• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠANANA IMT 565

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
ŠANANA kaže:
ak mi ovaj u srijedu ne dopelja, budem ja sam po njih skočil, ondase zavrnem do tebe, valjda budeš doma od srijede ;)
Sutra idem u ZG, ali vraćam se već u srijedu popodne i doma sam do utorka (više manje doma...) :D
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Šanana jel su vilice stigle doma?
Danas oko 14h su još bile na mostu, a na njima natpis PRODANO ŠANANA :D :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
M.M. kaže:
Šanana jel su vilice stigle doma?
Danas oko 14h su još bile na mostu, a na njima natpis PRODANO ŠANANA :D :mrgreen:

Dečki idu nočas doma s mora s kamionom, budu ih ukrcali oko pol noći i oko 2 sata su doma, ja sam se dogovoril s čovjekom i bude ih pričekal :mrgreen: , sutra slike :!:

Kaj je stvarno to pisalo :lol: :lol: :lol:
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Pisalo je i dalje PRODAJEM, valjda ih ima još na "lageru"...
Kad sam ja svoje kupovao bile su isto na mostu, ali na drugom kraju ceste.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
M.M. kaže:
Pisalo je i dalje PRODAJEM, valjda ih ima još na "lageru"...
Kad sam ja svoje kupovao bile su isto na mostu, ali na drugom kraju ceste.

a ima ih jedno 4 komada napravljenih, jedne mi budu dopeljali :mrgreen:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
H

Hrvoje_cvangic

Guest
eii...pozdrav...aj da i ja mal pocnem pricat sa ljudima...hehe...e koliko je konja ovaj tvoj same...kak si zadovoljan sa njime...cime se bavis...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I da nam nebi bilo dosadno, uvijek ima nekih problema oko IMT-a :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



nove poluge, nisu jednake, jer sam ovu sivu kupio koji mjesec prije, inače siva je talijanska, a crna je engleska :!:

stara original poluga koje je u 20 godina dala svoje :D 8)

al da se ne baci, još če ona kod tokara da se posloži i stavit ču ju na 540, jer na njemu nevalja i zapečena je i varena bila ;)




a prošli tjedan isto neke zajebancije oko njega :D
curilo ulje iz posude od hidrovolana, pa smo to malo servisirali, do bude na nivou :lol: :lol:



 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hrvoje_cvangic kaže:
eii...pozdrav...aj da i ja mal pocnem pricat sa ljudima...hehe...e koliko je konja ovaj tvoj same...kak si zadovoljan sa njime...cime se bavis...

Same ti je 95 ks, 2006 godište, s njime smo prezadovoljni, pošto smo od početka imali IMT-e 560 i 565, 560 je djed prodao kad je kupio Samea, a 565 smo ostavili za neke ne preteške poslove :mrgreen:, Same je stroj ;) ;)

Bavimo se stočarstvom i ratarstvom.
 

TOMICA7340

Član
Tu od
1 Pro 2008
Poruka
118
Pa zašto ti je potrebno i na jednoj i na drugoj poluzi nivelirajuči dio? na jednoj strani nebi morao biti fiksni?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
tomica zetor kaže:
Pa zašto ti je potrebno i na jednoj i na drugoj poluzi nivelirajuči dio? na jednoj strani nebi morao biti fiksni?

pa potreban mi je da mogu podizati i spuštati obadvije poluge hidraulika kad god hoću, odnosno kako mi je potrebno za koji priključak
npr, vilice za rolobale, trebam uh odvrnuti da mogu prikopčati vilice, pošto se jako nisko kapče
plug, trebam ih podići gore da mogu plug podići u zrak na normalnu visinu za rad
tanjurače, isto, pneumatska sijačica, treba malo spustiti....
i tako za svaki stroj imaš fino ugađanja i nema problema oko priključaka, sve paše ;) :mrgreen:
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
pozdrav,ŠANANA!! čuj, malo sam ljen da pretražujem sad svih 30-ak stranica,pa da te pitam ovak... :) kako si zadovoljan sa 539 i koliko € dao za njega i kod kojega dilera?? jel ima servo i duplu vuču?? i jel bilo kakvih problema od kad ga imaš??
........hvala.......... :D :D :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mrki88 kaže:
pozdrav,ŠANANA!! čuj, malo sam ljen da pretražujem sad svih 30-ak stranica,pa da te pitam ovak... :) kako si zadovoljan sa 539 i koliko € dao za njega i kod kojega dilera?? jel ima servo i duplu vuču?? i jel bilo kakvih problema od kad ga imaš??
........hvala.......... :D :D :D

