• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

seljačić

B

BAGERISTA

Guest
Također,,,,i od mene čestitke,,,,,,ali čini mi se da za dobre želje nije nikad kasno,......:prayer::shock::shock::prayer::prayer::p:drinkers::drinkers:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ove gore postove tek sad vidim,mora da sam bio pijan tih dana pa nisam ni odgovorio,uglavnom hvala svima na čestitkama.

evo ovih dana našao vremena da ručno pokosim voćnjak jer se neusuđujem ući sa mtk dok neispitam teren od panjeva i slično.ovo je onaj dio koji mi je ostao da malčiram ali me izdao onaj malčer pa nisam uspio to odraditi.





 
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast kolega na pothvatu,,,,triba imat volje ič unutra s trimerom.............:prayer::prayer:
Bit če vijerovatno i slika,,,kako to poslje izgleda,,,pa nabaci koju,,,,ma milina za vidit,,,a i vidim ful oprema na tebi...........8)8)
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,705
to je neka grda makina od trimera,koliko je konja....:scratch
jel to košeno s nožem..?
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
blago vama kod vas trave ima kod nas sve slabo prva kiša nakon pet mjeseci pala prije 7 dana
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Ne sekiraj se ne,,,evo i kod nas ista priča,,,jednostavno,,,trave nema,,,,a da ne pričam,,,da je sreča ča sam lani nakosija više,,,pa ču se pokrit,,,da ne bi ove godine bila,,,problematična,,,,a sijeno če se opet prodavat po cijenama,,,u plafonu.......:?
Nit kosim oko kuče,,,,sve suša,,,sve samo žuta trava okolo,,,a kad vidim slike vočnjaka,,,od k0olege,,,samo slinim,,,i sijetim se kako je bilo trave prošle godine,,,,ali protiv prirode nemoremo...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,705
blago vama kod vas trave ima kod nas sve slabo prva kiša nakon pet mjeseci pala prije 7 dana

a ništa,morat ćemo mi kontinentalci prodavati vama na moru sijeno..:scratch
ili,mi vama sijeno,a vi nama vino ili maslinovo ulje...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Svaka čast kolega na pothvatu,,,,triba imat volje ič unutra s trimerom.............:prayer::prayer:
Bit če vijerovatno i slika,,,kako to poslje izgleda,,,pa nabaci koju,,,,ma milina za vidit,,,a i vidim ful oprema na tebi...........8)8)

druge nema,moram jer je padina velika.a biće i slika kad bude sve gotovo.moram još koji dan da se mučim sa trimerom a onda laganini sa mtk.
da mi nije ove kacige mislim da nebi bilo seljačića na forumu jer kozna koliko puta mi je nešto palo na glavu ili se zaletilo u lice,ali kaciga je to riješila.nju nosim i kad pilam jer je sigurnije a antifoni mi smanje buku koju nepodnosim ni pod razno.

to je neka grda makina od trimera,koliko je konja....:scratch
jel to košeno s nožem..?

neznam koliko je konja.to je onaj 459 FR ili RF od stihla.pojak je jer kad stisneš gas ko da ti neko hoće držalo išupati iz ruku.da kosim samo sa nožem jer ima i šiblja.i to onaj sa četiri kraka

blago vama kod vas trave ima kod nas sve slabo prva kiša nakon pet mjeseci pala prije 7 dana

imamo trave na pretek.ja sam travu sa oko 6000 met.kvadratnih morao baciti na đubar jer je kiša sve upropastila a imao sam kupca za sve i jednu balu.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
druge nema,moram jer je padina velika.a biće i slika kad bude sve gotovo.moram još koji dan da se mučim sa trimerom a onda laganini sa mtk.
da mi nije ove kacige mislim da nebi bilo seljačića na forumu jer kozna koliko puta mi je nešto palo na glavu ili se zaletilo u lice,ali kaciga je to riješila.nju nosim i kad pilam jer je sigurnije a antifoni mi smanje buku koju nepodnosim ni pod razno.



