cola gumama ,
Tek kad ga dopeljaš doma i priključiš prikolicu shvatiš da trebaš još jedan kredit ili minus na kartici tojest još jedan komplet guma .
!2 cola gume su za otić na pivo ili u bauhaus po tri kante jupola boje za zid , fasade ili terakot .
Za ozbiljne poslove trebaš 15 cola gume .
Mojim potrebama automobilski profil ne valja ni za manevriranje po dvorištu a da ne spominjem šumu .
Iz kranjeg kuta ograđenog djela dvorišta ja ne mgu ni prazan bez ispravnih guma .
Odluku u kupnji novih guma je donesena oko 15 06 kad sam kosio kravama zeleno .
Kad dođe jesen , kuruza , krumpir , buče mogu ga gledati i čekati mraz

Srca su kupljena kod firme koja radi srca za felge .

Radim koplet felgi jer imam sve te djelove doma .
Dakle imam 4 nove gume i neš kontam da iskombiniram ljetno zimski koplet hihi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Sad sam te ukapirao. Samo da ti iskreno kazem ja nikada u zivotu nijedan kultivator nisam naprijed vidio sa 15kama gumama. vidjao sam cesto da oni imt 509 imaju 15ke pozadi gume ali i oni cini mi se imaju 12 naprijed

Nego reci mi...kako se ponasa traktor sa tolikim gumama...jel stabilniji za gonjati drva po sumi sa njim...koliko tovaris na njega? Kako se ore sa njim freza kosi ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ako nešto valja onda je to velika guma .
Frezanje radim s željeznim .kotačima radi terena .
Pogledaj ozbiljne traktore , svi imaju veklike gume 24 . 28 . 36 cola ..jedino tomo vinković ima 16 cola ..i gura se među traktore .
Isto ti je kultivatorima , velika guma je zakon!!
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Oprosti jebiga ja sam laik za takve stvari pa mi to nikako nije jasno...manja guma manje predjenog puta po obrtaju tocka manji put po istom obrtaju znaci vise snage...jel tako...znaci da je zgodniji mali tocak kad se veliki tereti tegle

E sad kad je stabilnost u pitanju i tako to...zivo me sad zanima kakav je osjecaj voziti taj traktor i raditi sa 12 i sa 15 gumama posto kazem ti to ni vidjeo nisam u zivotu a kamoli probao
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Pa ako gledamo po teoriji teret tojest težište je višlje colu i pol .(ako dobro računam )
Prema tome stabilnost je manja .
Udobmost bi za tih colu i pol trebala biti bolja .
Brzina veča itd.
Za snagu nije problem ,ima on i prvu sporu ..
Kaj si ti vozio teret a da u drugoj tojest prvoj brzoj nije mogao potegnuti?
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Nisam vala nikad. Vozio sam najvise u zivotu metar i po drva sirovih hrasta, pojma nemam koliko je to tesko ali gume koje su bile naduvane na 2 bara su legle skoro skroz. Put je bio ama ono baaas jebacki brdovit i pun kalana i sve uspon na uspon ali je izvukao bez problema.

Zato te i pitam u cemu se ogleda prednost tih velikih guma jer mi nista nije jasno. Stabilnost je manja al ajde to da zanemarimo col i pol gore dole isti je to *****.
Aj da je i snaga tu i tamo ista ako i nije sto ti kazes ima uvjek prva spora.

E sad...kazes udobnost...ama meni kultivator nemore bit udoban da je od zlata :)
Kad je automobilsko sjediste naprijed onda je udoban svakako za razliku od one klupe vrazje...
Tako da nikako ne kontam za sta konkretno je ta golema guma bolja.. Mozda mores u malo veci kanal sa njim zaronuti. Malo dublje blato pregaziti ali i to je col i po razlika onda...

Ne znam i ne kontam...laik sam ti ja u tim stvarima tako da pisi rijeci ne stedi :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
S vecim kotacima je malo brzi po cesti i lakse prelazi preko neravnina i toliko ne osjetis svaku rupicu,al nemoj se zamarat sa velicinom koliko ti je bitno da ti guma nije trula i da ima dobru ripnu da te izvlaci na losijem terenu.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Sad sam te ukapirao. Samo da ti iskreno kazem ja nikada u zivotu nijedan kultivator nisam naprijed vidio sa 15kama gumama. vidjao sam cesto da oni imt 509 imaju 15ke pozadi gume ali i oni cini mi se imaju 12 naprijed

Nego reci mi...kako se ponasa traktor sa tolikim gumama...jel stabilniji za gonjati drva po sumi sa njim...koliko tovaris na njega? Kako se ore sa njim freza kosi ?

imt 509 napred ima 14ke,a na prikolici16ke,ali on ima reduktor na prikolici da bi uskladio prednje i zadnje tockove
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
S vecim kotacima je malo brzi po cesti i lakse prelazi preko neravnina i toliko ne osjetis svaku rupicu,al nemoj se zamarat sa velicinom koliko ti je bitno da ti guma nije trula i da ima dobru ripnu da te izvlaci na losijem terenu.

s vecim tockovima je malo brzi,ali veliki tockovi na labinu unistavaju menjac
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
verovatno zato sto je prilicno brzi pa je i opterecenje za menjac vece a i razlika u prenosu je time verovatno veca.dosta je nezgrapan i za upravljanje sa 15 col. drugar mi je fabricki imao sa 15 col i neznam samo koliko puta je radio menjac iako vode racuna i cuvaju ga.nesto nije dobro uglavnom.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja nemrem 250kg vozit u tackama 2km,mozda si ti krsan pa bi mogel.
Ova mala prikolica je vozila sva drva za zimu po 2.5m po furi.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
evo danas mi stigao prelaz. jos ga nisam stigao probat. 55kn ma cijene u entradi su pretjerane. sad sam nesto naručio iz jedne firme- ako bude zbilja to sto očekujem, objavit cu, razlika u cijeni 90% izmedju entrade i ovoga...

danas mi stigao nosač filtera ulja za lda450, čitavih 55,00kn sa navojnom cjevčicom u sredini... i filter 30,00kn, sad usporedite entradinih 475,00kn sa plaćenih 55,00 za komad aluminija....









 

Najnoviji postovi

Na vrh