• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet oko sakupljača , pauka i ostalog

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
..dakle , nabavio bi si jedan pauk( ako se tako zove) za okretanje sijena ..
Totalna sam tuka za to ..
Treba mi stroj koji može nositi 539 .
Svaki savjet oko kupnje i procjene starog stroja dobrodošao .
Dakle ako idem pogledati stroj na kaj obratiti pažnju , luftove , kotače , prijenos , koji prizvođač je bolji tj. za koje ima dijelova?
Planirao sam nešto kao sa slike tj. s 4 radna tijela .
Koje su min. i max. širine zahvata tih pauka ?
DA li se sva radna tijala vrte u istu stranu i u koju?
Da li postoji pauk koji može skupljati i okretati ?
Na slici iznad top linka ima jedana ručka gdje se nešto podešava , kaj se tu podešava i zašto?
Uf! previše pitanja ..hvala .
pauk-sijeno-niemayer-460-slika-1723939.jpg
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Hajde puknuti da i ja tebe jednom savjetujem u nečem. :lol:

Da,to se zove pauk.
Evo naprimjer stroj koji prodaje moj prijatelj http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/pauk-fahr-oglas-1579857 ,isti takav imam i ja,to 539 i je nosio i on to nosi po svim terenim bez problema,čista mehanika,nije najnovini ali nije ni nešto skup...
Trebaš samo obratiti pozornost na mjesta gdje se spaja kad se sklapa,da tamo nema lufta,i mislim da je to ono najbitnije,ostalo su sitnice.
Taj sa slike ti je ok,ali to sa šipkom,to ti je neki prastari model,najčešči su ti kod nas fahrovi poput ovog iz oglasa što sam ja stavio.
A širine imaš svakakvih,taj iz mog oglasa je 3,5 metra,i za ferka naj taman (u oglasu je malo fulano).
Vrte ti se 2 i 2 u istu stranu,kad ideš jako sporo,onda i vidiš kako ti 2 i 2 rotora prave redove,znači tu mora bit gas na 15 000 okretaja,da ti razbacuje,inače pravi 2 i 2 reda.
Postoji pauk koji može sakupljati i okretati,on ima samo 2 rotora,kupio ga čovijek novog u selu,i kaže da to nevalja,bolje je ovak svako zasebno.
Ovo sa slike,tu se najvjerovatnije podešava nagib vila,kako da oni potkoso ide,ili da si ga jednom prilagodiš traktoru,i onda to ne diraš,ali to je neki jako stari okretač,sad to više nigdje nema.

Pitanja nikad dosta... :)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Sve 5, osim kako postić s traktorom ovih 15 000 okretaja, mislio si na 1500.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
petar,pričamo o IMT traktoru,može on postič i daleko veče okretaje! xD

A zajeb. tiskarska greška 1 500 !
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da , taj iz njuškala ima i tu na forumu ...malo je skup , kaj mislite?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Čuj, nemoj kupiti ong malog Fahra koji ima 4 ruke i sklapa se prema gore.
Moje je iskustvo da su ti najbolji strojevi sa 6 ruku po rotoru. Kupi vučenoga Fahra i napravi si priključak u 3 točke. Jedino pazi kad skrećeš jer trebaju biti jako raspušteni lanci ili pak ga pri svakom skretanju digni.
Ostalo su ti drugi već rekli.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Čuj, nemoj kupiti ong malog Fahra koji ima 4 ruke i sklapa se prema gore.
Moje je iskustvo da su ti najbolji strojevi sa 6 ruku po rotoru. Kupi vučenoga Fahra i napravi si priključak u 3 točke. Jedino pazi kad skrećeš jer trebaju biti jako raspušteni lanci ili pak ga pri svakom skretanju digni.
Ostalo su ti drugi već rekli.



Imam ja jedan za prodat...fahr vuceni.
300eura
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
manji broj ruku sporija brzina više gasa da stigne sve ljepo pokupiti
veči broj 5-6 brže ideš sa manje okretaja,i obavezno nek ti ima 4 rotora jer puno ljpše radi nek ovaj sa 2 ili 3
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
?Zašto , na takvog sam se baš nakeljio?
Zato jer onaj sa 6 ruku ima veći promjer rotora i lakše i ljepše podiže travu s tla. Veći promjer kružnice znači da mu je linija po kojoj baca "ravnija" od onoga s manjim promjerom, koji je skloniji namatanju mase trave.
Uostalom, mala ti je razlika u cijeni između jednoga i drugoga, kao i njegove mase, uostalom. Ujedno ima veći zahvat. Znam da je pri vas v Zagorju knap s mjestom, ali tam gdje ide onaj s 4 rotora, bude išel i onaj sa 6 ruku po rotoru.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
a nisi razmisljal mozda o sipovom ,za far su ti dosta skupi djelovi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Bez brige, nebu Farha poderal dok je živ..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nabavil ja farha , ne jednog nego 2 .
I to mali koji se sklapa prema gore , pa sad vi pljujte i derite ...
Jako gadno zgleda , nije za slikanje .
Jedan ima potrgane križeve , gdje to nabaviti ?
I kotači su im koma , kakva je priča s njima ?
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Nabavil ja farha , ne jednog nego 2 .
I to mali koji se sklapa prema gore , pa sad vi pljujte i derite ...
Jako gadno zgleda , nije za slikanje .
Jedan ima potrgane križeve , gdje to nabaviti ?
I kotači su im koma , kakva je priča s njima ?

čekaj malo, jesi ti to nabavio za sebe ili nekoga rođaka, susjeda i slično??:scratch
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Zašto ?..za sebe , tj za sijeno...valjda ,hm...

ček malo, jel ti to nešto i radiš?!:scratch
naravno, osim što podjebavaš i zajebavaš na forumu...:roll:

bilo bi lijepo da otvoriš temu o sebi pa da ljudi znaju kaj radiš i čim se baviš...
 

Najnoviji postovi

Na vrh