• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

seljačić

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
seljačić dali dolaziš na ljetovanje u zd.

nažalost ne.bio sam preko vikenda na Viru,neplanski,a nisam bio sa tobom u kontaktu da navratim do tebe jer nisam mogao na internet da te obavijestim i pitam za tačne podatke.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
danas opet prije sakupljanja šljiva,prvo navodnjavanje mladih voćkica

junior radi ko crnac,sve hoće ono što još nemože.





a jooojjjj moram kopati bunar nema druge

a u mene sistem zalivanja još nije kap po kap,nego kantu po kantu
 
B

BAGERISTA

Guest
I treba,,,,nek se uči,,,,da sutra zna kako se i ščime barata,m,,,,a ne ko ovi danas,,,,neznaju ni ulje provijerit u motoru.,.....

Pozdrav tebi i junioru..................:supz::supz::partyman:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
[

a jooojjjj moram kopati bunar nema druge

a u mene sistem zalivanja još nije kap po kap,nego kantu po kantu[/QUOTE]

Kap na kap ili kanta na kantu , to ti je isto samo malo više kapi :rolfer: 8)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
I treba,,,,nek se uči,,,,da sutra zna kako se i ščime barata,m,,,,a ne ko ovi danas,,,,neznaju ni ulje provijerit u motoru.,.....

Pozdrav tebi i junioru..................:supz::supz::partyman:

eh da i ja velim bolje mu je uz mene nego uz nintendo ili kako se to već zove.a tek mu je 5,5 godina,zna sam upaliti pinza,sipa gorivo,barata sa compom ko da se rodio sa njim.nisam znao šta ću pa smo ga ove godine upisali u školu.niko ga neforsira,sve sam hoće.bude mi ga nekad žao al šta ću kad je taki.ujutro ustane prije škole i zove me da pijem kafu i da ga pratim u školu.
 
B

BAGERISTA

Guest
Neka,,,neka se igraju,,,,,dijeca su naša največa ljubav,,,,pa na kraju i za njih živimo............:supz::supz::supz:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
[

a jooojjjj moram kopati bunar nema druge

a u mene sistem zalivanja još nije kap po kap,nego kantu po kantu

Kap na kap ili kanta na kantu , to ti je isto samo malo više kapi :rolfer: 8)[/QUOTE]


jest bolje ali otpadoše ruke,zalijemo ove voćke,pa dok zalijemo sadnice smrče,pa onda 8 stabala kestena,uhhhhhh ali ove godine je jaka suša a na jednom mjestu sam otkrio da ima vode čak i ovih dana dok je suša.uskoro kopanje bunara,i neka pumpa pa gas.
 
B

BAGERISTA

Guest
eh da i ja velim bolje mu je uz mene nego uz nintendo ili kako se to već zove.a tek mu je 5,5 godina,zna sam upaliti pinza,sipa gorivo,barata sa compom ko da se rodio sa njim.nisam znao šta ću pa smo ga ove godine upisali u školu.niko ga neforsira,sve sam hoće.bude mi ga nekad žao al šta ću kad je taki.ujutro ustane prije škole i zove me da pijem kafu i da ga pratim u školu.

Svaka mu čast...................:supz::supz::partyman:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Neka,,,neka se igraju,,,,,dijeca su naša največa ljubav,,,,pa na kraju i za njih živimo............:supz::supz::supz:

tako je,često ih promatram dok mi radimo a oni se igraju,pa vidim koliko oni sa svojim malim glavicama mogu daleko razmišljati.to je čudo.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Kap na kap ili kanta na kantu , to ti je isto samo malo više kapi :rolfer: 8)


jest bolje ali otpadoše ruke,zalijemo ove voćke,pa dok zalijemo sadnice smrče,pa onda 8 stabala kestena,uhhhhhh ali ove godine je jaka suša a na jednom mjestu sam otkrio da ima vode čak i ovih dana dok je suša.uskoro kopanje bunara,i neka pumpa pa gas.[/QUOTE]

A lakše rješenje ??????????????? jedna creina zakopćena za pinca ??? i jlepo polako zaljevanje u leru :D
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
jest bolje ali otpadoše ruke,zalijemo ove voćke,pa dok zalijemo sadnice smrče,pa onda 8 stabala kestena,uhhhhhh ali ove godine je jaka suša a na jednom mjestu sam otkrio da ima vode čak i ovih dana dok je suša.uskoro kopanje bunara,i neka pumpa pa gas.

A lakše rješenje ??????????????? jedna creina zakopćena za pinca ??? i jlepo polako zaljevanje u leru :D[/QUOTE]

ehhh prijatelju imo sam i to u vidu ali su skupe ko đavo. čekam da mi se završi prikolica za pinca pa da na nju ubacim kacu od 1000 litara i udri sa zalijevanjem.no mislim da mi je puno bolje riješenje bunar jer 1000 litara je malo a tekuća voda 2 km udaljena. da sam imo vode i ove godine mogao zalivati veliki voćnjak sa njome imo bi više šljive,ovako pušiona,ali de na greškama se uči
 
B

BAGERISTA

Guest
tako je,često ih promatram dok mi radimo a oni se igraju,pa vidim koliko oni sa svojim malim glavicama mogu daleko razmišljati.to je čudo.

