• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

seljačić

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
evo i malo novih zbivanja.naime prije nekoliko dana sam kupio rotokosilicu od Savorisa. kopčanje nije pasalo ni njemu ni meni pa sam ja to na njegov savjet dao pripasati.kupio puškicu za SS-a,i prepravljen je prihvat za mtk.i naravno kotačići su stavljeni jer ih nije bilo.sam rad sa mtk je super jer je dobro izbalansirana težina a upravljanje je igrarija.

najprije nekoliko fotki dok je još bio kod Savorisa:





evo ga sad je kod mene i zajedno sa mtk ide na doradu prihvata









i naravno video u radu odmah nakon montaže.snimak e malo lošiji jer je snimano mobitelom.a kiša i vjetar su doprinijeli tome da sam morao prestati a kako dobro ide uhhhhhh


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=aDL_P17G8RA[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Imaš sada sve sta ti treba?? jedino očekujem još da i masku staviš na labinca ono da bude lijepši =/
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Imaš sada sve sta ti treba?? jedino očekujem još da i masku staviš na labinca ono da bude lijepši =/

doći će i maska na red.trebam je lakirati.sad je ko NAKED BIKE :rolfer:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
drago mi je da nisam iznevjerio tvoja očekivanja :partyman:
ajde slikaj malo detaljnije dio koji se prepravio , izgleda nije bilo teško prepraviti

kako ostavlja iza sebe , jeli lijepo pokošeno i koliko (kako) samelje masu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,079
Nekoliko primjedbi, ako smijem (jer ne spadam u čestitare, nažalost):
- Kotači su ti premali.
- Nemaš bočnog nagibanja (a trebalo bi ga biti)
- Skrati malo vrat da dođe bliže kotačima (ili još bolje, povećaj promjer kose na 90 cm, jer je za 80 dosta i mali MTK.
- otvori prednju stranu kose za nekih 5cm, pa budeš mogel kositi i visoku travu, a zatvori onaj bočni izlaz, da sječka masu, a ne da ju samo kosi.
Ovo kaj ti je rekel Puknuti stoji: točke loma ove cijevi za prihvat moraju biti TOČNO u vertikalnoj i horizontalnoj osi križa kardana, inače bude kraj kardana radil 8-icu na zupčastoj spojki.


A i nekoliko pitanja:
- ima li reduktor freilauf kuplung (kaj se događa kad stisneš kuplung, jel MTK stane ili kotači idu i dalje dok ne stane nož)? Mutin ima, Mondialov nema.
- u kojoj brzini kardana tjeraš kosu: brzoj ili sporoj? Čini mi se po zvuku da motor ima kapaciteta za dva takva rotora.

I, moje pohvale za trud.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
drago mi je da nisam iznevjerio tvoja očekivanja :partyman:
ajde slikaj malo detaljnije dio koji se prepravio , izgleda nije bilo teško prepraviti

kako ostavlja iza sebe , jeli lijepo pokošeno i koliko (kako) samelje masu?

izgleda lijepo pokošeno.samo moram kako ZJ kaže napraviti otvor naprijed da uzima i višu travu prije nego je prevali oklopom. poslikaću i detaljnije,juče mi je bilo samo do toga da probam kositi.uglavnom sve je onako kako si mi rekao.hvala

Nekoliko primjedbi, ako smijem (jer ne spadam u čestitare, nažalost):
- Kotači su ti premali.
- Nemaš bočnog nagibanja (a trebalo bi ga biti)
- Skrati malo vrat da dođe bliže kotačima (ili još bolje, povećaj promjer kose na 90 cm, jer je za 80 dosta i mali MTK.
- otvori prednju stranu kose za nekih 5cm, pa budeš mogel kositi i visoku travu, a zatvori onaj bočni izlaz, da sječka masu, a ne da ju samo kosi.
Ovo kaj ti je rekel Puknuti stoji: točke loma ove cijevi za prihvat moraju biti TOČNO u vertikalnoj i horizontalnoj osi križa kardana, inače bude kraj kardana radil 8-icu na zupčastoj spojki.


