• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
Ak krče, sinhroni su pri kraju i traktor mora na tri djela, nije kvar skup al ima posla.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

Taj traktor je za 4-5 sati raskopan i opet složen :icon_super:
Samo ga razdvojiš, i getriba je več dole, nije ko štore kaj kompletan zadnji kraj moraš raskapat
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Znam kako to ide, radio sam na jednom svom to.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kom se isplati otvarati getribu radi krčanja sinhrona , stani i šaltaj pa nebu krčal ..kak svi mi tak i on ...to se popravlja kad ode nekaj drugu uz to ....

Ako @mali prištedi a ujedno zaradi 100 e za rengenski pregled traktora ondak isto tak da meni 100 e da ga dođem naučiti šaltati mjenjač bez sinhrona ...on opet štedi otvaranje mjenjača a ja zaradim ...opet dupla korist
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Ja sam morao jel se nije dalo ubacit u brzinu i dok je traktor stajao.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Poz ljudi. Danas se cuo sa majstorom, idu radovi kraju. Na uniju (445 solac) samo jos elektrika se treba sloziti i onda mogu ici isprobati stroj. Zanimaju me neke stvari jos, pa ako mi netko moze dati savjete :icon_pray:
1. kako isprobati dali iskace iz brzine? Oduzmem naglo gas dok sam u brzini?
2. jeli mogu donekle isprobat ispravnost hidraulika ako dignem neki prikljucak kod njega? Kako se mora ispravan hidraulik ponasat?
3. kako isprobat ispravnost kocnica bez tereta?
4. na sto jos bi trebao obratit paznju kod unija?
hvala unaprijed!
:drink:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
1. Nisam čuo još od nikoga da ima takav problem. Problem može bit u lošim sinhronima pa se teško ubacuje u drugu i treću brzini.
2. Digni priključak i ugasi traktor, treba ga držat u zraku, ne smije padat.
3. Razdvoji pedale, stisni ju, ubaci u brzinu i lagano probaš krenut, kotač koji je blokiran se naravno ne smije okretat
4. Već sam ti skrenuo pozornost na neke sitnice.
Pregledaj prednji most jel ima lufta i volan.

Poslano desnim kažiprstom, o jeeee
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Poz ljudi. Danas se cuo sa majstorom, idu radovi kraju. Na uniju (445 solac) samo jos elektrika se treba sloziti i onda mogu ici isprobati stroj. Zanimaju me neke stvari jos, pa ako mi netko moze dati savjete :icon_pray:
1. kako isprobati dali iskace iz brzine? Oduzmem naglo gas dok sam u brzini?
iskakanje iz brzine kod mene je bio uzrok, ne podesenost vilica za ukapcanje, vilica nije dozvoljaval zabravljivanje sinkrona u potpunosti, to se da primjetiti na polugi mjenjaca. jedna vilica ukljucuje dvije brzine, i hod vilice mora biti da zabravi obadvije brzine. Moze vilica pomjeran u jednu stranu da jednu zabravi do kraja i ivise ne ide i poluga ne ide dalje, a druga brzine ne zabravi do kraja i pod rukom se osjeti da poluga jos moze ici u tom smjeru, Lose podesenu vilicu trosi onaj utor sinkrona, jer vilicv uvijek pod djelovanjem opruge gura sinkron da zabravi. Podesavanje se radi sa dva vijka na nosacu vilice.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Znači skužim ako ručka mjenjača kao ne ide do kraja u brzini?

Via Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Nema podešavanja na Fiatu. Poslušaj samo "klak" pri ušaltavanju.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na jednom 640 vilica 3/4 brzine nije dokraja uzubljivala 4, brzinu isto nije bila dobro podešena pa je utamanilo sinkron tak da više nije mogel u 4, ni u mjestu ,
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Mah, samo komplikacije. Probaj traktor i ako ti se sviđa kako radi i ide deri.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ne ocekuj previse bitno da vozi i radi,to je stari traktor i kvarit ce se sigurno, sada gledaj da ga dobijes cim jeftinije pa ces ga kako se kvari popravljat i prilagodavat sebi
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Jbt kad bum počel filozofirati tam bu mislil da sam s marsa došel. Kad sam bil kod njega prošli put, mjenjač je lijepo radio KLAK kad je šaltao na suho.

Via Tapatalk
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
kažu ljudi da oni koji puno mudruju i dugo biraju g,,,, zbiraju
bilo koji stroj kad se rastavi i ponovo sastavi pogotovo ako je stariji treba vremena da to sve legne na svoje mjesto
neznam da li je dobar odabir taj solac ali češ u početku morati da ga štediš dok sve ne sjedne na svoje mjesto a i onda može doči do svega pogotovo ako je majstor nešto pokušao sfušati
 
Na vrh