• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samoutovarne prikolice

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Šta te zeza kod tih priključaka za hidruliku? Jel nemožeš ukopačati jedan u drugi ili šta? Provjeri da ovaj od prikolice nije pod pritiskom. Zatvori taj ventil, imaš ga tu odmah iza tog "muškog" priključka na prikolici a zatim polako odvrni priključak sa crijeva da ispustiš ulje i oslobodiš ga pritiska. Zavrni ga i probaj ponovo ukopčati u traktor. Ako opet ne ide onda probaj "muški" priključak od nečeg drugog npr. od kiper prikolice. Ako vidiš da ti taj na samoutovarnoj ne paše onda odi u trgovinu i kupi drugi, nemože drugačije.:)
A za kuku pogledaj na oglasima traži: "gornja kuka za IMT", nije nešto preterano skupa. A ovu što sad imaš na traktoru nije dobra.:(
Ali prvo pogledaj može li se ruda spustiti da se kači dolje!?
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Emi jesi uspio riješiti problm sa prključkom na prkolici?
Šta je bilo u pitanju??
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Emi jesi uspio riješiti problm sa prključkom na prkolici?
Šta je bilo u pitanju??

Ma nista nije bilo, zapekao onaj priključak tako da sam ga malo lupio čekićem i prsnulo mi ulje po licu i onda je proradilo, juče sam ju kačio i provozao dobro ide.
Moram naci neku blokadu za poluge jer hidraulika pick up ne diže ako se podizu poluge, poluge oraju biti blokirane najbolje bi bilo s T-komadom, ali T-komad ne mogu stavljati jer mi smeta za pufer (automatsku kuku), tako da poluge moram vezati lancem dok ne skontam nesto originalnije.

Po asfaltu idem 3 bez problema, a uz makadam i uz stranu 2 bez problema, takoda u samom radu ne očekujem bas neko opterećenje traktora, ali opet ćemo vidjeti kad prikopčam i kardan i krenem u grašak.

Jest mi glomazna pri okretanju, tako da se moram 2-3 puta "popravljati", ali valjda ce biti bolje dok je ne "uzmem na ruku".

Sad covjek prodaju K 560 S 24 noža, ali gotovo je više...mada sam uvjek pucao na najmanje 20 nozeva....

I jos da ti napisem da sam dobio za nju knjigu pa ako ti bude sta trebalo javi...

Jos mi samo reci da li je prikolica 4 tone s kompletnom masom ili je ona sama 4 tone (to nisam sbi uspio razjasniti, posto je na njemačkom a ima nekoliko brojeva )

Kolika je tvoja solo, bez ičeg teška ????
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Dobro da je priključak proradio, mada sumnjam da je bio zapekao, sigurno je neko otvorio ventil za pikap pa je nabio pritisak i zato se nije mogao ukopčati.
Što se tiče okretanja, prikolica je dugačka i vjerovatno nisi navikao na nju, zato ti predstavlja problem. Gdje je kopčaš gore ili dolje? Kod mene je kopčanje dolje i nije mi neki problem za okrenuti. Naravno nije za uskih puteva i kojekakvih mostića i treba joj prostora da je okreneš ili da uđeš u njivu.
To što piše 4 t. to je dozvoljeno opterećenje osovine. Moja je teška 2,5 t prazna, tvoja je vjerovatno laganija jer je manje noževa, nema nosač za drugi red noževa, drugačija je ruda i ima sigurno još nekih sitnica.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Dobro da je priključak proradio, mada sumnjam da je bio zapekao, sigurno je neko otvorio ventil za pikap pa je nabio pritisak i zato se nije mogao ukopčati.
Što se tiče okretanja, prikolica je dugačka i vjerovatno nisi navikao na nju, zato ti predstavlja problem. Gdje je kopčaš gore ili dolje? Kod mene je kopčanje dolje i nije mi neki problem za okrenuti. Naravno nije za uskih puteva i kojekakvih mostića i treba joj prostora da je okreneš ili da uđeš u njivu.
To što piše 4 t. to je dozvoljeno opterećenje osovine. Moja je teška 2,5 t prazna, tvoja je vjerovatno laganija jer je manje noževa, nema nosač za drugi red noževa, drugačija je ruda i ima sigurno još nekih sitnica.