Vijerujem,,,,na svaku riječ,,,imam dva,,,i svaki dan me sve više iznenade8)8)di je poša ti svit,,,,a ne mi,,zakopani u nekim idejama........
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Vijerujem,,,,na svaku riječ,,,imam dva,,,i svaki dan me sve više iznenade8)8)di je poša ti svit,,,,a ne mi,,zakopani u nekim idejama........

vrijeme leti.kaže meni jedan stari dido,sinko,ako neideš sa vremenom,ideš sa vremenom. malo igra riječi,ali puno više istine....
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
A lakše rješenje ??????????????? jedna creina zakopćena za pinca ??? i jlepo polako zaljevanje u leru :D

ehhh prijatelju imo sam i to u vidu ali su skupe ko đavo. čekam da mi se završi prikolica za pinca pa da na nju ubacim kacu od 1000 litara i udri sa zalijevanjem.no mislim da mi je puno bolje riješenje bunar jer 1000 litara je malo a tekuća voda 2 km udaljena. da sam imo vode i ove godine mogao zalivati veliki voćnjak sa njome imo bi više šljive,ovako pušiona,ali de na greškama se uči[/QUOTE]

Zalijevanjem više šljiva ?? hmmmm nisam baš strućnjak u tome ali mislim da to i ne drži vodu , zaljevanjem možeš povećati prinos ali i rod mislim da ne . Rod za iduću godinu sa formira ove godine a to znaći da se već ove godime mora prskati da bi iduće bilo roda , ali normalno da se iduće nastavlja sa prskanjem a kada se pojavi rod onda će koristiti zaljevanje da se rod normalno razvija , ako sam u pravu !!! Istina zaljevanje nikako ne škodi aliiiiiiiiiii za potrebe voćnjaka na plantažnom uzgoju se isplati iskopati i arteški bunar i zaljevati prema potrebi i dva puta dnevno , istina ti nemaš plantažu ali ko kaže da nećeš popuniti redove ??????? :D
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ehhh prijatelju imo sam i to u vidu ali su skupe ko đavo. čekam da mi se završi prikolica za pinca pa da na nju ubacim kacu od 1000 litara i udri sa zalijevanjem.no mislim da mi je puno bolje riješenje bunar jer 1000 litara je malo a tekuća voda 2 km udaljena. da sam imo vode i ove godine mogao zalivati veliki voćnjak sa njome imo bi više šljive,ovako pušiona,ali de na greškama se uči

Zalijevanjem više šljiva ?? hmmmm nisam baš strućnjak u tome ali mislim da to i ne drži vodu , zaljevanjem možeš povećati prinos ali i rod mislim da ne . Rod za iduću godinu sa formira ove godine a to znaći da se već ove godime mora prskati da bi iduće bilo roda , ali normalno da se iduće nastavlja sa prskanjem a kada se pojavi rod onda će koristiti zaljevanje da se rod normalno razvija , ako sam u pravu !!! Istina zaljevanje nikako ne škodi aliiiiiiiiiii za potrebe voćnjaka na plantažnom uzgoju se isplati iskopati i arteški bunar i zaljevati prema potrebi i dva puta dnevno , istina ti nemaš plantažu ali ko kaže da nećeš popuniti redove ??????? :D[/QUOTE]


imam 180 stabala stare šljive koja još rađa,ove godine me mraz ukpao ali šta je tu je. nije mi bitna količina,ali nevolim vidjeti da mi se voćke pate radi manjka vode,a t je ove godine slučaj.nisam prskao niti ću prskati sa kojekakvim preparatima,bacam stajnjak u jesen kad počnu kiše,okrečim stabla i to je to.naravno pilam polomljene ogranke i divlje izdanke. imam puno mladica za popunjavanje redova jer ove domaće šljive nema kod nas za kupiti na rasadnicima,nešto sam kalemim i uživam u svemu tome,
no vodu moram riješiti,jer mladi voćnjak sa jabukama i kruškama treba vode,a kad to riješim biće vode i za stare šljive.
u proljeće nabavljam tri do 5 košnica pčela pa neka uživaju u voću,a okolo ima lipe,bagrema,divljih trešanja itd...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
imam 180 stabala stare šljive koja još rađa,ove godine me mraz ukpao ali šta je tu je. nije mi bitna količina,ali nevolim vidjeti da mi se voćke pate radi manjka vode,a t je ove godine slučaj.nisam prskao niti ću prskati sa kojekakvim preparatima,bacam stajnjak u jesen kad počnu kiše,okrečim stabla i to je to.naravno pilam polomljene ogranke i divlje izdanke. imam puno mladica za popunjavanje redova jer ove domaće šljive nema kod nas za kupiti na rasadnicima,nešto sam kalemim i uživam u svemu tome,
no vodu moram riješiti,jer mladi voćnjak sa jabukama i kruškama treba vode,a kad to riješim biće vode i za stare šljive.
u proljeće nabavljam tri do 5 košnica pčela pa neka uživaju u voću,a okolo ima lipe,bagrema,divljih trešanja itd...[/QUOTE]
Lijepo je sve to , radišan si ali da bi se sve to zalilo trebaju ozbiljne kolićine vode a to dovoziti svakodnevno u karnisterima i nije neko rješenje ali polako kako se može tako će se radti sretno u navodnjavanju makar i rućnom ali za ovu godinu valjda je kraj pa biće valjda i te kiše :partyman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh