• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samohodna kosilica - preporuka

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
47

ako ikoga zanima,nasumični numerirani ispis traženih i dobivenih ponuda od trgovaca u Zagrebu i zagrebačkoj županiji, pronađeni i potvrđeni podatci, svatko svoga konja hvali u razgovoru uživo, molim Vaš izbor od 1. do 5. mjesta, svaki komentar je dobrodošao

1. STIHL RM 253.1 0T
-zapremina motora = 149mm3
-snaga motora = 2,2kW
-motor = Loncin
-getriba = GT (General Transmissions-plastično kučište /made by Francuska, Meksiko i Kina)
-širina košnje = 51cm
-cijena = 550,00 eura

2. SOLO By AL-KO 5231 SP-A
-zapremina motora = 166mm3
-snaga motora = 2,6kW
-motor = Loncin
-getriba = GT (General Transmissions-plastično kučište/made by Francuska, Meksiko i Kina)
-širina košnje = 51cm
-cijena = 580,00 eura

3. AL-KO 51.3 SP-B Higline
-zapremina motora = 150mm3
-snaga motora = 2,3kW
-motor = B&S
-getriba = vlastito (ALK - aluminijsko kučište - made by Italy)
-širina košnje = 51cm
-cijena = 550,00 eura

4. SMARTOOL PRO S531 VHY
-zapremina motora =161mm3
-snaga motora =2,5kW
-motor = B&S
-getriba = GT (General Transmissions-plastično kučište/made by Francuska, Meksiko i Kina)
-širina košnje = 51cm
-cijena = 420,00eura

5. SOLO By AL-KO 5231 SP-H
-zapremina motora = 167mm3
-snaga motora = 3,2W
-motor = Honda CGV
-getriba = GT (General Transmissions-plastično kučište/made by Francuska, Meksiko i Kina)
-širina košnje = 51cm
-cijena =690,00 eura
 
Posljednje uređivanje:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
Vidim i opet nemam komentar, jer mi je sve to novo i nepoznato. :ppozdrav:
 

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
47
i meni ,i meni, pogotovo ovaj podatak da Stihl stavlja motor od Loncina i getribu od GT (General Transmissions-plastično kučište /made by Francuska, Meksiko i Kina) ,rečeno mi je da su ove getribe u spomenutom modelu proizvedene u Francuskoj (iz prve ruke/osobno razgovarao sa odgovornom osobom), u stvari čudim se koliko je puno taj Loncin motor zastupljen sa GT pogonom u kombinaciji, uglavnom rečeno mi je da velika večina proizvođača na svoje najkvalitetnije modele stavlja Hondim motor zbog nekakvog varijabilnog gasa kojeg nema ni jedan drugi motor (nisam u potpunosti razumio/shvatio čovjeka kad mi je to o Hondinom motoru objašnjavao-da se sam pojačava kad se motor počne pod teretom gušiti),
brgud kao stari iskusni član bude komentiral svoja saznanja, nadam se da sam mu ovaj puta puno bolje sročio post jer je zaključio da takvi forumaši su poželjni na ovom forumu, evo bio se 2 puta javio i iskazao je želju da kao iskusni član konstruktivno sudjeluje u diskusiji ;)
 
Posljednje uređivanje:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,993
Teško je tu biti pametan
Kad sam ja sebi kupovao kosilicu gledao sam da je čim šira(uzeo 53 cm),da je čim jača(uzeo ove godine loncin 196 ccm 6.5 ks)

Bilo bi dobro da ima alu kućište(radi hrđe ,moja nema)

E sad pogon je najkritičnija točka,većinom unutra imaju plastično pužno kolo,koje dojk traje traje i zamjenskog nema za kupiti

Motori honda mi je br 1,b&s br 2,loncin br.3
Ipak mogao bi i loncin na 1. mjesto jer je puno jeftiniji od ovih ostalih,a ne vjerujem da je toliko lošiji,nevjerujem da će ovi pod 1 i 2 izdržati koliko 2 kom loncina,ako gledamo na cijenu

Po meni je najkritičnija točka svih tih samohodnih kosilica pogon
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ja mogu preporučiti husqvarnu LB 251s sa prednjim pogonom. Ima loncin motor i dosta je masivna i jaka. S prednjim pogonom sam uzeo radi manevriranja u voćnjaku. Ne moram gasit pogon samo malo za dignem prednji kraj i vrtim ju kako hoću. Najbolji dio kosilice mi je kosište koje izbacuje travu i kad je gusta. Mogao bih s njom i sjenažu raditi s obzirom koliki kapacitet ima za gustu i visoku travu
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,993
Ja sam sa tom kosilicom radio mjesec dana i nebih je preporučio baš zbog tog prednjeg pogona,
Znači kosiš, trava malo viša, zadnji kotač upadne u rupu ili iz nekog drugog razloga stane prilikom pomoći guranjem, prednji kotači odu u zrak i nikakve koristi od pogona, stalno ju guraš
Za sve drugo kosilica je top, samo da ima stražnji pogon
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Moj izbor je broj 3, zbog aluminijskog kučišta getribe.
Kod mene je ovakovo kučište na Vingo kosilici 2023 godište.
Na kučištu piše SOBO.
 

Prilozi

  • IMG_20240118_162833.jpg
    IMG_20240118_162833.jpg
    30.9 KB · Pregleda: 26
  • IMG_20240118_164423.jpg
    IMG_20240118_164423.jpg
    35.7 KB · Pregleda: 25
  • IMG_20240127_121425.jpg
    IMG_20240127_121425.jpg
    57.2 KB · Pregleda: 24
Posljednje uređivanje:

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
I ja bi kupio novu kosilicu za dvorište. Samo što bi ja na baterije. Kupio šogor makitu na baterije i ne može ih dovoljno nahvaliti..

Ali ova 30 godina stara b&s nikako da krepa... Plastična getriba, mali neki stari motor.... A ide li ga ide...
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Glasna mi je za dvorište. Zatvoren sam sa svih strana pa se još zvuk odbija i zvuči ko da avionom kosim 😂.

Zato sad i prodajem FS38 što imam za dvorište i kupujem baterijski. Al za kosilicu ne mogu dobiti neke pare pa ću za sada s njom kositi..
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
Kome je "glasna" reci mu kao i dečno iz Nepala, "neka se primi nekakvog posla", ako mu smeta dok drugi rade / dok ti radiš... Mi Hrvati 😖🤕
 

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
47
Moj izbor je broj 3, zbog aluminijskog kučišta getribe.
Kod mene je ovakovo kučište na Vingo kosilici 2023 godište.
Na kučištu piše SOBO.
da, izgleda po kučištu kosišta i motoru (na slici ovako iz boka ) kao isti koncept, daj više podataka o kosilici,hvala
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
738
Glasna mi je za dvorište. Zatvoren sam sa svih strana pa se još zvuk odbija i zvuči ko da avionom kosim 😂.

Zato sad i prodajem FS38 što imam za dvorište i kupujem baterijski. Al za kosilicu ne mogu dobiti neke pare pa ću za sada s njom kositi..
1710324183116.png
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
da, izgleda po kučištu kosišta i motoru (na slici ovako iz boka ) kao isti koncept, daj više podataka o kosilici,hvala
Motor B&S, 150 cm3, konjažu neznam, centralno podizanje i spuštanje u 6 ili 7 položaja. Kuglični ležaji na pogonskim osovinama i u kotačima po dva kuglična ležaja, i to je to.
Cijena bila 440 eura, a poslije su smanjivali cijenu jednom 50 eura i još jednom 50 eura. Sad neznam koja je cijena.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
I ja bi kupio novu kosilicu za dvorište. Samo što bi ja na baterije. Kupio šogor makitu na baterije i ne može ih dovoljno nahvaliti..

Ali ova 30 godina stara b&s nikako da krepa... Plastična getriba, mali neki stari motor.... A ide li ga ide...
Kad već imaš Parkside 8Ah baterije, onda kupi i baterijsku kosilicu ;)
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Misliš da imam?

Imam ih. Ali su još uvijek negdje u Belgiji 😂😂🤣🤣🤣.


Pa htjeo sam kupiti. Ali žao mi ove stare kosilice koja još uvjek radi ko i prvog dana..
 
  • Like
Reactions: H&S

Tonch

Član
Tu od
26 Tra 2016
Poruka
30

ako ikoga zanima,nasumični numerirani ispis traženih i dobivenih ponuda od trgovaca u Zagrebu i zagrebačkoj županiji, pronađeni i potvrđeni podatci, svatko svoga konja hvali u razgovoru uživo, molim Vaš izbor od 1. do 5. mjesta, svaki komentar je dobrodošao

1. STIHL RM 253.1 0T
-zapremina motora = 149mm3
-snaga motora = 2,2kW
-motor = Loncin
-getriba = GT (General Transmissions-plastično kučište /made by Francuska, Meksiko i Kina)
-širina košnje = 51cm
-cijena = 550,00 eura

2. SOLO By AL-KO 5231 SP-A
-zapremina motora = 166mm3
-snaga motora = 2,6kW
-motor = Loncin
-getriba = GT (General Transmissions-plastično kučište/made by Francuska, Meksiko i Kina)
-širina košnje = 51cm
-cijena = 580,00 eura

3. AL-KO 51.3 SP-B Higline
-zapremina motora = 150mm3
-snaga motora = 2,3kW
-motor = B&S
-getriba = vlastito (ALK - aluminijsko kučište - made by Italy)
-širina košnje = 51cm
-cijena = 550,00 eura

4. SMARTOOL PRO S531 VHY
-zapremina motora =161mm3
-snaga motora =2,5kW
-motor = B&S
-getriba = GT (General Transmissions-plastično kučište/made by Francuska, Meksiko i Kina)
-širina košnje = 51cm
-cijena = 420,00eura

5. SOLO By AL-KO 5231 SP-H
-zapremina motora = 167mm3
-snaga motora = 3,2W
-motor = Honda CGV
-getriba = GT (General Transmissions-plastično kučište/made by Francuska, Meksiko i Kina)
-širina košnje = 51cm
-cijena =690,00 eura
U tom budžetu se prošle godine moglo nabaviti ovo:
Prodaju ih Plinara Baderna(Istra) i Klapom (Zabok)...
Imamo od 2018. za košnju oko vikendice 5400 SVH, prošlu godinu smo kupovali za košnju kod mojih doma i htjeli su istu pa sam kod raspitivanja oko nabave dobio info za ovu s linka - 656€ i mislim da je bilo 5%, za jednokratnu uplatu il tak neš ( u Baderni, od njih smo naručili)...
U odnosu na model iz 2018. sad im svi modeli imaju plastične "felge", ostalo je osim motora isto (na novoj je GCVx 170, na starijoj je GCV 160)...

Pa eto, čisto za info...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,896
Davno sam jednoj gurajučoj kosilicu odrezao prednju desnu, skoro četvrtinu da bih mogao srediti jedan zapušteni voćnjak.
 

Najnoviji postovi

Na vrh