A i nekoliko pitanja:
- ima li reduktor freilauf kuplung (kaj se događa kad stisneš kuplung, jel MTK stane ili kotači idu i dalje dok ne stane nož)? Mutin ima, Mondialov nema.
- u kojoj brzini kardana tjeraš kosu: brzoj ili sporoj? Čini mi se po zvuku da motor ima kapaciteta za dva takva rotora.

I, moje pohvale za trud.

evo da idem redom:

kotači na kosi jesu premali.ja kupio ove jer sam mislio da su dovoljni ali u travi se izgube.neznam imali većih od ovih kod nas ali potražiću one od 150mm ili 180mm (jesi mislio na kotače na kosi ili na mtk?)

bočnog nagibanja nemam,originalni prihvat nije isto imao evo kako to originalno izgleda.znam da bi meni to dobro došlo ali nemam ideju kako to da riješim.prihvat na mtk je fiksan,ali kardan unutar cijevi ima lufta za pomjeranje.

http://www.procomas.it/public/procomas/index.php?page=rasaerba-serie-ra&hl=it_IT

ovo sa tačkama loma cijevi i osi kardana nisam baš skužio pa bih te molio da mi pojasniš. inače kosa se i kod prihvata može dizati i spuštati za nekih 5 cm što je dovoljno jer je nož na samom dnu kose.

za reduktor neznam ima lifreilaufkuplung??:scratch
kad stisnem kuplung,nekad kotači stanu odmah a rotor se vrti.nekad stisnem kuplung a mtk ide pola metra pa onda kotači stanu,ovisi u kojoj brzini kosim a da me ubiješ neznam u kojoj to radi jer kako sam ručke okrenuo sve mi se izmiješalo.tak se naviknuo da radim sa onim polugama i sad okrenem sve i .ebiga sve mi naopako.

trudim se da mi se kardan brže vrti a mtk sporije jer piči ko lud u brzoj nemogu ga ni stići.
a inače kosim ni sa pola gasa jer nema potrebe. danas ako nebude kiše opet ću malo kositi i poslikati rezultate rada.

evo nadam se da sam odgovorio na sva pitanja.

rado prihvatam sugestije o riješavanju bočnog nagibanja. naravno kad napravim detaljne snimke
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Izbaci desni kotač , ne treba ti , samo bezveze lomi i gura travu pred sobom .
Naročito kad budeš u visokoj travi ili kad budeš radio u nekom petljavom matrijalu .
Isprobaj ne košta ništa možda ti prištedim koju kunu(marku) za kotač .
Ne da mi se gledaiti film ponovno ..a ljevi izbaci ljevo tako da vozi po pokošenom i da ti je on mjera da pokrivaš max. širinu .
Dobro je balansiran po ravnom ..u brijgu bude problema ...

probaću.ako bude zezalo u brijegu(proba tek za koji dan jer je bilo kiše) onda ću možda staviti uteg naprijed.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
evo i slike današnjeg rada.video je velik pa upload traje.čim ga yubube proguta postaviću. meni se rezultat sviđa.sad vidjećemo dalje kako će ići.
potrošnja goriva,nešto manje od litre po 1000 kv.metara. cca 1 sat za 1000 kv.metara.

evo fotka onog što je osječeno i kako izgleda sve ispod zaštitnog lima.znači kardan je sa cijevi navučen kroz originalni prihvat od ss-a i kad je puškica legla na vratilo kako treba onda je cijev zavarena. a volio bih znati riješenje u ovom slučaju za bočni pomak.



a kako krst kardana podmazati kad mu je memica ovako glupo došla??:scratch



ovčice se neboje MTK-a. raduju se što sam im pokosio staru travu i čičke i metvicu.





 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
malčer nema frajlauf spojku , neznam ima li je na MTK

a lako ćeš podmazati ovaj krst , odvij onaj prednji vijak na kojem regulišeš visinu prihvata na MTK (onaj sa velikom podloškom) i podigni cijelu bijelu cijev u vis tako da se kardan više slomije i onda će moći mazalica da pridje toj sisici

apsolutno nemaš potrebe da komplikuješ sa okretanjem malčera u odnosu na MTK jer su točkovi od MTK jako blizu malčera i oni kopiraju teren , male neravnine u košenju smatram da ti neće smetati osim ako kosiš golf terene :mrgreen:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Misliš na okretanje oko osi kardana tj. kopiranje terena ?

Na djelu gdje je bijeli komad cjevi zavaren za zeleni privat na MTK napravi muško /ženski komad .Jedan zavaren na prihvat od MTK a drugi na ostatak od bjelog djela ili direktno za kosu.
Šlic s graničnikom + osiguranje da ne ispada i vozi .
Mada mislim da je to nepotrebna uajebancija ..

nije to loša stvar ali neznam koliko bi to kod mene bilo dobro jer ja kosim po neravnim terenima i bojim se da mi se jedan kraj kose nezabije u staru brazdu ili rupu u zemlji od bilo čega.ovako kad vidim da mi je teren kritičan prislonim se na ručke mtk i sve se diže u zrak.

malčer nema frajlauf spojku , neznam ima li je na MTK

a lako ćeš podmazati ovaj krst , odvij onaj prednji vijak na kojem regulišeš visinu prihvata na MTK (onaj sa velikom podloškom) i podigni cijelu bijelu cijev u vis tako da se kardan više slomije i onda će moći mazalica da pridje toj sisici

apsolutno nemaš potrebe da komplikuješ sa okretanjem malčera u odnosu na MTK jer su točkovi od MTK jako blizu malčera i oni kopiraju teren , male neravnine u košenju smatram da ti neće smetati osim ako kosiš golf terene :mrgreen:

neznam ima li mtk freilaufhepek. uglavnom kada vrti na dijelovima koji su siromašni travom onda se čuje doslovce ko helikopter. i trga ko lud.jučer mi kamen zahvati veličine šake i zviznuo ga komšiji od ogradu.nedajBože da je ko stajao tamo. danas montiram zaštitu sa strane da neispada ništa jer je spucalo a da nisam ni vidio šta je dok nije udarilo.

evo i slike današnjeg rada.video je velik pa upload traje.čim ga yubube proguta postaviću. meni se rezultat sviđa.sad vidjećemo dalje kako će ići.
potrošnja goriva,nešto manje od litre po 1000 kv.metara. cca 1 sat za 1000 kv.metara.



pogledaj ovo , u dnu imaš ikonu za video možda pomogne,,,,,,,

http://www.messis.hr/poljoprivredni_strojevi.asp?id=EC&prikaz=opis


kod ovih vidim da je je taj bočni pomak osiguran još i sa jakim oprugama.dobra stvar
 
B

BAGERISTA

Guest
naš zašto ide ovako ljepo,,,,,,bez greške....:scratch:scratch:scratch
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,705
mislim da bi ti dobro došao uteg na kosi pošto ti malo pleše po zraku kad ideš po jamama....:scratch
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
evo i fotke jučerašnjeg rada,ja sam zadovoljan.







žao mi je da sam 4 srne ugrozio jer sad nema visoke trave za spavanje,ali za odštetu sam im napravio solilo i za koji dan će dobiti hranilicu.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Tegovi

evo moje ideje za teg.ima u njemu više od 15 kg.

mislio sam ovo postolje zašerafiti za postolje kosilice jer neznam variti. šta vi mislite?da čujem sugestije?



 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
vidim da si rješio gume i felge


moro sam.one trinaestice su bile šrot.a do drugih felgi nisam mogao doći tako da je ovo za sada ok. sa 15kama nebih mogao malčirati travu.bile bi previsoke.
 

Najnoviji postovi

Na vrh