• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samoutovarne prikolice

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,211
mi dok smo nekad davno vozili sijeno ili slamu sa samoutovarnom, u stagalj smo ga stavljali sa elevatorom.. on je nosio sijeno na parmu i to se nije pretjerano prasilo niti unistavali listici.. mislim da je to bolje rješenje od puhalnika
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
o kakvom elevatoru se radi?
Ali kakav god da je, sigurno je daleko bolje riješenje od ventilatora.
A svakako i od ručnog dizanja.:)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,211
radi se o elevatoru saric, 8 metara duzine, nemam trenutno sliku, ali mogu ga poslikat pa stavit.. mi ga sada koristimo samo za kukuruz, a isto tako je dobar i za sijeno dizati.. savrsena stvar za to.

evo, posudio sam sliku s neta:
2daywbd.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Pa na ovakav sam i ja mislio. Dobar je za dizanje sijena u rinfuzi ali isto tako i u kockastim balama. Odlična stvar je taj elevator! Ja imam ali onaj uski samo za kukuruz, za nešto drugo mi i netreba. Inače radim uglavnom travnu silažu, sijena sasvim nešto malo. Ono sijena što mi fali to dokupim, tako mi je lakše :p
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
joža
možeš li postaviti sliku tako da se vidi, na ovom linku nema ništa :madmana:
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Eto stiglo jučer! Puhalnik sam vidio tak kak vi vidite na slici, i uzel tak da jos uvjek neznam niš! Istovar Valjda vredi sve to i prevoz 500€
 
Posljednje uređivanje:

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
mi dok smo nekad davno vozili sijeno ili slamu sa samoutovarnom, u stagalj smo ga stavljali sa elevatorom.. on je nosio sijeno na parmu i to se nije pretjerano prasilo niti unistavali listici.. mislim da je to bolje rješenje od puhalnika

Ma u pravu si ti, ali sa elevatorom treba bar trojica munjenih, a sa ovim samo jedan! :twisted: A to kaj veliš da odnese lišče, pa kaj ono ne ostane negdje sa sijenom neznam kam bi ga moglo otpuhat a da ne ostane u skladištnom prostoru!
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Dobro si sad postavio slike. Daj još koju sliku prikolice ako može.
Ma u pravu si ti, ali sa elevatorom treba bar trojica munjenih, a sa ovim samo jedan! :twisted: A to kaj veliš da odnese lišče, pa kaj ono ne ostane negdje sa sijenom neznam kam bi ga moglo otpuhat a da ne ostane u skladištnom prostoru!

U pravu si većina lista ostane u skladišnom prostoru. Al to i jest problem što ono ostane tu a ne na biljci. Kad daješ to sijeno list nedođe do krave, nešto ispadne u skladištu, nešto usput, krava ga i ne vidi.

Zaboravi reći: Odlična kupovina! :gitarist: Ovo si gotovo džaba uzeo, pa kod nas takva prikolica sama vrijedi puno više. Dobro si to uzeo, sad bi trebalo da častiš :partyman: :partyman::drinkers:
 
Posljednje uređivanje:

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Naravno da čemo popit! E a sad sam raskopo prikolicu, zanimalo me kak bu to izgledalo kad se bu kukuruz vozio, bit ce dobro, ta prikolica bude više namjenska!
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
provjeri u kakvom su stanju gume, hoće li moći podnijeti teret kukuruza.
Stavi još slika prikolice! :prayer:
 
H

Helena

Guest
Naravno da čemo popit! E a sad sam raskopo prikolicu, zanimalo me kak bu to izgledalo kad se bu kukuruz vozio, bit ce dobro, ta prikolica bude više namjenska!
Kolega joža! gledam tvoje fitke nabavke samoutovarne i puhalnika i odmah se sjetih svojih početaka od prije nekih 5-6 godina ,isto tako žudnja za samoutovarnom puhalnikom ali sam za relativno kratko vrijeme prevazišao takav način spremanja sijena .samo naprijed ,želim da za koju godinu stigne i rolo presa ......
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Kolega joža! gledam tvoje fitke nabavke samoutovarne i puhalnika i odmah se sjetih svojih početaka od prije nekih 5-6 godina ,isto tako žudnja za samoutovarnom puhalnikom ali sam za relativno kratko vrijeme prevazišao takav način spremanja sijena .samo naprijed ,želim da za koju godinu stigne i rolo presa ......

