• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samogradnja kardanske prikolice za motokultivator Labinprogres

gradic

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
52
Forumaši ovo zadnje pitanje od grdica nije striktno za težaka pa ako netko ima svoje mišljenje neka odgovori Pozdrav forumašima
 

Težak

Član
Tu od
25 Lip 2013
Poruka
30
Brzina ti je kod 12 guma nekih 20km/h,a sa 15 možda nekih 25km/h.A što se tiče 15-ke su bolje za transport jer su više i brži si na njima,a prilikom rada sa zemljom bolje su 12-ke jer su niže i manje se mtk nakrivi recimo kod frezanja jer možeš imati problema da ulja ne zafali i općenito iako će oboje obavljat svoju svhu.ja recimo imam 12-ke.A što se tiče špage uvijek iz prve pali kad je malo hladnije naliješ mal olja u čok i pali bez problema jedino ako je baš hladno pa ga ne možeš ''zaigrati'' dovoljno.A što se tiče polovnoga trebaš vidjeti da niej očerupano baš da ne kapi ulja da nije vareno 10 puta koje priključke ima kako se menjač šalta radi li blokada difrencijala.Moj goldon ije recimo 76-to godište i dan danas ne pušta kapi ulja u nas je nekih 10-tak godina i obavlja sve funkcije od frezanja,brazdanja,oranja transporta nema okretne ručke pa ne koristimo kosu ako trebaš nju gledaj nekoga s okretnim ručkama mada se i one mogu preraditi.
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Na prikolici imam 13 cola točkove i brži mi je od TVa,od oka ide nekih 25km/h.Ako imaš mogučnost ga kupi sa 15 gumama,za tvoje prevoze če bit bolje.Što se tiče palenja na štrik:probaj jednoga upalit pa češ najbolje znat,inače ti motori pale na prvi poteg.L.P.
 

Težak

Član
Tu od
25 Lip 2013
Poruka
30
Ali baš pod frezom tako lepo ide i fino se šalta iz spore u brzu frezu med vožnjom.:icon_rofl:

Tvrdiš da nije moguće prebaciti iz spore u brzu frezu tokom vožnje bez stajanja?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Pročitaj šta sam napiso -fino,lepo bez problema možeš šaltat brzine od freze med vožnjom.Menjač ne ide bez krčanja ali pogon freze ide.
 

gradic

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
52
Težak ajd odi na Njuškalo i upiši Motokultivator 3LD 510 i rotaciona kopačicaPKS pa mi daj svoje mišljenje ja sam jučr bio kod čovjeka pogledo to izgleda čist solidno al opet se misliš šta ako je nešta zabrljano nisu to baš mali novci
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Kažeš da namjeravaš kupiti novi Green, a ovaj koji spominješ na njuškalu izgleda isto tako novi. Izgleda da uopće nije radio. Dobro bi bilo da nađeš nekoga tko ima iskustva u radu s takvim, i isprobati sa nekim od alata koji namjeravaš kupiti, isprobati sve brzine itd.... Što se tiče kotača 12 ili 15 cola ? Zavisi koje poslove namjeravaš raditi s njim.:(wasntme):
 

gradic

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
52
Forumaši pozdrav.Imam pitanje gdje kupiti prvi dio vilice kardana što se stavlja na donje vratilo greena odnosno to je njihova oznaka UNI 220 a promjera je 30mm treba mi za spoj sa homokinetičkim zglobom golfa 2 to planiram iscentrirati i zavariti argonom tako da spoj bude čvrst bez mogućnosti puknuća. Ako tko ima neku drugu varijantu neka javi.Pozdrav
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Nemoj argonom ..bolje co2 ili elektroda

probaj pitati u INTERMOBIL velika gorica ,javi kaj si obavio



vaš velečasni
 

gradic

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
52
Zašto ne argonom kad je to najači spoj objasni a nisi odgovorio na prvi dio pitanja
 

gradic

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
52
Nisam našao u intermobilu odnosno oni bi napravili po narudžbi al to je skupo pa ću probat nazvati u sesvete kod zastupnika entrate odnosno labinprogresa. A sad pitanje za ulje u motoru ja bih stavio mjesto 15w-40 10w-30 total cllasic dal bi to šta bilo štetno. Molim odgovore.
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
Ima neka tokarska radiona u mjestu Preseka to je kod Vrbovca ja sam tamo kupio kardan mislim da je onda bio oko 350 kn. ima tome blizu 10 godina. U biti to su obični kardani samo ubace čahuru za labinca.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
čuj, u entradi ti je čahura po tom standardu 140kn, pa možeš kombinirati dalje, samo mislim da nema opciju učvršćivanja, trebalo bi je izbušit za ubacivanje bolcne.
 

gradic

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
52
n78nmnj


pokušaj urediti link slike ili nađi neki drugi server,ovako se nevidi slika.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gradic

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
52
Zašto se nesmiju upotrebljavati proširivači na motokultivatoru ako je priključena kardanska prikolica
 
Na vrh