Ovak, 539 smo kupili 2000. godine, to je bilo naručeno prek jedne firme iz Virovitice, koja danas više ne postoji, a neznam niti kako se tad zvala, a došao je kamionom direkt iz tvornice iz Srbije.
Djed je za njega taad dao 14.000 DEM-a (maraka) na posvlasticu, a koštao je čini mi se oko 18-19.000 DEM-a!
To je bila prva serija traktora s obrtnom limarijom i kabinom, nema servo niti duplu vuču!

Problemi, a čuj pošto je to imt, uvijek se nešto nađe :mrgreen: , a ono što se sječam je ovako: AC-pumpa, alnaser, brava za paljenje i to je odprilike to.

Pazi, taj traktor kod nas skoro najviše radi, nema dana da se ne upali i da se nešto ne radi s njime, djedu je omiljeni i sve skoro s njim radi, Same je samo za teške poslove i transport, i imt 565 je tu za sve srednje teške poslove ;)

539 sad ima prek 4000 rh :!:
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
a kaj misliš o ovom novom 539? nebih ja uzeo dupljaka,ne treba mi,samo da ima servo,žgance baš ne volim,dosta kaj na autu nemam servo... :oops: :oops: jel se isplati dati skoro 80000kn za njega? to bi mi bio prvi traktor,bavim se peradarstvom tak da mi do sad nije trebao,ali sad mislim početi baviti se ovcama,a zemlje imam nekih 1.5-2ha sa najvjerojatnijim širenjem na nekih 5ha...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mrki88 kaže:
a kaj misliš o ovom novom 539? nebih ja uzeo dupljaka,ne treba mi,samo da ima servo,žgance baš ne volim,dosta kaj na autu nemam servo... :oops: :oops: jel se isplati dati skoro 80000kn za njega? to bi mi bio prvi traktor,bavim se peradarstvom tak da mi do sad nije trebao,ali sad mislim početi baviti se ovcama,a zemlje imam nekih 1.5-2ha sa najvjerojatnijim širenjem na nekih 5ha...

A čuj svakaj mislim, mene jedino interesira novi 539, al stara tipa, obični samo da ima kompresor, a takav košta oko 72.000 kn s PDV-om!

pa kaj si ne nabaviš nešto polovno, recimo 542 il 549 :!: :?:
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
a gle,mislim si već dva-tri mjeseca kaj da uzmem,nešto polovno i malo jače,ili novoga 539... a jebiga, to će mi biti PRVI traktor, a pošto nemam puno zemlje, 539 bi mi bio sasvim dovoljan za moje potrebe... a i novo je novo.. :)

...i još nekaj,kako se određuje ono 1,2,3,4 kategorija priključaka i u čemu je razlika?? jel i novi 539 kategorija 1.?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A da si vidiš koji drugi traktor, mislim na zapadni, malo si pogledaj, IMT je u zadnje vrijeme loš, našal bi bolji polovni nego novi
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mrki88 kaže:
a gle,mislim si već dva-tri mjeseca kaj da uzmem,nešto polovno i malo jače,ili novoga 539... a jebiga, to će mi biti PRVI traktor, a pošto nemam puno zemlje, 539 bi mi bio sasvim dovoljan za moje potrebe... a i novo je novo.. :)

...i još nekaj,kako se određuje ono 1,2,3,4 kategorija priključaka i u čemu je razlika?? jel i novi 539 kategorija 1.?

Što se tiče kategorija priključaka, razlika je u debljini priključnog klina na priključku i promjeru rupe na polugi traktora!
Sve 539-tke su za 1. kategoriju priključaka :!:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
JA i BRATIĆ (vlasnik Same-a :mrgreen: )




u sjetvospremanju :D :D :lol: :lol:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Daj mi reci, onaj otraga gore szvučnik ima ispod tapicirunga di ide ili si samo izrezal tapicirung i njega ušarafil
 

Najnoviji postovi

Na vrh