Kopčam gore, pravio mi je jedan kolega pufer i platio sam 50 maraka, ali se mogao jos doraditi ( sto sam mu i predlagao) ali on to nije odradio, mogla se odraditi jos jedno zeljezo na puferu tako da se "usteka više kardana jer tu ima prostora i onda bi pufer bio 100 % osuguran, ovako je tezina sva na kućištu ispod sica...ali dodacu i taj dodatak i to ce biti fantastična stvar. (Vidjecu da to poslikam i obiljezim čim mognem)

A sto se tiče ventila moguće da je i ta opcija pritiska na pick up...

Ako je tvoja teska 2,5 tone moja je onda oko 2 tone, to nije nista ( 1 metar kubnog drveta je 700 kila, bar mi je tako lugar pisao), znači prazna je 3 metra drveta...a na ta 3 bih mogao vuci jos 3...a 4 tone (koliko je i dozvoljeno opterecenje - a to je onda 5,5 matara drva, to nikad na nju necu ni mocu natovarti ...mislim tu tezinu)...

E jos da ti napisem juče sa i kočnice probavao, ne idu, ne koče nimalo...moram sajle zategnuti, ali se iskreno nadam da je samo do sajli....jesi li ti svoje kocnice osposobio ili je u tebe naletna ruda ????
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Emi, de poslikaj tu poteznicu što ti je čovjek radio, da vidimo i to!
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ovo ti je onaj originalni sto dolazi uz traktor, njega sam uklonio




Uploaded with ImageShack.us

Taj originalni sam znas da se kači na ovaj klin i ulazi u ovaj žljeb više kardana



Uploaded with ImageShack.us


E sad manjkavost ovog mog novonapravljenog pufera je u tome sto nema dodatnu željeznu ploču koja treba da ulazi u taj žljeb više kardana....znači treba navariti dodatnu ploču tu na mjestu moje ruke i na vrh te ploče staviti onu gumu s onog originalnog pufera s prve slike ovog posta...i to bi bilo zakon.



Uploaded with ImageShack.us

Evo znači jos jedna slika



Uploaded with ImageShack.us

Crveni krug označava klin gdje kačiš originalni pufer i uštekavaš u žutu strelicu.
Zeleno označeni klin se provlači kroz zeleno označene rupice i tu kačim samoutovarnu.
Plavi krug označava kačenje ovog pufera na dvoklinac ( a taj dvoklinac "zaobilazi" onaj originalni pufer...tu se kači T-komad)

Dakle meni treba da s ovog mog pufera zavarim jednu pločicu sto će se uštekavati na zutu strelicu....

P.S.

Htio sam ovako slikovito objasniti jer mozda to pomogne jos nekom...
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Napominjem jos da ovaj pufer originalno pase na 560 i 549 a na ostale traktore nisam probavao....kad se jos doradi bice problem stalnog otkačivanja i skidanja pufera radi stavljanja T-komada, međutim čim i to sredim kod ovog kolege objaviću slike, on je sebi napravio tako da je T-komad u potpunosti izbacio i to ga ne koristi već godinama jer je "dosadan" na montiranju i razmontiravanju...dakle ovaj pufer napraviti i srediti T-komad i to je riješenje za sve prikolice, samoutovarne i za rastresanje đubra i za jednoosovinke, jedino nismo još probali dvoosovinke jer ih nemamo ali mislim da bi pasalo i za njih...top-link se moze kaciti na sve strojeve ili mašine...

T-komad ću u toku ljeta u potpunosti izbaciti pa ću i to poslikati...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Napominjem jos da ovaj pufer originalno pase na 560 i 549 a na ostale traktore nisam probavao....kad se jos doradi bice problem stalnog otkačivanja i skidanja pufera radi stavljanja T-komada, međutim čim i to sredim kod ovog kolege objaviću slike, on je sebi napravio tako da je T-komad u potpunosti izbacio i to ga ne koristi već godinama jer je "dosadan" na montiranju i razmontiravanju...dakle ovaj pufer napraviti i srediti T-komad i to je riješenje za sve prikolice, samoutovarne i za rastresanje đubra i za jednoosovinke, jedino nismo još probali dvoosovinke jer ih nemamo ali mislim da bi pasalo i za njih...top-link se moze kaciti na sve strojeve ili mašine...

T-komad ću u toku ljeta u potpunosti izbaciti pa ću i to poslikati...