Hvala! Ma ja več tri godine spremam u rolo balama, a prije sam u kocki, ali mi ovi baleri idu na živce, nisu ni točni ni pošteni! A moja prikolica za transport bala se raspala, a bile su svakakve kalkulacije i ova mi je ispala naj jeftinija kombinacija puhalnik je ispo slučajno. A sad kad je sve tu onda čemo spremit rinfuzi! A opet bio bi naj sretniji sa rolo prešom, ali nema traktor za nju! A jedno i drugo sad neide! :supz:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,211
Ma u pravu si ti, ali sa elevatorom treba bar trojica munjenih, a sa ovim samo jedan! :twisted: A to kaj veliš da odnese lišče, pa kaj ono ne ostane negdje sa sijenom neznam kam bi ga moglo otpuhat a da ne ostane u skladištnom prostoru!

mi smo radili sa samoutovarnom prije nekih 15 godina pa se bas toga i ne sjecam previse.. ali posto smo imali vise sijena i nismo ga imali kud skladistit kupili smo balirku na kockice.. i s tim smo sasvim zadovoljni.. radimo mi i rolo bale, ali samo sjenazu, i mogu ti reci da mi se kockice vise svidaju.. makar ima malo vise posla s njima ali je lakse skladistenje a i manevriranje sa istima..
svako radi kako mu je bolje i jednostavnije..
jos uvijek imamo dvije samoutovarne prikolice, koje nam samo smetaju posljednjih 15 godina i sad smo jednu odlucili prodati, ali nemozes za nju dobiti ni 2000 kn :evil: a kupili smo ju novu i radila je nekih 5 godina mozda i odonda stoji u supi..
ugl. cestitke na kupnji :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Istina je za te samoutovarne prikolice, ja sam recimo za MENGELE LW 19 dal 2000 kn s kardanom koji sam vredi oko 1200 :) i još je bila jedna nova guma na prikolici, a prikolica mala zgodna u solidnom stanju, baš kakva mi je trebala za vožnju zelenog doma pred krave. To sam tu kod tebe u Prugovcu kolega kupil.
Još sam ju poriktal i sredil, sad je ko nova i posluži mi i za sijeno i slamu i za kockice vozit ako treba, al najviše za zeleno. Ima 4 noža.
Imam i balirku za kockice i samoutovarnu, a želja mi je kupiti i neku malu rolo-balirku, najviše zbog slame, a i sijeno bi balirala, zakon je to za slamu, najmanje posla, složiš doma role u kup, pokriješ najlonom i mir.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,211
Istina je za te samoutovarne prikolice, ja sam recimo za MENGELE LW 19 dal 2000 kn s kardanom koji sam vredi oko 1200 :) i još je bila jedna nova guma na prikolici, a prikolica mala zgodna u solidnom stanju, baš kakva mi je trebala za vožnju zelenog doma pred krave. To sam tu kod tebe u Prugovcu kolega kupil.
Još sam ju poriktal i sredil, sad je ko nova i posluži mi i za sijeno i slamu i za kockice vozit ako treba, al najviše za zeleno. Ima 4 noža.
Imam i balirku za kockice i samoutovarnu, a želja mi je kupiti i neku malu rolo-balirku, najviše zbog slame, a i sijeno bi balirala, zakon je to za slamu, najmanje posla, složiš doma role u kup, pokriješ najlonom i mir.

ma da, i nasa ta ima nove gume i kardana, ali nedamo ju za tak malo novac.. nek ona stoji i dalje. a to kaj za rolericu velis je tocno, samo moras onda imati i prednjeg utovarivaca i jos se tu par stvari nakupi..
a to je istina da s kockicama ima dosta posla, ali napravi se.. mi po 3000-3500 bal pospravimo godisnje (slame i sijena) i to pretezno samo sestra, ja, stari i mama. :D znas i sam kak to ide..

PS. denes smo prodali tele tvojemu dedu.. nadam se da bude dobro raslo :supz:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Kako to da su kod vas samoutovarne tako jeftine? :scratch
Kod mene čovjek prodaje od samoutovarne šasiju sa podom i točkovima, nema pikap, nema stranica i ruda je nekakva sa strane, (sistem kao na visokotlačnoj balirci) tako da bi tu rudu trebalo prepraviti ako bi se koristila kao obična prikolica, a za drugo više i nije. I za to takvo traži 700 KM to je 2700 HRK. Uz neko cijenkanje to će opet biti min. 2000 HRK. A kod vas kompletna prikolica, odmah zakači i idi po travu, košta toliko. Pa kod nas je nema ispod 1500 KM ~ 5000 HRK a da je kompletna. Naravno to je bez noževa i u malo lošijem stanju. Ako je sa noževima i očuvana, takve su već preko 4000 KM ~ 15000 HRK.
 
H

Helena

Guest
Kako to da su kod vas samoutovarne tako jeftine? :scratch
Kod mene čovjek prodaje od samoutovarne šasiju sa podom i točkovima, nema pikap, nema stranica i ruda je nekakva sa strane, (sistem kao na visokotlačnoj balirci) tako da bi tu rudu trebalo prepraviti ako bi se koristila kao obična prikolica, a za drugo više i nije. I za to takvo traži 700 KM to je 2700 HRK. Uz neko cijenkanje to će opet biti min. 2000 HRK. A kod vas kompletna prikolica, odmah zakači i idi po travu, košta toliko. Pa kod nas je nema ispod 1500 KM ~ 5000 HRK a da je kompletna. Naravno to je bez noževa i u malo lošijem stanju. Ako je sa noževima i očuvana, takve su već preko 4000 KM ~ 15000 HRK.
Ne samo u hrvatskoj da su jeftine nego i u sloveniji ali samo one strije izvedbe ,vjerojatno sto je ih vrijeme pregazilo i što su prevaziđene a i nema kupaca za njih,dok kod mene sad tek potražnja za samoutovarkama ,

Imam sipovu sa limenim stranicama sa 6 noževa i raspao se reduktor ,tražim reduktor i nađem u "Kobatovcima"jer su zastupnici za sip.
kad mi je tip rekao cijenu reduktora pao sam na guzicu (700 KM)

A u slovebiji cijela takva samoutovarka 400 eu .....
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Ne samo u hrvatskoj da su jeftine nego i u sloveniji ali samo one strije izvedbe ,vjerojatno sto je ih vrijeme pregazilo i što su prevaziđene a i nema kupaca za njih,dok kod mene sad tek potražnja za samoutovarkama ,

Imam sipovu sa limenim stranicama sa 6 noževa i raspao se reduktor ,tražim reduktor i nađem u "Kobatovcima"jer su zastupnici za sip.
kad mi je tip rekao cijenu reduktora pao sam na guzicu (700 KM)

A u slovebiji cijela takva samoutovarka 400 eu .....

Nek je nju vrijeme pregazilo, to se meni i sviđa! U startu malo platim, ako nekaj krepa, malo bat, malo aparat za varenje, staviš novu sajlu... a u ekstremnom slučaj , du kuma tokara! A novo oš od hidraulike, elektronike i kaj ja znam kaj jošne a nismo mi takvi seljaci da bi to mogli sve pratit( velim za sebe) :roll:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ma da, i nasa ta ima nove gume i kardana, ali nedamo ju za tak malo novac.. nek ona stoji i dalje. a to kaj za rolericu velis je tocno, samo moras onda imati i prednjeg utovarivaca i jos se tu par stvari nakupi..
a to je istina da s kockicama ima dosta posla, ali napravi se.. mi po 3000-3500 bal pospravimo godisnje (slame i sijena) i to pretezno samo sestra, ja, stari i mama. :D znas i sam kak to ide..

PS. denes smo prodali tele tvojemu dedu.. nadam se da bude dobro raslo :supz:

Je znam kak to ide, sve mi je poznato:eek:

Tele sem videl, lepo je, ma bude to raslo, kod njega ti sve raste :)

Ja sem u izradi utovarivača za rolo bale, za prednji i zadnji hidraulik, do kraja 3. mj bi trebal biti gotov. Pa nek bude za slamu i sjeno...
 

Najnoviji postovi

Na vrh