• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samoutovarne prikolice

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Di bi mogao nači noževe za SIP-ovu samoutovarnu i da li ima ko za prodat? Dal ima možda za kupit di u poljoprivrednim trgovinama?
 
B

BAGERISTA

Guest
Imam ja čini mi se da su ostali,,,,,,,,,,,,od moje moram pogledat........
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Di bi mogao nači noževe za SIP-ovu samoutovarnu i da li ima ko za prodat? Dal ima možda za kupit di u poljoprivrednim trgovinama?
Trebalo bi da ima ili ako trenutno nema onda se sigurno može naručiti. To ti je ko IMT svugdje ima dijelova, al opet jedva nađeš ono što ti treba.:lol:
Možda Bagerista pronađe svoje ako već nije napravio kakvu motiku ili mačetu od njih!?:mrgreen:
Koja je samoutovarna u pitanju, koliko kubika i koliko može stati noževa?
 
K

kmica

Guest


Evo slikica neznam valjda se vide!
Pozdrav svima,
Od kojeg je to proizvođača utovarna prikolica. Uskoro ću trebati nešto takvo da si napravim laganu prikolicu za vladimireca.
Ima li kočnice?
Ako ima netko za prodati a da je udobrom stanju i da cijena nije paprena može i na pp.
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Na prikolici piše "Hegedon" mada nisam nikad čul za takvo ime Kočnice ima (na sajlu) i čak rade! :vragek:
 
K

kmica

Guest
Na prikolici piše "Hegedon" mada nisam nikad čul za takvo ime Kočnice ima (na sajlu) i čak rade! :vragek:

Baš budem malo proguglal ,ali to bi moglo biti nešto njemačko. Osovina bi mogla biti puna. To ti prethodni vlasnik dovezao kombijem ili si ti našao prijevoz. Mislim da bi se od nje mogla napraviti ok prikolica za manji posao.

Ako znaš za još koju takvu budući da si IN u tome piši na pp.

Hvala i nek te služi dobro
 
B

BAGERISTA

Guest
Ovaj je jedini na dnu oštečen,,:blackeye:blackeye,i drži ih samo jedna šipka.....,,,,,ostalih pet je cijelo.-.---

A drži ih samo ona šipka na dnu,,,malo glupo složeno,,ali šta je tuje..........8)8)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
isti slučaj kod mene na mojoj staroj 19,dali možda netko zna dali ove novije SIP imaju drukčiji sistem ,ovo je bila živa muka dok nisi očistio utor 100%,nema stavljanja:madmana::madmana:
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Baš budem malo proguglal ,ali to bi moglo biti nešto njemačko. Osovina bi mogla biti puna. To ti prethodni vlasnik dovezao kombijem ili si ti našao prijevoz. Mislim da bi se od nje mogla napraviti ok prikolica za manji posao.

Ako znaš za još koju takvu budući da si IN u tome piši na pp.

Hvala i nek te služi dobro

Neznam kakva je osvina, a dovezo mi je pašanac sa kombijem a ja sam unajmio onu malu labudicu :?
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Detz fahr...isao gledati...medjutim ima samo jedan nosac a nozeve i na njemu 12 nozeva, drugi nosac ne posjeduje, nego samo prazna mjesta za nozeve...






Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Cjena 3 500 KM ( 13 500 Kn ) ...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Može li još stati noževa na ovaj nosač pored ovih 12 što već ima? Moja je isto: tip 1432 b jedino je razlika u godini proizvodnje, moja je 1989. Bez obzira što su i moja i tvoja prikolica Deutz-Fahr, K 550, typ 1432 b. Opet ima velikih razlika između njih dvije. Kod mene je ruda za vuču tip Z 400 hidraulično podesiva po visini, dok je kod tebe Z 442 fiksna. Razlika je i u mehanizmu koji pogoni lance za istovar mase. Kod tebe je prenos preko remena i lanca dok je kod mene ekscentar sa polugom i skakavicom. Obe imaju hidraulično podizanje pikapa samo što kod mene još ima i hidraulično uključivanje i isključivanje noževa i hidraulično podešavanje visine rude tj. prikolice.

Koliko sam vidio sa slika ova mi izgleda odlično očuvana. Jako dobra prikolica, sviđa mi se način pogona lanaca za istovar trave.
Jesi li gledao u kakvom su stanju gume i koliko ima lufta na onim osovinama koje nose prste što guraju travu preko noževa (dio se vidi na slici 118 )?

Jesi siguran da je na ovoj prikolici ručno uključivanje noževa? :scratch Cilindar je sakriven iza lima na gornjoj desnoj strani prikolice. Kod mene na mojoj prikolici je ovaj nosač noževa prilično težak i nemoguće je ručno ga podići i uključiti noževe. Mislim da je i na ovoj isti takav nosač, ili možda nije :confused:
 
Posljednje uređivanje:

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Može li još stati noževa na ovaj nosač pored ovih 12 što već ima? Moja je isto: tip 1432 b jedino je razlika u godini proizvodnje, moja je 1989. Bez obzira što su i moja i tvoja prikolica Deutz-Fahr, K 550, typ 1432 b. Opet ima velikih razlika između njih dvije. Kod mene je ruda za vuču tip Z 400 hidraulično podesiva po visini, dok je kod tebe Z 442 fiksna. Razlika je i u mehanizmu koji pogoni lance za istovar mase. Kod tebe je prenos preko remena i lanca dok je kod mene ekscentar sa polugom i skakavicom. Obe imaju hidraulično podizanje pikapa samo što kod mene još ima i hidraulično uključivanje i isključivanje noževa i hidraulično podešavanje visine rude tj. prikolice.

Koliko sam vidio sa slika ova mi izgleda odlično očuvana. Jako dobra prikolica, sviđa mi se način pogona lanaca za istovar trave.
Jesi li gledao u kakvom su stanju gume i koliko ima lufta na onim osovinama koje nose prste što guraju travu preko noževa (dio se vidi na slici 118 )?

Jesi siguran da je na ovoj prikolici ručno uključivanje noževa? :scratch Cilindar je sakriven iza lima na gornjoj desnoj strani prikolice. Kod mene na mojoj prikolici je ovaj nosač noževa prilično težak i nemoguće je ručno ga podići i uključiti noževe. Mislim da je i na ovoj isti takav nosač, ili možda nije :confused:


Nozeva je puna mjera 12 komada, a da nisi primjetio da nema drugog nosaca ni ja nebih vidio, mada kad sam slikao pitao sam se gdje bi ti nozevi mogli ici, ali hajde rekoh vjerovatno ima neki sistem ukopčavanja...kasnije sam zvao čovjeka kaže i on da toga nema i da je to tesko za nabaviti...

Ruda kod mene jest fiksirana, ali mislim da se daju one rupe na rudi iskoristiti da bi se spustila nize i zašerafila, medjutim ni tu nisam puno siguran, ipak mi se čini da će biti da je fiksna...

Sto se tiče hidrauličnog podizanja pick up-a buni me jedan problem, pick up se naime nikako ne moze iskljuciti bez hidraulike, dakle uvjek radi, tek s podizanjem pick up-a pomocu hidraulike (valjda postoji neka "sklopka" ) koja izbacuje pick up iz sistema i on prestaje da se vrti...znaci cim se spusti na zemlju automatski uklapa....e sad mozemo li reci da je po tom sistemu i na ovoj hidraulicno ukljucivanje i iskljucivanje pick up-a to je sad pitanje...(samo da napomenem da se podizanje pick up-a vrsi preko poluga kraj sica u IMT-u...znaci nikakve dodatne komande nisu potrebne osim samo prikopčavanje crijeva prikolice na izvod hidraulike na traktoru i automatski se dobija na dizanju i spustanju pick up-a i ukljucivanje i iskljucivanje....(malo sam se zapetljao ali mislim da si me razumio)...

Sto se tiče lufta na osovinama sto guraju trave na nozeve, to nisam gledao buduci da mi je prikolica 80 kilometara u jednom smjeru, tako da nemam prilike to vise vidjeti, a tamo sam bio prije nego si mi poslao mail...tako da idem na sljepo po tom pitanju, ali mislim da je i to u redu...jer sam vidio da su zubcanici netaknuti nisu oronirani, zatim zubcanici sto pogone lance preko onog remana su ok...mislim ono vizuelno sto sam mogao uočiti je ok...e sad taj luft nisam gledao jer nisam znao da tu se moze pojaviti luft...

Iskreno onako nisam joj mogao naci zamjerku da bih ga tukao na cjeni (a i nisam neki tip jak na pregovaranju :) ), eto jedino sto nema tog nosaca za drugu bateriju nozeva...e sad koliko je to mana za sjenazu to mi je najveci problem ???

Na njoj sam ukljucivao nozeve ,jer mu je dosao neki komsija pa smo ukljucili kardan (nazalost nisam uspio pokrenuti hidrauliku pick up-a jer taj traktor nije imao izvadak za hidrauliku )...

Pri ukljucivanju nozevi se "primaknu" onim osovinama na kojima su prsti sto guraju travu na nozeve, a takvih osovina ima 3 (sad ne znam koliko ima kod tebe)....a ručica za ukljucivanje nozeva je na slici broj 2 na ovoj temi...desno od slova DETZ FAHR...znaci desno od one haube koja se moze podignuti kad gledas kompletan sistem...jasno se vidi jedna crna rucka...na desnoj strani haube...i podizao sam i spustao i mislim da to moze ukljuciti i iskljuciti dijete od 4 razreda osnovne...mislim uopste nije tesko ukljuciti ih niti iskljuciti, e sad
prikolica nije bila opterecena...hoce li nosac nozeva "iskakati" to je pitanje ....
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Vjerovatno se ruda može spustiti, a i ako ne može, pošto je na šerafe to se lako može napraviti tako da se izbuše nove rupe.

Pikap i cijeli sistem za punjenje se automatski isključuje kad podigneš pikap. Za to ti služi ona kandžasta spojnica, (vidi se na slici 173 ). Ona ti je ujedno i osigurač od preopterećenja prsta koji guraju travu preko noževa.

Što se tiče lufta, prvo se pojavi upravo na tim osovinama koje pune prikolicu jer su one najopterećeniji dio na cijeloj prikolici. Al ne trebaš brinuti zbog toga, to je tako masivno napravljeno da nema problema i ako ima malo više lufta. ;)

12 noževa je sasvim dovoljno za sjenažu. A za uključivanje noževa neznam da može biti tako lako, možda ima neki sistem poluga pa je zato tako lako uključiti. Kod mene isto ima ta ručica sa strane, zapravo nema ručica nego samo kratka poluga na koju se ta ručica privrne. Inače kod mene to sve ide preko hidrulike pa je ručno nemoguće bilo šta uraditi.
Kod mene isto imaju tri te osovine što guraju travu. A mislim da se noževi neće sami isključiti u toku rada jer se vjerovatno zaključaju kad se ta ručica preklopi do kraja.
 
B

BAGERISTA

Guest
Prava konpozicija................:partyman::partyman::partyman:
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
E sad problemi,taman kad hocu da prikopčam hidrauliku ne paše...Cawboy da li postoji neka redukcija ovih izvadaka tako da se može uštekati, kako si ti to rješio...

Nisam uspio probati s svojim traktorom dizanje i spuštanje pick up-a jer ne mogu prikopčati



Uploaded with ImageShack.us

Evo kako izgleda ovaj "pufer" sto sam pozajmio samo da bih ju probao...znači:


Uploaded with ImageShack.us
1) kači se s tim klinom što je zaokruženo plavom bojom....

2)pritisak kompletne težine prikolice i mase koja se bude nalazila u njoj će biti na ovim strelicama označenim crvenom bojom...jer "pufer" se tu najviše nasljanja na traktor

3) A sve to trpi to što sam označio šestougaonikom tamnocrvene boje i prenosi težinu na kućište ispod sica...inače s tim klipom ispod sica sam imao problema jer sam kačio silokombajn i prikolicu pa prešao preko međe i tu odradio najveći pritisak, rezultat toga je bio kad se podiže hidraulika nisam je mogao zaustaviti nikako nego je išla do kraja, a opet kad sam je spustao nisam je mogao zaustaviti jer je išla do zemlje...dakle nije bilo kontrole nad dizanjem i spustajem hidraulike...

Sve u svemu...ovaj "pufer" nije rješenje za visoko kačenje, najidealnije bi bilo kačenje na onaj dvoklinac označen bjelim krugom...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Ovakvu "kuku" za vuču prikolice nemoj koristit,treba nešto ovakvo;
500_500.jpg

scaled.php


Hidraulične spojnice mi izgledaju kao da pašu jedna u drugu,i ne vidim neki problem zašto se nebi mogle uštekat,možda je samo piritsak u njima?
 

Najnoviji postovi

Na vrh