• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

seljačić

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
oho kolega,konačno došao stroj u dvorište....
mogu ti reći da dosta dobro izgleda........
što se tiče proširivača,oni su ti 120 mm dugački,znam jer sam ja svoje radio po orginalnima..


za svoje godine velim i ja da neizgleda loše.

da originali su 120 mm a ovi moji su duži,poslije ću izmjeriti,još ove gume 13ke pa nebi smoto ni arnold crnineger a kamoli ja.
to moram riješiti prije radova definitivno.naravno pored zamjene ulja,filtera itd...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Radim sve teske masine.Najvise poljoprivredne.A i radim bagere ,vilicare,utovarivace itd.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Seljačiću pa jel ti njemu isključiš na drugoj ručici s lijeve strane (prva lijevo je za brzine) pogon oba kotača? Kad je ručica naprijed pogon na oba je uključen a kad je nazad isključen je i možeš skretat. Za motokultivator bi bilo najbolje sintetsko ulje jer je rjeđe i bolje podmazuje, pogotovo pri hladnom startu samo se nikako ne smije miješat s mineralnim jer se naprave mjehuriči zraka,(stvara se pjena) i može se oštetit motor.


e druškane dobro ti je ovo pitanje ali je previše za mene odjednom.ali odgovor je brz.NEMAM POJMA jer se još učim,ima ručica više nego moj pinz a ja se smijem drugima kad voze moj pinz pa neznaju ušaltati :?

neznam Bogami,učim još.danas nisam imo vremena jer sam tek stigo kući,potrošio bocu wd 40 na kosu i na sijačicu i to je bilo sve.ovih dana ću se više pozabaviti sa mtk pa ću vas još daviti pitanjima,u to budite sigurni
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
moželi mi neko reći jel ova sijačica kompletna?

gdje ide šta.vidim ima tri komore pa me čudi čemu?


čemu služe ove cijevi?



 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ako je sadilica za kukuruzu , graha ili slićno sjemenje , nemogu sto posto tvrditi jer se dobro nevidi unutrašnjost jedna podjeljka za sjeme , druga za otrov u brazdu protiv štetoćina crva i slićno , treća za umjetno gnoivo , a cijevi su možda bile za neke rućke ili nešto slićno da se pojaća pritisak kod sadnje za dublje ulaženje pluga u zemlju .
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ako je sadilica za kukuruzu , graha ili slićno sjemenje , nemogu sto posto tvrditi jer se dobro nevidi unutrašnjost jedna podjeljka za sjeme , druga za otrov u brazdu protiv štetoćina crva i slićno , treća za umjetno gnoivo , a cijevi su možda bile za neke rućke ili nešto slićno da se pojaća pritisak kod sadnje za dublje ulaženje pluga u zemlju .

evo i te slike


 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
evo i te slike



I dalje stojim kod onoga što sam rekao ali nisam toćno siguran za što je koja strana jedino mislim da je sredina za otrov a ove dvije moraš sam pogledati da li bi koja bila za umjetni ili možda za duplu sadnju to jest u sadnji kokuruza kao podkultura recimo grah znaći u jednom prohodu sadiš kokuruzu , bacaš otrov i sadiš visoki grah jedino što mi se ne sviđa bar koliko vidim na slici dno je dosta ravno bez pada pa treba veća kolićina sadnog materijala ili otrova da bi stroj normalno radio . Lićno ja bi ubacio limove da dobijem pad sjemena prema izlazu . Koji je točan naziv sadilice , ima li kakva ploćica ??
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
nema na njoj nikakve oznake.

skoro je bila ista na njuškalu ali nisam vidio čija je prozvodnja
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
nema na njoj nikakve oznake.

skoro je bila ista na njuškalu ali nisam vidio čija je prozvodnja

Moraćeš malo ekperimentirati a možda ti se i neko javi ko se susreo sa njom ili je ima , upravo mi kroz glavu prošla ideja da bi možda mogla saditi lućicu -sitni sadni luk - ili možda mjesto otrova mrkvu , ciklu itd moraš probati jer ni ja je nisam vidio ali sam ti dao par ideja jedino vjerujem da će ti koristiti meni se sviđa za povrtlarstvo bi mogla koristiti a lako bi se koristila na trktoru TV
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
mislim da je to sistem kao oltova sijačica za kukuruz iz vana izgleda da je sve a unutra baš dobro i nevidim ali mislim da se na taj krug treba staviti sito za zrna
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
mislim da je to sistem kao oltova sijačica za kukuruz iz vana izgleda da je sve a unutra baš dobro i nevidim ali mislim da se na taj krug treba staviti sito za zrna

kako bi to sito trebalo izgledati? kao oni plastični krugovi kod olt-ove sijačice?

u koji spremnik ide sjeme? tamo gdje je onaj zupčanik-mehanizam?
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
da mislim da bi to trebalo izgledati kao ona sita od oltove sijačice i to bi trebalo ići na onaj zubčanik, ali kažem ti da baš unutrašnjost i nevidim nešto na slici pa nisam siguran
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
mislim da je to sistem kao oltova sijačica za kukuruz iz vana izgleda da je sve a unutra baš dobro i nevidim ali mislim da se na taj krug treba staviti sito za zrna



Ok al stao si sa razmišljanjem , ima na drugoj strani i rupica kao na staroj konjskoj sadilici ako ste nešto takvo vidjeli jer je stvarno staro

ništa brz probe!!!!!!!!!!
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
sutra je okrenem naglavce i poslikam je tako pa da vidimo

NEMOJ utomar ubaci raznu sjemensku robu pa poslikaj što se dešava , ali ne očekuj da radi točno kao pneumatska da se ne razočarš jer je to ipak jednostavan srtojčić !
 

Najnoviji postovi

Na vrh