• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samoutovarne prikolice

B

Bobo

Guest
Drasko, na IMT-u ne mozes imati iza pouge u funkciji kad razvodnik napajas kiper izvodom... Tu lezi najveci problem u cijeloj ovoj prici. Jedino za prednji utovarivac, to da, ali da nosi na polugama nesto sto trebadvoradni cilindar, jedino vuceni stroj...
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
995
Drasko, na IMT-u ne mozes imati iza pouge u funkciji kad razvodnik napajas kiper izvodom... Tu lezi najveci problem u cijeloj ovoj prici. Jedino za prednji utovarivac, to da, ali da nosi na polugama nesto sto trebadvoradni cilindar, jedino vuceni stroj...

To znam, ali kad već ulaže u nešto, nek onda odradi kako treba.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Emy...
Jesi li probao što s poluzatvorenim ventilom, jel možda funkcionira tako bolje??
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Emy...
Jesi li probao što s poluzatvorenim ventilom, jel možda funkcionira tako bolje??

Jesam, pazi osjeti se malo bolji rad...eliminirano je lupanje o rudu u potpunosti a i postavio sam ručicu u polozaju "fast" tako da sad finije radi, ali isto sam ostao na tih 0,5 centimetara manevra...ali je finiji rad definitivno...ventil sam postavio da je 1/3 od prilike otvoren...ali iz nekog razloga se niti pumpa ne čuje da onoliko lupa koliko se čulo zadnji put...ali su obje ručice za rad s hidraulikom bile gore.

Nego kad smo kod toga moze li neko objasniti sta se desava u polozaju "fast" a sta u polozaju "up"...ne razumijem to "fast" (brzo) kad je normalno bilo da mjesto toga napisu "dole i gore" i kraj priče....zasto fast???

Ali iskreno da vam kazem nikako ne shvatam te dvije poluge na hidrauliki...Šanana i Bobo sta se dešava s prvom ručicom a sta s drugom (kockom) pri nekom radu...čemu te dvije ručice za podizanje poluga...i ne samo da ja to ne znam, nego sam pitao i par ovdje ljudi koji imaju imt-ove ali niko to nije znao da mi objasni skolski da to "sjedne" nego sve ide ono klasično "razumjes ti ja to na osjećaj"...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Bobo če ti to bolje objasniti, da se ja ne trudim sad, on zna bolje ;)

Uglavnom, smanjio si protok ulja pa i reakcija nije toliko brza, a samim time i pumpa nije pod velikim opterečenjem.
Moči češ tako raditi bez problema, stvar je samo navike, polako i smireno i sve se napravi, a kasnije kad se skupe eurići središ si razvodnik :)
Što se tiće "kuglice" i "kockica"...
Kuglicu koristimo za osnovni rad hidraulike, znači podizanje i spuštanje poluga.
Kockice se koriste za fini rad hidraulike kod oranja i sličnih operacija na zemlji, u tvom slučaju za rad s nekim vučenim priključcima kojima je potreban izvor ulja iz traktora.
Ove položaje "fast" i sl. neznam točni ni ja, BOBO zna.
 
B

Bobo

Guest
Ipas i polozaj SLOW... To ti je kad ores npr. ako pri spustanju pluga stavis rucicu u polozaj FAST, hidraulika ce brze reagirati i ako je suha zemlja i tupi lemesi, vibrirat ce cjeli traktor, stalno ce plug "skakati". Onda samo produzis s rucicom dolje na SLOW i ori kako hoces, jer hidraulik onda sporije reagira i ako i naletis na tvrdje nesto u zemlji, dok hidraulik odreagira, vec si taj dio preletio...

Koliko mi je jasno da je najbrzi protok ulja u hidrauliku na polozaj FAST, no ne znam da li to ima veze s kiper izvodom. Pokusaj staviti kuglicu na SLOW ali mislim da nece biti neke razlike.

Kuglica se stavlja na FAST polozaj, jer je to "nulti" polozaj hidraulika, kao sto su dvje tockice nulti polozaj za kockicu tj. za fini hidraulik.

Pokusaj se igrati, mozda nesto i nanjusis...
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
ove kupe odotraga...to još nesem videl...:scratch
[YT]v=Mm_GWXeQb9s&feature=related[/YT]
[YT]v=uVL5lAp5bbg&feature=related[/YT]
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
bog te mazno ,tu bi naši Zagorci uživali,mada mislim da i ove prikolice dobivaju pogon na kotače preko hidraulike ili kardana,uglavnom samo:partyman::partyman::prayer::prayer::prayer::prayer:
 
B

BAGERISTA

Guest
:shock::shock:eek:vo se zove,,,,,,,,,bit i u brdo i nizbrdo,,,,,,,,,ta bi u istri imala dela,,,i to velikega..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
E ovo su baš brda :shock::shock: nebi je ja ovuda vozao..., svaka im čast!! :prayer::prayer:

Ovakve prikolice još nisam vidio, ...pikap pozadi !? Kud onda istovara masu naprijed, na stranu ili opet nazad :scratch
 
B

BAGERISTA

Guest
Mislim da se iza otvara,,,,,,,,,,,,neka šema postoji vijerovatno su neka vrata iznad pikapa,,,:rolleyess::rolleyess:

Ala ja mu slkidam kapu kude se penju,,,,,,pa da je i na kraju neznam koliko pogonskih točkova,,,,,,,,,,treba imat muda,,,,a da ne pričam,,,,da je dosta jedna greška,,,,,,,,,,,i,,,,,,,,,završija si..,..
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
E ovo su baš brda :shock::shock: nebi je ja ovuda vozao..., svaka im čast!! :prayer::prayer:

Ovakve prikolice još nisam vidio, ...pikap pozadi !? Kud onda istovara masu naprijed, na stranu ili opet nazad :scratch

isto otraga...ima vrata na hidraulično otvaranje...
evo ovaj je neki samohodni...
[YT]v=VvaXD-W_nOs[/YT]
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Ima i dobar sistem za noževe da ne pucaju,,,,da se pomiču...
Ala ča sve neče zmislit..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Vidim da je pozada i utovar i istovar. Vrlo zanimljiv stroj nema šta...
ovakav sličan sistem pojedinačnog osiguranja noževa je i kod mene na prikolici. Svaki nož na svom mjestu drže po dvije opruge i jedan točkić. Ako nešto upadne unutra, kamen npr. on se samo odmakne i kad kamen prođe vrati se na svoje mjesto.
 
B

BAGERISTA

Guest
Vidiš kod nas su bili fiksni,,,mada s njima nismo ni radili,....ali opet kažen odlično zamišljeno,,,i jako dobra stvar,,jer je manja šansa za lom...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Evo kako ti osigurači noževa izgledaju na mojoj prikolici. Ovdje je nož isključen.



A ovdje je uključen:
 
B

BAGERISTA

Guest
Nači moreš jednog po jednog isključit,,,,,,,,,tj.ne vade se gore su samo šta su uvučeni u pod,,ako sam dobro shvatija..nema skidanja ko kod drugih prikolica,...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Nači moreš jednog po jednog isključit,,,,,,,,,tj.ne vade se gore su samo šta su uvučeni u pod,,ako sam dobro shvatija..nema skidanja ko kod drugih prikolica,...

Da baš tako! Ručno mogu birati koliko će noževa biti uključeno i to od 1 do 33 noža. A ručicom na prikolici mogu preklopiti dali će biti 16 ili svih 33. Dok iz traktora preko hidraulike mogu sve uključiti ili isključiti... Prikolica inače ima pojedinačno osiguranje svakog noža posebno zatim preko kandžaste spojnice osiguranje kompletnog sistema za rezanje, a preko osiguravajućih vijaka osiguran je sistem za istovar i preko drugog takvog vijaka osiguran je pikap. Tako da kardan sa kvačilom nije neophodan al ja sam ga ipak stavio, zlu ne trebalo. :)
Sad već na njoj ima ponešto piksovati pa ću to u skladu sa mogućnostima budžeta polako dotjerivati u red. Na pikapu mi fali par onih žica za dizanje mase pa ću krenuti od njega. A kod jednog prijatelja sam našao sa njegove rashodovane prikolice original za moju. Pa ću samo prebaciti. Al to ću dok prođe ova sezona... :)
 
B

BAGERISTA

Guest
Naš šta ovako kad čitam,,,,,,,,,imam osiječaj da če ovo bit pravi remont,,,,,,,i morem ti reč jedino tako če trajat stroj,,,,,,,pa bilo koji,,,,,,dali je to,traktor,kosa,prikolica itd....
kako vidim i kod tebe ne puštatš da se nešto razleti,,,,nego ideš sređivat jedno za drugim,,,,šta mi se sviđa,,,,,,,,,,a i samiim time,,,joj daješ da radi u uslovima kakvim spadaju..a ne ko neki potuč sve i onda vikat,,,,,,,,,,,,to ne valja,,,,,,,,,,,,,,,,,,,prijatelju sve valja,,,,,samo treba održavat...

Ako ti mogu pomoč,,,,,,,s šustama,,,ili ti zubi za pikap,,,,,,,,,,,da ti odgovaraju od SIPOVE,poslat ču ti,,,da se pomogneš,,,,,,,,,,,,,,,,,meni stoje,,,a tebi ako pašu,,,,,,,,riješit čemo nekako..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
@Bagerista
ne vjerujem da nešto paše sa SIP-ove prikolice ali u svakom slučaju hvala na ponudi! :)
Evo kako ti pipci za kupljenje izgledaju na mojoj prikolici:

A ovih žica na prijateljevoj prikolici ima dosta a meni treba samo par komada. Kod mene su neki krivi, neki su polomljeni pa ću sve zamjeniti koje treba, kad ih već imam. :gitarist:
 

Najnoviji postovi

Na vrh