E ovako ču ti reči, samo nemoj da se ljutiš!:partyman:

To sve skupa ti nevalja, nepreporuča se uopče, a nije niti dobro po sam hidraulik na traktoru da su ti povezane te dvije točke na traktoru kao što si ti sad povezao.
Ovo gore ti je fina hidraulika na traktoru, a ti si sad napravio veliku glupost i blokirao si rad fine hidraulike (klin gore) tako što si je povezao s krutim dijelom traktora (klin dolje)!
To nevalja i moja preporuka ti je da vratiš onaj originalni dio koji si uklonio (taj dio imaji traktori 560 pa na dalje, na 549 to neide!!!) jer ako ti ovo ostane mogao bi imati problema s hidraulikom, a to niej jeftino, nedaj Bože da ti pukne gornji poklopac!
I još jedno, ovo ti je prekratka poteznica i imat češ problema s okretanjem prikolice, zapinjat če ti kotači za rudo i još masu drugih stvari, budeš i sam uvidio.
Sve u svemu nije dobro, nevalja.

Stavim ti ja slike začas kako je napravljena poteznica kod mene na 565, to je sve potpuno isto, tako kako je kod mene, tak bi ti po pravilu i zakonu fizike trebalo biti (kopija tvorničkog originala)!

EDIT:
Evo kako je kod mene, na ovoj slici se solidno vidi, gornji dio gdje ide top-link ostaje u svome mjestu, a poteznica za vuču prikolica je fiksirana u svome mjestu gore i dolje. To na slici je pravio moj tata tamo negdje 1991. god, nikad ništa nije puklo, niti popustilo.
Slika1933.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A sad da se vratim na temu.

Nabavio sam jučer napokon noževe za moju malu Mengele samoutovarnu prikolicu koju koristim za dovoz svježe zelene krme s polja.
Gore ide 4 noža u originalu, toliko sam ih i nabavio, originalnih i danas sam ih postavio i bila je odmah proba sad popodne!
Ulaz
Slika2059.jpg

Slika2058.jpg

Nije to nešto presitno, ali kad je lucerna oko 70 cm na polju, ovo je zakon jer ju isječe na 30 cm i lakše je kasnije s njom manipulirati po štali i štaglju.
Slika2060.jpg

Ovdje se vidi kako su učvrščeni.
Slika2065.jpg

Malo nasječkanog
Slika2054.jpg

Slika2052.jpg

Slika2056.jpg

Ovdje se vidi nekoliko rezova...
Slika2050.jpg

Slika2049.jpg

Iskipana masa u štaglju
Slika2061.jpg


Vrlo sam zadovoljan s viđenim, nema više natezanja...jedva čekam kad krenemo sudansku travu kosit da vidim kak bude nju sječaklo!
 
B

BAGERISTA

Guest
Odlično ispadne,,,,,ni kratko ni dugo..
A vidin da si i sam zadovoljan..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Odlično ispadne,,,,,ni kratko ni dugo..
A vidin da si i sam zadovoljan..
Ni kratko ni dugo,to je odgovor kao da piše dijete od 5god..

Čim krače tim bolje,nema tu kratko-dugo..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ni kratko ni dugo,to je odgovor kao da piše dijete od 5god..

Čim krače tim bolje,nema tu kratko-dugo..

Ma uredu je kolega, budemo vidli kaj bude u sudanskoj dok bude 80-100 cm visoka :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Ma uredu je kolega, budemo vidli kaj bude u sudanskoj dok bude 80-100 cm visoka :)

Mada bi kod takvog hranjenja kad se odmah hrani zelenim bilo dobro da je čim duže,jer kad vilama uzmeš kaj je čim više:weedman:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mada bi kod takvog hranjenja kad se odmah hrani zelenim bilo dobro da je čim duže,jer kad vilama uzmeš kaj je čim više:weedman:

Uredu je kod tebe kad skipaš odmah u štalu pred krave....ali moje krave su na vez u starinskoj štali gdje ja u košari moram im donesti trav, a dok je ona dugačka, teško je to natovarit u košaru, pa se vuče zamnom preko dvorišta, a da negovorim kak to krave znaju razhitati po cjeloj štali dok je dugačko...hehe:weedman:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Čim krače tim bolje,nema tu kratko-dugo..

Ako neće s njom raditi sjenažu onda mu ne treba puno noževa. Za ovo za šta je on koristi, znači za zeleno i sijeno ovo je sasvim dovoljno kratko. :)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Evo juče sa prijateljem išao da vidi sebi samoutovarnu prikolicu. Deutz-Fahr K560; 20 m3; 24 noža; ruda fiksna, hidraulični pikap i ručno uključivanje i isključivanje noževa. Prikolica u jako dobrom stanju, gume dobre jedino mreža na vratima pozada je malo više propala al to je najmanji problem.
Kupio je za 3450 KM / 1760 €










 

Najnoviji postovi

Na vrh