• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samohodna kosilica - preporuka

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Gledao sam samo nove s garancijom. Ali možemo se čuti za vikend...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
47
kupljena samohodna kosilica: AL-KO 525 BR SILVER PREMIUM , B&S motor 625 EXi, getriba ALuminijska made in Italy, kuglični ležajevi na pogonskim kotačima, opremljena s 4u1 funkcionalnošću, centralno podešavanje visine košnje u 7 položaja, težina od približno 37 kg, konstrukcijski djeluje robusno i pozudano (sajle čvrste fajn debele), otvor za bočno izbacivanje trave ojačan sa donje strane metalnom šipkom). mogučnost uspravnog skladištenja na zadnje kotače, kroz vikend idu 2~3 sloja bitumenske mase s unutrašnje strane kosiša, nemam pojma zakaj ima epitet PREMIUM ali se nadam da če me služiti idučih 15 godina (5 godina garancija), dečki fala kaj ste sudjelovali u pomoči, bok!!!
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Hoćeš li moju AS Motor AS 65 2T ES? Povoljno prodam, ima par sitnica za riješiti, ali mi se ne da...
Ta tvoja može kositi i po plafonu. Usput otjera i komarce i obade 🤭 🤣

kupljena samohodna kosilica: AL-KO 525 BR SILVER PREMIUM , B&S motor 625 EXi.... kroz vikend idu 2~3 sloja bitumenske mase s unutrašnje strane kosiša... ali se nadam da če me služiti idučih 15 godina (5 godina garancija)
Kosište vjerojatno i bude, za motor nisam siguran
nemam pojma zakaj ima epitet PREMIUM
Zbog cijene ;)
 

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
47
ujebemti, do sad je bilo skroz obratno, motori ok a kučišta nakon 10 godina u miloklizu/getriba nakon 7~8 u umočnici, cijena, kaj se dotikavlje cijene ima hrpu kosilica sa B&S motorom čak i sa varijabilnom brzinom i sa...... a cijena je manja od ovog AL-KO
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
ujebemti, do sad je bilo skroz obratno, motori ok a kučišta nakon 10 godina u miloklizu/getriba nakon 7~8 u umočnici, cijena, kaj se dotikavlje cijene ima hrpu kosilica sa B&S motorom čak i sa varijabilnom brzinom i sa...... a cijena je manja od ovog AL-KO
Cijena je vjerojatno oko 450 eura a možda i manje. Kod mene na mojoj Vingo je isti motor. Samo pazi na zračni filter ako bude prašine kad kosiš, treba filter redovno mjenjati, kupi odmah jedan filter rezervni. Filter je papirnati?
 

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
47
kaj kompresor prvih par godina ne bu od koristi, ti papirnati se daju tak lijepo ispuhati od prašine dok se ne zasite sa kojekakvom masnočom i tek onda mijenjati filter, i opet tak nanovo neko duže vrijeme koristiti kompresor za ispuhivanje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
738
Kradem s drugog foruma. Tko je blizu SLO, može ugrabiti novu aku samohodnu Parkside za manje love nego kod nas po Njuškalu, lol...

 

Boris Vž

Novi član
Tu od
6 Tra 2024
Poruka
2
Pozdrav svima s varaždinskih brega :)

Naravno, kupnja kosilice me dovela na forum jer moja potraga nije urodila plodom... Pa da pitam ljude s više iskustva i pameti.

Opasno su krenule proljetne aktivnosti a moje 2 MTD kosilice (obje dobivene na poklon, hvala mami i dragom prijatelju :) ) više se ne mogu nositi sa ovim tepihom od trave. Ustvari jedna još gura a druga je ispružila papke nedavno (nakon više 10 godina vjerne košnje).

Živim na Vž bregima u pretežno vinogradskom području. S obzirom da imam oko 1000m2 za pokositi na ne baš ravnom terenu vrijeme je za nešto ozbiljniji alat jer ovako ubijem i sebe i kosilicu.

Pročačkao sam ovu temu skroz ali i dalje nisam siguran koju uzeti. Htio bi samohodnu kosilicu koja će trajati bar kao ova MTD, da ima jak motor (nekako bi Hondu), pocinčano kućište, kvalitetnu getribu...

Spreman sam i platiti koliko treba ako ću biti siguran da sam s kupnjom kosilice završio na bar 10 godina.

Gledao sam Villager Falcon 6111 H-matic ali nigdje nekih ozbiljnijih informacija o kvaliteti i izdržljivosti iste.


Da li itko ima iskustva sa ovom ili ima neku drugu za preporučiti?

Hvala unaprijed
Boris z brega
 

Najnoviji postovi

Na vrh