neznam koliko je konja.to je onaj 459 FR ili RF od stihla.pojak je jer kad stisneš gas ko da ti neko hoće držalo išupati iz ruku.da kosim samo sa nožem jer ima i šiblja.i to onaj sa četiri kraka



imamo trave na pretek.ja sam travu sa oko 6000 met.kvadratnih morao baciti na đubar jer je kiša sve upropastila a imao sam kupca za sve i jednu balu.

e to je več šteta
evo ja sam danas popodne počeo kositi livadu pokosio sam nekih 2ha još ujutro nekih 1 ha , samo mala je trava
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
e to je več šteta
evo ja sam danas popodne počeo kositi livadu pokosio sam nekih 2ha još ujutro nekih 1 ha , samo mala je trava

jesi balirao sijeno? koliko si imao?

mi evo konačno tri dana bez padavina pa sam ovaj put drugi otkos spasio u suho.





 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,705
he,he,nema posla koji pinc ne može obaviti,prava tegleća marva....
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,705
a specijal????on bi to vozio pjevajući...:mrgreen:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
pa 30 bala bi vozio sigurno....

bi.ali nisam još prikolicu završio a voćnjak mi je udaljen nekih 2 km od kuće pa mi je pinc po ovoj vrućini bio bolji i brži izbor.specijal će biti upregnut kad dođe berba kukuruza i izvoz gnojiva.a bogami i pinz će morati sudjelovati,jer što ide na prikolicu,duplo više stane u njega.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Pinz mi je oduvijek bila tiha patnja...Vidim ti svog dosta koristiš. Imaš original motor ili si nešto kemijao....znam da ti benzinci troše da nije za vjerovat:madmana:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Pinz mi je oduvijek bila tiha patnja...Vidim ti svog dosta koristiš. Imaš original motor ili si nešto kemijao....znam da ti benzinci troše da nije za vjerovat:madmana:


sve je originalno na njemu.koristim ga svaki dan,nema posla na imanju a da ga neupregnem,bilo sjenaža,izvlačenje trupaca iz šume,šlepanja drugih kad uglave u šumi po najgorem nevremenu itd... stane mi sav alat i pribor unutra,motorke,kosilica,sjekira i štošta nešto

mislio sam ubaciti dizela,kolega je u svojeg ubacio od golfa td 1.9 i ide stvarno super.obrtni momenat nešto jači nego u originala,ali meni se nesviđa kako je pripasan na mjenjač jer nije 100% diht a ja se stvarno krećem po bespućima gdje mi blato i voda dosežu i do vjetrobrana. on nije dosad imao problema,ali koštalo ga je to oko 1500 eura.

opet ima i varijanta da se ugradi EFI i tako izbjegnu prokleti karburatori.rade ih u americi i koštaju oko 800 dolara.pa sam konto prvo to i onda plin,a kad zapne u šumi da mu treba stara snaga onda prešaltati na benzin.

kako sam se raspisao kad je pinz u pitanju....nekrijem da volim to vozilo kojeg vole svi u kući.i kad se našalim da ću ga prodati onda viču na mene..:mrgreen:

čuj ako imaš želju kupi sebi jednog,da se tu još pokoji naći pa ga polako sredi.ima ih dosta po Istri,tu imam nekoliko ljudi koje sam upoznao baš zbog pinza
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Trenutno nisam u nikakvoj mogućnosti da si nabavim pinza:madmana:. Ipak su tu dosta veliki troškovi od potršnje, guma, dijelova koji su skupi, a isam pinz drži cijenu, bar kolko sam vidio....Iskreno jako sam blizu da si kupim Samuraja, oni su dosta zahvalni po tom pitanju...Makar, kak ti kažeš, Pinc je Pinc i nema tu puno filozofije.
Znam da su se serijski ugrađivali VWovi redni petaci i šestaci, samo ne znam dal je drugačiji prihvat getribe ili je samo stavljena međuploča:scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh