• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samohodna kosilica - preporuka

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
@mbukal ja sam radi svojih potreba vidio unutrašnjost getribica jako puno samohodnih kosilica, imam svoj krug obitelji, prijatelja i susjeda, kojima rado pomognem u održavanju ili popravku istih. Dakle šarafim ih povremeno, dosta često, za njih sve besplatno, ali mene to veseli, to mi je nekakav hobi.

To što si "tamo na forumu.hr" pročitao nije sve istina, što su tamošnji "sveznajuči" napisali. Bezvrijedno je s njima se probati natezati, nebitno za ovaj forum.
Nikad mi ne bude jasno kako daju drugima preporuke, za nove kosilice u čiji motor nikada nisu ni ulje ulijali.

Moj susjed u goricama i ja doma imamo istu ALKO samohodnu kosilicu, samo on ima s B&S, a ja s Loncin motorom. Prošlo ljeto sam mu ju popravljao, baš mu pogon nije radio. Bio je u mojoj garaži i čudio se razlici u motorima.
A sad vjeruj ako želiš ili ne, imam ja i rezervnu ALKO, ali svaka ima drugačiju getribicu za pogon kotača. Vidiš, tako ja "učim stvarnost", nakon što joj vidim "unutrašnjost" drobovinu. Čak sam mislim na ovom forumu bio pokazao dio svojih slika tih rastavljenih getribica.

Za kraj ja vrednujem ovako: odličan je stari B&S od 190 cc. Odlične su stare Honde. Jako su dobri čak odlični Loncin motori. Jako su dobri Thorx motori, a ti bi se iznenadio i kako je dobar još poneki Kinez, koji i nakon 10 godina bude - savršen, samo ne kod nemarnih vlasnika.

Kučišta malo koja valjaju, sva su potrošna roba i svi mi Hrvati smo jako nemarni da ih samo očistimo iza košnje.

Za kraj Yubito filmeki održavanja, mnogi su čista sranja, jednog ti je ponudio i mr.ivek na forumu.hr...

Svako živi na svoj način, ja sad živim ovako, malo na zemlji, pa malo u oblacima, na krilima mašte. Ljudska mašta radi svašta.

Ja ti ne bi dao preporuku, moraš sam odabrati i uživati u izboru. Lijep dan želim svima 🥂
 

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
47
Aha ,znači i Loncin motori su pouzdani, primljeno na znanje i ravnanje, gledam getribe i vidim jednu u al kučištu sa B&S motorom, super mislim si ,to je to, je kur.ina kad ono kompletno podvozje je na plastičnom umetku koje zatvara pola kruga kosišta, dakle sve je plastično osim školjke na kojoj je motor u koju je stavljena plastika za formiranje svega potrebnog, dojmila me se ova zadnja ponuda od iveka -talijanska kosilica kojoj je kosište skroz zaštičeno prema remenskom prijenosu getribe, do sredine 4. mjeseca valjda budem nešto upecao
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,554
Morati ćeš pregledati sve moguće kosilice koje se prodaju po svim centrima, specijaliziranim trgovinama koje se bave prodajom istih, servisima koji imaju u ponudi rotacione kosilice. Ako si do sada pregledao ih dosta i kod svih našao neki od sklopova koji ne zadovoljava. Samo treba nastaviti tražiti dalje i detaljno pregledati svaku, možda i rengenski , pošto ih ima dosta sa PVC pa to onda samo olakšava stvar. 🧐
 

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
47
brgude neču morati pregledati sve moguće kosilice koje se prodaju po svim centrima, specijaliziranim trgovinama koje se bave prodajom istih, servisima koji imaju u ponudi rotacione kosilice jer ima onih članova koji nešto i znaju pa su mi več uveliko pomogli pišući ovdje i na drugim forumima, budi bez bruge ima mudrijaša većih i od tebe (to bar nije teško biti) koji manje pišu ali više kažu ;):sneaky:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
Aha ,znači i Loncin motori su pouzdani, primljeno na znanje i ravnanje, gledam getribe i vidim jednu u al kučištu sa B&S motorom, super mislim si ,to je to, je kur.ina kad ono kompletno podvozje je na plastičnom umetku koje zatvara pola kruga kosišta, dakle sve je plastično osim školjke na kojoj je motor u koju je stavljena plastika za formiranje svega potrebnog, dojmila me se ova zadnja ponuda od iveka -talijanska kosilica kojoj je kosište skroz zaštičeno prema remenskom prijenosu getribe, do sredine 4. mjeseca valjda budem nešto upecao
Večina malo boljih kosilica ti danas ima zaštitu za remen od trave, blata, kamenja.
PS
Evo imam sad doma, u šupi, kosilicu od mame od mlađega zeta, stara je 2 godine, ima B&S (PVC) motor, od jadnih 125 kubika. Sva 4 kotača sam morao "utvrditi, dodatno ih fiksirati. Klatili su se kao skijaš koji vozi slalom. Umjesto PVC piksi u kotače sam joj (besplatno) ugradio svoje kuglične ležajeve, (to je moj zet i njegova mama, tako da im želim sve najbolje, zauvijek). Kosište je još čitavo, ali to je smeće i ništa više, skužila je ona to i sama i pored nje več godinu dana koristi jednu moju kosilicu, sa stare krame, s velikim pogonskim stražnjim kotačima, s Thorx motorom 4,75 itd. Sad i ona kuži razliku, zna da je hitila peneze i kupila glupost. Ja joj budem tu njezinu igračku održavao na životu dokle se bude dalo... Naravno i ova joj je na raspolaganju zauvijek, jer ja se volim igrati s kosilicama :LOL: ;) :devilish:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,554
brgude neču morati pregledati sve moguće kosilice koje se prodaju po svim centrima, specijaliziranim trgovinama koje se bave prodajom istih, servisima koji imaju u ponudi rotacione kosilice jer ima onih članova koji nešto i znaju pa su mi več uveliko pomogli pišući ovdje i na drugim forumima, budi bez bruge ima mudrijaša većih i od tebe (to bar nije teško biti) koji manje pišu ali više kažu ;):sneaky:
Slabo si sročio ovaj post! Ali ništa zato , takvi forumaši su poželjni na ovom forumu. Ne znam kako je na drugim forumima! Bravo još jednom!👏(y)
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
@zoran89 moj susjed je prije dva dana dopremio novu, u kutiji, sličnu kosilicu toj sa tvojeg linka, s letečim kotačima, kupljenu pokraj VŽ, za 480 EUR-a.
Mislim da je to ova:
heht.jpg
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,993
Evo ova ti je top,ali i cijena je top
Zaključak"nema đabe ni u stare babe"
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001


Netko se tamo zajeb.. Za cijenu
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
Koja korist je ovdje od tih ponavljanja tuđih neodmjerenih i krajnje glupih reklama sa šašavim cijenama?
 

Najnoviji postovi

Na vrh