• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,351
Ja sam kupil svoj 533 od ženinog tetka. Traktor je stajal 20 godina,pošto su kupili drugi. I ,istina je da je čovjek plakal kad je išel z grunta jer je to bil njegov prvi traktor. Ali sad je osmjeh od uha do uha kad mene vidi na njemu. Blizu smo si,500 metri. Veli,sad znam da je v dobrim rukama i da nije otišel v staro železo. A z mojega grunta bu išel sigurno posle mene 👍
Deda,,, a stvojeg grunta dje bude išao, poslije tebe,,, pitam za jarana????:ppozdrav:
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Opet ja.
Izbor je pao na 7711 ili 7211
Oba su u super stanju.
77 Je 10.000e
72 Je 9.000e
Šta uzeti

 

Prilozi

  • received_1330414161007734.jpeg
    received_1330414161007734.jpeg
    33.8 KB · Pregleda: 39
Posljednje uređivanje od moderatora:

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
238
Mislim da ti je 7711 brzi, ovaj na slici 72 ima manji rezervoar,ako nije nista na njima radjeno,onda si budes tinpopravil za male novce. Imam 7711 ok je traktor,ako radis adekvatne poslove sa njim, otkad kod nas ne ore,ni ne radi sa RD doslovno nemamo nikakvih kvarova znaci zadnjih 10 godina
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
238
Nije problem to odraditi,problem je bio da je radil 40ha 🫣.a to mu je duplo previse
Lemken 2x14
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Kod nas su podsticaji za kupovinu novih traktora u prošloj godini bili 40%, s obzirnom na to u odnosu na nove traktore, polovni su stvarno preskupi.
Tako da je u našem kraju kupljeno poprilično novih traktora.

Sad ono drugo.
Fino je kupiti dobru mašinu tipa novoga JD, Fenda ili Claasa ali ako će taj traktor godišnje raditi 100-150 sati meni je to poprilično promašena investicija.
Vidim da neki bježe od kineza, ali po meni su ti traktori skroz korektni za svoju cijenu. Nisu udobni kao zapadni ali su i daleko jeftiniji.
A o 20 000 € za polovnog Zetora starog 30 godina je bespredmetno uopšte i komentarisati
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
208
Ima jedan 7711 u mojem kraju. Iskreno, ne sviđa mi se silueta traktora dok ga gledas otraga. Visok je, 34 cola gume, a nije nesto pretjerano širok. Ovisi kakav je reljef tamo gdje ga mislis koristiti, no imaj na umu da nije na odmet i zbog vlastite sigurnosti, prosiriti ga.
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
238
Moze se bez brige prosiriti,tu nemas brige 😊
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Kod nas su podsticaji za kupovinu novih traktora u prošloj godini bili 40%, s obzirnom na to u odnosu na nove traktore, polovni su stvarno preskupi.
Tako da je u našem kraju kupljeno poprilično novih traktora.

Sad ono drugo.
Fino je kupiti dobru mašinu tipa novoga JD, Fenda ili Claasa ali ako će taj traktor godišnje raditi 100-150 sati meni je to poprilično promašena investicija.
Vidim da neki bježe od kineza, ali po meni su ti traktori skroz korektni za svoju cijenu. Nisu udobni kao zapadni ali su i daleko jeftiniji.
A o 20 000 € za polovnog Zetora starog 30 godina je bespredmetno uopšte i komentarisati
Da bar kod nas ima tih podsticaja za kupnju novih traktora, nebi ni sekudne razmišljal o polovnima.

A kaj se tice tih kinezov, prije bi dal 20 tis za polovnog Zetora, nego 30-40 za novog kineza.

Evo stvarno, to nebi htel imati ni zabadava u dvorištu.
Ima kod nas u selu dva Fotona i jedan Yto, krampi samo takvi.

Niti ih ko hoce popravljati, ljudi ih uopce ne mogu prodati, a napravljeni su ko da su ih djeca na praksi u ponedjeljak sklapala.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Da bar kod nas ima tih podsticaja za kupnju novih traktora, nebi ni sekudne razmišljal o polovnima.

A kaj se tice tih kinezov, prije bi dal 20 tis za polovnog Zetora, nego 30-40 za novog kineza.

Evo stvarno, to nebi htel imati ni zabadava u dvorištu.
Ima kod nas u selu dva Fotona i jedan Yto, krampi samo takvi.

Niti ih ko hoce popravljati, ljudi ih uopce ne mogu prodati, a napravljeni su ko da su ih djeca na praksi u ponedjeljak sklapala.
Kod vas vidim ima tih nekih mjera, sad je pitanje ko se u koju mjeru uklapa.

Ja opet ne bih za polovnog Zetora dao ni 10 hiljada €.
Kod nas u selu imaju 2 Zetora i ta dva ništa ne rade, dok kineza ima više i svi dobro služe.
Mi imamo Europarda 45ks, traktor ima 9 hiljada sati, za sada bez nekog većeg kvara.
Mislim da je dosta do vlasnika, odnosno održavanja, kod nas ima primjeraka Europarda koji imaju blizu 20 hiljada sati bez otvaranja motora, a ima koji su za par hiljada sati uništeni.
Popravke nisu nikakav problem, popravljaju ih majstori, i to sa lakoćom
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Znam za jednog yto 80 ks. Radi preko 100 jutara i 5 ha trajnog nasada. Uskacu i drugi traktori al ovaj je glavni. Plug 3x12, kratka tanjuraca 2.5m l, 1000l šprica, rasipac 1200 kila, drljaca, sjetvospremac, 8 tona prikolice, sije tu i tamo...traktori ide samo toci i vozi. Sitnih problema naravno da ima, dijelova ima, jednostavan pa nema ni potrebe za majstorima.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Kod vas vidim ima tih nekih mjera, sad je pitanje ko se u koju mjeru uklapa.
To su po meni teške i komplicirane gluposti.
Da bar kod nas ima kako je bilo pred 15-20 god, onaj povrat kapitalnih ulaganja, mislim da su vracali 40 posto vrijednosti stroja, traktora itd.
Npr. ja kupim traktor za 70 tis. e i oni meni cca 40 posto vrate, to bi bilo odlicno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh