• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

seljačić

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
da vidio sam to pa pretpostavljam da je to za sadnju tikava (bundeva) kako je rekao seljačić, a ako se mogu sijati bundeve tada se mogu sijati sa time i lubenice
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
da vidio sam to pa pretpostavljam da je to za sadnju tikava (bundeva) kako je rekao seljačić, a ako se mogu sijati bundeve tada se mogu sijati sa time i lubenice

Što misliš koja je razlika ? Bundeva , Lubenica , Dinja , Tikva , Golica ako ide jedna idu sve ,,,,,,:gitarist:
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
nije razlika u zrnu nego razmaku sadnje sve su slične a koliko vidim sa te strane je osovina sa udubljenim rupama
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
nije razlika u zrnu nego razmaku sadnje sve su slične a koliko vidim sa te strane je osovina sa udubljenim rupama

Ok premda i baš nisu iste ali stvarno je teško nešto reći iz slike a koliko mi se čini da nema ni nekih štelanja , vidjeće se sutra ako bude probe onda će se puno više znati !!!
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,705
e druškane dobro ti je ovo pitanje ali je previše za mene odjednom.ali odgovor je brz.NEMAM POJMA jer se još učim,ima ručica više nego moj pinz a ja se smijem drugima kad voze moj pinz pa neznaju ušaltati :?

neznam Bogami,učim još.danas nisam imo vremena jer sam tek stigo kući,potrošio bocu wd 40 na kosu i na sijačicu i to je bilo sve.ovih dana ću se više pozabaviti sa mtk pa ću vas još daviti pitanjima,u to budite sigurni

evo,da ti ja pokušam malo objasniti te famozne ručkice..
to ti je kao da voziš ruski traktor,ručkica ko u priči...:lol:
9lfv5y.jpg

1.-ona ti je za brzine i idu ti:mjenjač skroz naprijed ti je rikverc,pa onda je ler,pa prva,pa opet ler i na kraju druga...
2.-ona služi za ukapčanje špere,koja je u tvom slučaju sigurno ukopčana,ja sam svoju svezao špagom (vidi strelicu) pošto mi se u radu znala sama ukopčati usljed vibracija....
3.-ona je za ukapčanje donjeg kardana,kada povučeš skroz k sebi onda je sinhroniziran sa mjenjačem,u srednjem položaju ima 575 okr/min.,a skroz prema naprijed ima 934 okr/min....
4.-ona je za brze i spore brzine,prema naprijed ručica su spore a k tebi ručica su brze..
5.-nju kada povučes k sebi možeš zamicati ručke lijevo-desno,kako ti odgovara...
kada staviš ručicu 1 i 4 u ler,onda imaš pogon preko kardana i mjenjaš brzine ručicom 3,ali obavezno ona dvije ručkice stavi u ler...
kada ručicu 3 povučeš skroz prema sebi(na treći zub),onda ti je donji kardan sinhroniziran s mjenjačem i imaš 4x4 pogon,...znači,koliko ti se brzo okreću kotači toliko ti se brzo vrti kardan..
 
Posljednje uređivanje:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
evo,da ti ja pokušam malo objasniti te famozne ručkice..
to ti je kao da voziš ruski traktor,ručkica ko u priči...:lol:
9lfv5y.jpg

1.-ona ti je za brzine i idu ti:mjenjač skroz naprijed ti je rikverc,pa onda je ler,pa prva,pa opet ler i na kraju druga...
2.-ona služi za ukapčanje špere,koja je u tvom slučaju sigurno ukopčana,ja sam svoju svezao špagom (vidi strelicu) pošto mi se u radu znala sama ukopčati usljed vibracija....
3.-ona je za ukapčanje donjeg kardana,kada povučeš skroz k sebi onda je sinhroniziran sa mjenjačem,u srednjem položaju ima 575 okr/min.,a skroz prema naprijed ima 934 okr/min....
4.-ona je za brze i spore brzine,prema naprijed ručica su spore a k tebi ručica su brze..
5.-nju kada povučes k sebi možeš zamicati ručke lijevo-desno,kako ti odgovara...
kada staviš ručicu 1 i 4 u ler,onda imaš pogon preko kardana i mjenjaš brzine ručicom 3,ali obavezno ona dvije ručkice stavi u ler...
kada ručicu 3 povučeš skroz prema sebi(na treći zub),onda ti je donji kardan sinhroniziran s mjenjačem i imaš 4x4 pogon,...znači,koliko ti se brzo okreću kotači toliko ti se brzo vrti kardan..

kao prvo pokušao sam da ne citiram tvoju fotku ali od silnih podataka nisam ni znao šta da izbrišem

uhghhhhhhhhh ovo mi je pomoglo i to puno,tojest tek će mi pomoći jer sad kužim negdje oko 10 posto pošto je jeoš rano.odoh ovo siprintati pa zaljepiti na mtk da imam uvijek pred očima.
ljudi da nije ovo helikopter a mi mislimo da je mtk????

Hvala ti bez zeze,jer ovako nestoji ni u knjizi opisano.bogami si debelo piće zaslužio.:supz:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
NEMOJ utomar ubaci raznu sjemensku robu pa poslikaj što se dešava , ali ne očekuj da radi točno kao pneumatska da se ne razočarš jer je to ipak jednostavan srtojčić !


i to ću danas uraditi jer me kopka kako šta ide.neočekujem čuda li obožavam jednostavne mašinice
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,705
kao prvo pokušao sam da ne citiram tvoju fotku ali od silnih podataka nisam ni znao šta da izbrišem

uhghhhhhhhhh ovo mi je pomoglo i to puno,tojest tek će mi pomoći jer sad kužim negdje oko 10 posto pošto je jeoš rano.odoh ovo siprintati pa zaljepiti na mtk da imam uvijek pred očima.
ljudi da nije ovo helikopter a mi mislimo da je mtk????

Hvala ti bez zeze,jer ovako nestoji ni u knjizi opisano.bogami si debelo piće zaslužio.:supz:

ma nema zime,budemo popili,glavno da je tebi malo jasnije....:lol:
ako još negdje zapne,slobodno pitaj,tu sam da pomognem ako mogu...:D
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ma nema zime,budemo popili,glavno da je tebi malo jasnije
ako još negdje zapne,slobodno pitaj,tu sam da pomognem ako mogu...:D


evo šta me je bunilo ja i nisam imo ručice broj 2.tojest bila je tu ali ne na mtk-u.

evo i nekoliko slika:
naime mišljenja sam da bi se dali ovi produžetci skratiti na 120mm pa da radim normalno sa njima jer bez njh nemogu pošto nemam originalnih felgi.
Po mjeri sa fićinim felgama okrenutim normalno na produžetak dobijem nekih 70ak cm širine gaženja(vanjske mjere).
Ove trinastice su bile montiran naopako + 175 13 pa je sasvim previše to.

Fićine felge moram u sredini dati istokariti i bušiti druge rupe.NA jednim od slika sam stavio i tegove koji bi došli u obzir ali nisam baš siguran da će mi ikad trebati.Šta vi mislite ovo sa tegovima.

evo i slike























@mtd nisu li tebi smetali ono vijsi na prikolici koji drže bubanj kad si stavio fićine felge na prikolicu?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,705
evo šta me je bunilo ja i nisam imo ručice broj 2.tojest bila je tu ali ne na mtk-u.


Po mjeri sa fićinim felgama okrenutim normalno na produžetak dobijem nekih 70ak cm širine gaženja(vanjske mjere
pa mislim da ti je to solidno...
NA jednim od slika sam stavio i tegove koji bi došli u obzir ali nisam baš siguran da će mi ikad trebati.Šta vi mislite ovo sa tegovima.
mislim da ti nisu potrebni,dosta je i sam specijal težak,i tak kad natovariš punu prikolicu ima dovoljno tereta...
@mtd nisu li tebi smetali ono vijsi na prikolici koji drže bubanj kad si stavio fićine felge na prikolicu?
čak sam morao tražiti duže jer su mi neki bili prekratki,držali su samo par ganga....
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
e tebe sam čeko


znači ovako ja bih mogao ostaviti ove priširivače od 18 cm,normalno prišerafiti fićini felgu i gas,na slikama se vidi kako to izgleda i mislim da to nije loše za mtk niti će ga to opterećivati prekomjerno.

a drugo za felge na prikolici se nismo razumjeli,naime kad skineš felgu ima na bubnju onaj vijak koji drži bubanj za glavčinu.on malko smeta felgi dok vijci felge neuhvate a zatim ide stezanje sasvim normalno.nije li to problem jer felga taj vijak pritišće kad se stegne?

za tegove sam mislio pri radu jesu li potrebni? frezanje,oranje itd....
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
NEMOJ utomar ubaci raznu sjemensku robu pa poslikaj što se dešava , ali ne očekuj da radi točno kao pneumatska da se ne razočarš jer je to ipak jednostavan srtojčić !


evo i odgovora sa riješenjem:

slike govore sve





znači do kraja ide sjeme,u sredini gnoj,a unutrašnji box je za sjeme bundeve ili šta ja znam šta,UREA?:rolleyess:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
evo i odgovora sa riješenjem:

slike govore sve





znači do kraja ide sjeme,u sredini gnoj,a unutrašnji box je za sjeme bundeve ili šta ja znam šta,UREA?:rolleyess:

nisam te baš do kraja povezao , ali neznam da li si na kraju blebnuo bez veze ili IZ neznanja UREA nikada nejde u sadilicu ili blizinu sjemena jer bi spalila klicu sa time nemoj eksperementirati KAN , NPK su u redu ali urea NE
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
jal zna neko čemu služi ova mazalica na rudi prikolice? ja pumpam mast a sve izlazi van,odvrnem je a dole nema ništa osim metala.:scratch




drugo pitanje:

ova pumpa na prskalici jel treba to otvoriti?pregledati? itd..


 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ruda se slabo vidi pa je teško i komentirati , pumpu je u svakom slućaju dobro servisirati prije sezone ali ako ne misliš ništa mjenjati ili nemožeš nabeviti orđiđio membrane onda bolje ne dirati jer ako rastaviš možda više sa stariim djelovima neće funkcionirati , a oni željezni kotaći mislim da ti neće biti od velike koristi jer će se prvom prilikom zaštopari i dalje ćeš raditi kao sa ćelavim gumama
ps čija je prozvodnja pumpe ?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ruda se slabo vidi pa je teško i komentirati , pumpu je u svakom slućaju dobro servisirati prije sezone ali ako ne misliš ništa mjenjati ili nemožeš nabeviti orđiđio membrane onda bolje ne dirati jer ako rastaviš možda više sa stariim djelovima neće funkcionirati , a oni željezni kotaći mislim da ti neće biti od velike koristi jer će se prvom prilikom zaštopari i dalje ćeš raditi kao sa ćelavim gumama
ps čija je prozvodnja pumpe ?

hmmm:scratch
sad na pumpu nisam toliko gledao po nazivu,ali je bačva tip MORAVA 145 ili 165 nisam baš siguran.
čak neznam ni gdje upitati za ove pumpe.zbog dijelova,a bilo bi dobro sve to rastaviti i ponovo spakovati kako treba da radi.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,705
jal zna neko čemu služi ova mazalica na rudi prikolice? ja pumpam mast a sve izlazi van,odvrnem je a dole nema ništa osim metala.:scratch


drugo pitanje:

ova pumpa na prskalici jel treba to otvoriti?pregledati? itd..


[
pa služi ti za podmazivanje pošto je dio rude gdje se kači okretan,doduše ne jako ali ima mali kut..
kad počme izlazit mast znači da je ima dovoljno..
 

Najnoviji postovi

Na vrh