• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samoutovarne prikolice

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Pa jel to je ta iz Bos Petrovca, ako sam dobro vidio dvorište...kod Latke jel ???

Ako je od njega tu sam i ja kupio ovu svoju, mogao si kod mene na kafu s kolegom...a i da je provjerimo kod mene odmah na grašku ...:D

Jesi li dobio kolega i taj kardan na prikolici ili samo prikolicu ???
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Prikolica jest iz Bos. Petrovca i ista je kao tvoja samo što ima još jedan red noževa... Ruda je ista tip: Z 442 i vidim da je kraća od ove na mojoj prikolici, (kod mene je tip Z400). Kardan je bio samo za probu i neide uz prikolicu.
Samo da je vrijeme ljepše mogli smo je probati u grašku, :) al nije baš dobro za kositi, tu oko Petrovca je dan prije palo skoro 10-cm snijega. Kakvo je vrijeme kod tebe, nadam se da nema snijega, koliko si daleko od Petrovca?
Jesi sredio kočnice na svojoj prikolici, rade li?
 
B

BAGERISTA

Guest
Lipo,,,,,vidin lipo,,,,kolega neka dugo služi,,,,i krca i raskrcava jakoooo dugo bez greške.:partyman::partyman:
Di su joj vrata iza,,,malo se lošije vidi na slici,,,pa je teško reč,,,a i arnjeve gore ste skinuli,,,radi visine,,,pa češ montirat,,,ili je to tako..

Uglavnom stroj ovako na pogled,,,,,,,,,,odličan..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
U prijateljevo ime zahvaljujem se svima na čestitkama!! :) :partyman::partyman:
@Bagerista ima vrata samo se lošije vide na slici, ima nekoliko slika na prethodnoj strani gdje se bolje vide. A arnjevi su sklopljeni. Kod ovih Deutz-Fahr prikolica oni se sklapaju unutra u sanduk, tako da se ne vide izvana.
Prikolica je dobro očuvana, ništa nije lomljeno, savijano, vareno... ima 20 m3 i 24 noža, '85 gp.
 
B

BAGERISTA

Guest
Sad izvrtija pa skužija,,,,,,ona mreža me bunila..,,,,,,,,,,,,,,ma odličan stroj,,,,,,,,,,,vidim sad baš gledo oko pikapa,,,i dole sve cijelo niš isavijano........milina za vidit...jako dobro očuvana,,,,,,,a vidim i da si je sam dobro pogleda,,pa nije potrebno pametovat..:supz::supz:eek:vo je prijetelj uzeja........za sebe,...a kako čitam i tvoja je ista..
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Sad kad krene sjenaža kod Cawboya...2 traktora i 2 samoutovarne...čitav voz...:D...nabrzinu se odradi i u hladovinu

Ja sam od Petrovca podaleko...ovamo sam prema Cazinu.

Koliko ste platili prevoz, meni je, čini mi se sličan kamion dotjerao, ali je bila noć pa se i ne sjećam baš...ja sam od petrovca do kuće platio 160 maraka.


P.S.

Reci prijatelju neka je drži u hladu, jer da ju nebi napali muhe i obadovi:)....Koliko je Deutz konja ???
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Sad kad krene sjenaža kod Cawboya...2 traktora i 2 samoutovarne...čitav voz...:D...nabrzinu se odradi i u hladovinu

Ja sam od Petrovca podaleko...ovamo sam prema Cazinu.

Koliko ste platili prevoz, meni je, čini mi se sličan kamion dotjerao, ali je bila noć pa se i ne sjećam baš...ja sam od petrovca do kuće platio 160 maraka.


P.S.

Reci prijatelju neka je drži u hladu, jer da ju nebi napali muhe i obadovi:)....Koliko je Deutz konja ???
Kako sad izgleda ne vjerujem da će biti voz, trava nije baš za pohvaliti. Zeznula je ona suša rano proljetos i sad će biti slab otkos. Tako da će se i sa jednom na brzinu uraditi. :mrgreen: Al to nije razlog da ne bude piva u hladu :drinkers:

Prevoz je platio 200 KM a prikolicu je dovezla šlep služba iz Petrovca. Ako je bio ovaj žuti kamion onda je isti vozio i kod tebe. Vozač je neki brko, prijatan čovjek, ima radionu i radi pomalo kao mehaničar...

Deutz je 70 KS solac tj. bez prednje vuče i naj vjerovatnije da će je morati kačiti gore. Pokušaćemo nešto iskombinovati da je kači dolje ako bude moglo...

Obavezno je mora držati u hladu a pored nje i gajbu piva :drinkers:
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Pa ovakav je problem kod mene...

Skopčam sve kako funkcionira, pufer, kardan i crijevo za ulje...e sad imam problem s velikom hidraulikom samo se dizu poluge maximalno u zrak a pick up prikolice ništa ne radi, nista se ne dešava, e tek kad krenem s "finom hidraulikom" ( ili ne znam već kako se to zove....uglavnom ona mala poluga) e tu malu polugu kad dize ide sve do samog kraja, tek pri kraju nekih pola centimetra pick up prikolice mi digne BRZO I ŽESTOKO lupi o rudu prikolice, a kad hocu da spustim onda isto tako brzo PUKNE od zemlju...ukoliko u tih 0,5 cm rada s tom finom hidraulikom idem u rasponu od 2-3 milimetra e tad mogu ustimati rad hidraulike da mi ne "zvizne" u rudu ili pri spustanju ne "lupi" o zemlju.....

Znači sve radi ispravno samo je jako tesko raditi s hidraulikom u rasponu od 2-3 milimetra...

Nasao sam neku sliku s susjednog foruma...međutim ne znam jel to ta varijanta...
evo slike



Uploaded with ImageShack.us

S druge strane sam danas pričao s lokalnim majstorom da nađe rješenje za tu vrstu problema i on mi je isto tako ponudio neku "sklopku" (ili već kako se zove) i kosta oko 50 eura + ruke ...pa sam s njim dogovorio da mi to napravi , i u ova 2-3 dana je rekao doći ..pa čim to odradi postaviću slike ali i dok bude radio pitaću ga da mi opiše kompletan sistem rada posto ne znam o tome gotovo ništa.

E sad ima tih nekih rješenja da se blokiraju poluge kao sto se radi s klasičnim T-komadom ali kako to izvesti a da mi to "rješenje" ne smeta za rudu prkolice, ne naslanja se na kardan i ne smeta pri okretanju...to je malo previše ali opet nije originalno, a naučio sam lekciju na ovim puferima i izmišljanjima....

Cawboy gdje ti kupujes dijelove za traktor da li mozda dolazis u Bos Otoku (jer tamo ima prodavnica navodno je i jeftinije ili kupujes negdje u svojoj okolici ) mi ovdje u Cazinu imamo jednog tipa ali taj satre cjenama.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Emy, ak ti je prebrzo dizanje i spuštanje, ugradi prigušnicu u sustav. Najbolje je odmah iza spojnice.
To napraviš od jedne šajbice na kojoj izbušiš rupu od 1mm za početak, pa probaš jel ti brzina prevelika ili premala. Onda, po potrebi, povećavaš rupu.
 
B

Bobo

Guest
Ovako, tko nije imao iskustva s IMT finom hidraulikom i kipanja preko iste, neka se mane ove teme... Ne vrijedi zivaca jer cak i nakon ugradnje ovakvog ventila na poklopac hidraulika i dalje ce mu hidraulika biti neprecizna kao sto je bila i do sad... kod IMT-a je to rijeseno po principu kojeg je MF daaaavnih dana izmislio i to NIJE to sto ljudi trebaju...


Ugradjuje se razvodnik na traktor dovod ulja mu das s cjevi za kipanje, "kuglica" ide na polozaj FAST, nikako skroz gore, a kockice idu gore, ovisno koliki protok ulja trebamo kroz razvodnik. povrat ulja iz razvodnika se dovede ili s lijeve strane u poklopac hidraulika ili na veliki saraf kroz koji se ulje sipa u mjenjac i problem rijesen... ovi "marifetluci" s ventilcicima na poklopcu hidraulika nisu vrijedni spomena, jedino sto ulje prije krene na izvod za kipanje, ne moraju se cekati poluge da se podignu gore.

Takodjer se desavau greske tipa:

Na srednjem gasu se podigne pick-up gore i nadje se taj prokleti mikron u kojem se pickup ni ne dize ni ne spusta, krenes kuci s prikolicom i cim das malo veci gas, ppick up se krene dizati, gas spustis na ler pick up se spusta. Ako nastimamo rucicu tako da stalno daje pritisak u cilindar (jako je tesko pronaci srednji polozaj, gotovo nemoguce) onda ce puci ili hidraulicno crijevo, ili ce otici gumica u cilindru.

U svakom slucaju ili ugradnja normalnog razvodnika ili muka isusova. Ovaj ventil vam nikako nece rijesiti problem nepreciznog hidraulika, nego samo problem podizanja podiznih poluga prije dobivanja ulja na izvod za kipanje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A ja kad stavim kuglicu u položaj FAST, svejedno mi diže poluge kad dignem kockice gore.
Što se tiće reakcije hidraulika, nema nikakvih problema, koliko pomakivam kockice toliko mi diže ili spušta kipericu ili bunker na beraču.
Vjerujem da bi bez problema mogo povuči s izvoda kipera na dovod nekog dvosmjernog razvodnika i s razvodnika povrat u getribu i to bi radio odlično s jednosmjernim ili dvosmjernim cilindrom.
 
B

Bobo

Guest
Ja ti garantiram da nije bez problema u radu s pick-up uredjajem upravljati da ti stoji u okretanju dignu npr. na pola visine... ili ce stalno dizati ili ce stalno spustati malo po malo, ali zivcira...

Ja sam zbog beraca ugradio u traktor razvodnik u kabinu i dovod ulja mu uzimam i kiper izvoda a povrat je rijesen natrag u mjenjac kroz poklopac hidraulika. kuglica ostaje u bilo kojem polozaju, jer preko nje ne mozes i ovako dobiti ulje na izvod za kipanje ako je hidraulik dobro podesen. dakle kockicu dignes dok ne dobijes protok ulja i poluge se podignu, a kro razvodnik tece ulje, i onda se igras razvodnikom ko covjek i dizes spustas pick-up ko s nekim normalnim traktorom...

Ovaj ventil na poklopcu znaci samo ne podizanje straznjih poluga i nista vise... nepreciznost koju covek spominje u vidu pomicanja rucke od polozaja max spustanje do polozaja max dizanje ce i dalje ostati tih famoznih 0.5cm a pomicanje u milimetrima je tu vec neprecizno i ako se ne koristi odgovorno, pucaju crijeva na hidrauliku samo tako, a ako nema ovog ventila za "premoscivanje" podiznih poluga, odmah se oprosti i s poklopcem hidraulika, jer ako je pumpa imalo dobra, lomi ga na pola i to bez pardona.

Dakle, najbolje rjesenje cjelog ovog problema je ugradnja razvodnika ili zamjena traktora koji ima normalnu komandu za kipanje, za razliku od IMT-a...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Nisam znao da je na IMT-u ta kipa tako loše ili bolje reći, nije nikako riješena! :supris: Ovdje kod mene ljudi rade i kipaju sa IMT 535, 539 ali nikad nisam prigledao kako je to riješeno.:scratch

@Emy možda je bolje da nabaviš ovaj razvodnik o kome Bobo priča.
A što se tiče djelova za traktore, njih kupujem u Prijedoru u trgovini "Agromarić" pošto su kod mene Zetori.
 
B

Bobo

Guest
Na IMT-u je to jako, jako lose rijeseno, ali samo za kipanje prikolica je izdrzivo...

Branje kukuruza s tornadom 40 ako propusta onaj razvodnik na beracu i naj manje, gotovo je s branjem... Prve godine dignem kljun do kraja s kipom i razvodnikom na beracu (kipanje <-> kljunovi) stimam visinu kljunova, ali taj razvodnik je propisao od cimanja kljunova i dok nisam ugradio ovaj razvodnik, stalno me zezalo... svaki 3. ili 4. krug, ponovno podizi kljunove.

Sad je to pjesma ;)

Ista stvar i s pick-up uredjajem na prikolici, u okretanju ga trebas podizati i u transportu do kuce treba biti podignut. a znas i sam da kod IMT-a to ili uvijek malo pusta ili uvijek po malo dize... Previse je to precizno napravljeno, i prirucno to radi samo za kipajne prikolica i ostale grublje radove. za kontrolu polozaja, ipak treba malo vise truda uloziti nego ovaj mali ventil sto se ugradjuje na poklopac hidraulika. I s njim problem stalnog podizanja ili spustanja jos uvijek postoji, pa tako do kuce ili moze pick-up derati po zemlji ili moze puci crijevo od stalnog pritiska ulja a pick-up dosao do kraja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Bobo, pa na svim traktorima malo popuštaju i razvodnici vanjske hidraulike.
Na razvodniku se vozi samo po polju/livadi, a kad se krene na cestu ili se slavinom zatvori protok ulja prema cilindru ili se mehanički blokira hod u gornjem položaju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh